Ángel Di María igra u još jednoj velikoj utakmici dok Juventus napreduje u Europskoj ligi

Uz odbitak od 15 bodova, zbog čega je domaći uspjeh nemoguć za Juventus ove sezone, UEFAEFA
Europska liga poprimila je još veći značaj za torinskog diva.

O toj kazni – govori u ovu prethodnu kolumnu – ostavio je Bianconere 12 bodova daleko od prva četiri mjesta, čime je osvajanje Europske lige nedvojbeno najbolji način da osiguraju mjesto u Ligi prvaka za sezonu 2023./24.

Ipak, nakon remija u prvoj utakmici osmine finala s Nantesom 32-1 kod kuće, Juve je krenuo u Francusku s puno posla ako želi nastaviti napredovati u natjecanju.

Kao što je to slučaj tijekom cijele sezone, podugačak popis ozljeda dodao bi dodatni sloj poteškoća njihovim izgledima, a Federico Chiesa, Arkadiusz Milik, Paul Pogba i Fabio Miretti svi propuštaju putovanje zbog raznih problema.

Ulazi Ángel Di María.

Prošle su samo četiri minute uzvratne utakmice kada je Nicolò Fagioli osvojio posjed duboko na polovici Nantesa, uzeo nekoliko dodira i zatim matirao Di Maríju na rubu kaznenog prostora.

Argentinski internacionalac nije oklijevao, odmah je poslao loptu snažnim, krivudavim naporom koji je pronašao gornji kut mreže i ostavio bivšeg vratara Fiorentine Albana Lafonta da se uhvati za zrak.

Nešto više od 10 minuta kasnije, Di María je učinkovito riješio izjednačenje, pokupivši loptu u gotovo identičnoj poziciji, ali ovaj put odlučio krenuti prema golu, zaobilazeći vratara i braniča prije nego što je pokušao šutirati koji je branič Nicolas Pallois blokirao rukom dok je položiti na zemlju.

Sudac ga je isključio i dosudio jedanaesterac, koji je brzo realizirao Di María. S igračem više, Juve je napravio svoju prednost i nastavio pritisak, s brojnim prilikama za dodavanje treće prije nego što je odsvirano zvižduk za poluvrijeme.

Di María je iz daljine iznudio lijepu obranu Lafonta, Adrien Rabiot je iz neposredne blizine šutirao glavom iznad grede, a Filip Kostić je svojim snažnim udarcem pogodio vratnicu.

Još je prilika došlo nakon prekida, prije no što je Juve konačno uhvatio još jednu strku. Di Marijino pametno dodavanje dovelo je Alexa Sandra u gol samo da bi njegov pokušaj odbijen od strane Lafonta, a nastavak Dušana Vlahovića odletio je u zrak.

Di María je to dočekao udarcem glavom koji je Lafont izbacio, ali dok je Vlahović gađao kraj gola, sudac je pokazao da je lopta prešla crtu pri pokušaju Di Maríe.

Od tog trenutka bilo je jednostavno pitanje čekanja do kraja posljednjih petnaest minuta, ali nije bilo sumnje da je argentinska zvijezda bila razlika između dviju strana, još jednom pokazujući da pruža ono što je najvažnije.

"Uistinu sam sretan što sam uspio završiti dobar rad tima i pretvoriti ga u ciljeve," rekao je za Sky Italija nakon utakmice. “Željeli smo proći u narednu rundu, Europska liga nam je jako važna.

“Dugo sam čekao ovakvu priliku u dresu Juvea i uspio sam podići ljestvicu. Pokušavam pomoći momčadi, pobijedili smo i ušli smo u osminu finala.

"Ovaj rezultat puno znači za našu sezonu, pobijedili smo ovdje s cijelim stadionom koji je navijao protiv nas, ali dobili smo što smo htjeli."

Max Allegri također je očito bio zadovoljan, koristeći svoj intervju nakon utakmice s istom televizijskom kućom kako bi naglasio činjenicu da je Di María uistinu poseban talent.

"On je prvak i drugačiji je od ostalih", rekao je trener Sky Italija. “Njemu sve ide lako, podiže ukupnu razinu momčadi i svi se ostali osjećaju opuštenije u njegovoj prisutnosti.

“On vidi stvari koje drugi ne mogu. Di María je u kategoriji pravih prvaka.”

To je bez sumnje istina, što je još jednom dokazao na Stade de la Beaujoire.