Bayern München izgubio 4 boda za početak kampanje nakon Svjetskog prvenstva

Bundesliga se vratila sa zimske stanke nakon Svjetskog prvenstva, ali čini se da Bayern München nije dobio poruku da je sezona ponovno u tijeku. Rekordmeister je izgubio dva boda protiv RB Leipziga u petak (1-1), a zatim je trebao završnicu svjetske klase Joshue Kimmicha da spasi remi 1-1 protiv Kölna u utorak.

Dok će rezultat u Spitzenspielu protiv Leipziga malo koga zabrinjavati na Säbener Straße, priča nakon utakmice protiv Kölna u utorak bila je nešto drugačija. Posebno je prvo poluvrijeme bilo loše jer Bayern nije imao rješenja nakon što je Ellyes Skhiri povisio na 1-0 za gostujuće Billy Goatse.

Bayernu je nedostajalo kreativnosti, dubine u njihovim dubokim trčanjima i činilo se nevjerojatno ranjivim kad god bi Köln brzo osvojio loptu u tranziciji. Köln bi se, zapravo, mogao osjećati razočaranim što nisu zabili ni sekundu, čime su zapravo završili utakmicu, niti u jednoj od svojih brzih tranzicija.

"Definitivno moramo razgovarati o prvom poluvremenu, posebno u smislu pristupa i stava", rekao je Bayernov veznjak Joshua Kimmich nakon utakmice za medije. "Opet smo primili gol nakon seta." To je često bio slučaj u prvoj polusezoni. Ovo mora što prije prestati. Drugo poluvrijeme je bilo bolje.”

Novi vratar Bayern Münchena Yann Sommer ponovio je Kimmichovo mišljenje. "Nismo odigrali dobro prvo poluvrijeme i puno smo griješili," rekao je Sommer. “Donijeli smo mnogo više snage na teren u drugom poluvremenu. Gol je bio odličan. Nažalost, bilo je malo prekasno. Da smo ranije izjednačili, mogli smo dobiti utakmicu.”

Bayern je doista bio bolji u drugom poluvremenu. No, dio istine je također da su se ponekad vraćali u sjećanje na utakmice Njemačke u Kataru. Rekordmeister bi utakmicu završio sa 78% posjeda i dominirao s 855 do 243 odigrana dodavanja.

"Bili smo bolji u drugom poluvremenu nakon izmjena", rekao je trener Bayerna Julian Nagelsmann. “Köln je duboko sjeo i otežavao nam posao. Da smo ranije zabili, bilo bi im teško. Igrali smo u drugom poluvremenu onako kako smo zamislili. Uvjeren sam da ćemo se vratiti na pobjednički put ako tako nastavimo.”

Sigurno se Bayern popravio nakon što je Kingsley Coman ušao umjesto Sergea Gnabryja—suočio se s kritikama nakon utakmice zbog neovlaštenog putovanja u Pariz—a Ryan Gravenberch zamijenio je Leona Goretzku. Dvije izmjene donijele su više brzine i dubine Bayernovoj igri. Ali Köln je ipak uspio srušiti posljednju trećinu, što je otežavalo igračima poput Jamala Musiale da pronađu prostor unutar kaznenog prostora.

Musiala bi isključen u 68. minuti, a zamijenio bi ga Thomas Müller. Musiala je vidljivo nedostajala svježine i kreativnosti od prije Svjetskog prvenstva. Bez Musiale u svom najboljem izdanju, Bayern ima vrlo malo rješenja za prolazak kroz duboke obrambene linije.

Umjesto toga, bila je potrebna svjetska klasa Kimmicha u 90. minuti da Bayern izjednači. Kimmichov udarac izvan šesnaesterca zasigurno je bio poseban, ali je također istaknuo Rekordmeisterovu frustraciju traženjem rješenja unutar šesnaesterca.

Možda će povratak Musiale biti rješenje za mnoge Bayernove probleme nakon Svjetskog prvenstva. Ostatak lige će se, međutim, nadati da će Rekordmeisteru trebati još nekoliko utakmica da se otrese hrđe Svjetskog kupa.

Frankfurt može smanjiti zaostatak za vrhom tablice u srijedu pobjedom protiv Freiburga na samo tri boda. To bi postavilo ukusan okršaj na vrhu tablice u subotu, kada Bayern ugosti Frankfurt u onome što će biti pravi Topspiel.

Manuel Veth je domaćin Bundesliga Gegenpressing Podcast i upravitelja područja SAD-a u tržište prijenosa. Također je objavljivan u Guardianu, Newsweeku, Howleru, Pro Soccer USA i nekoliko drugih medija. Pratite ga na Twitteru: @ManuelVeth