Argentina je preživjela nevjerojatan nizozemski povratak i stigla do polufinala Svjetskog prvenstva

Gornji red

Argentina i zvijezda napadač Lionel Messi idu u polufinale Svjetskog prvenstva, nakon što su preživjeli šokantno nizozemsko drugo poluvrijeme s dva pogotka u utakmici koju mnogi nazivaju najzabavnijom na turniru dosad.

Ključne činjenice

Argentina je dobila utakmicu 4-3 u sudačkoj nadoknadi nakon što je rezultat bio izjednačen 2-2 nakon produžetaka.

Argentina je povela 2-0 golovima Messija i Nahuela Moline, ali je prokockala prednost u gostima u posljednjih nekoliko minuta drugog poluvremena.

Nizozemska je vratila prvi gol pogotkom Wouta Weghorsta u 83. minuti, a zatim izjednačila još jednim Weghorstovim golom u 10. minuti nadoknade vremena sa samo nekoliko sekundi zaostatka.

Veliki broj

17. Toliko je žutih kartona dodijeljeno u kaotičnoj utakmici čime je postavljen novi rekord Svjetskog prvenstva. Nije bilo crvenih kartona.

Što gledati

Argentina se u utorak sučeljava s Hrvatskom u polufinalu, nakon što je Hrvatska napravila veliki poraz ranije u petak, poništivši izvan favorita turnira Brazila.

Ključna pozadina

Argentinski nastup pomno se prati diljem svijeta jer se očekuje da će to biti posljednja prilika za Messija (35) da osvoji najveći svjetski sportski događaj. Bio je blizu pobjede 2014., kada je Argentina izgubila od Njemačke u produžetku finala Svjetskog prvenstva, ali Svjetsko prvenstvo 2022. sada je jedini put u njegovoj karijeri kada je prošao dalje od četvrtfinala. Nizozemska je u utakmicu krenula kao autsajderi unatoč dobrom nastupu u grupnoj fazi i 3-1 pobijediti SAD u 16. kolu.

Tangens

Maroko je jedina druga neeuropska momčad koja je ostala na Svjetskom prvenstvu, i to je već ušlo u povijest kao prva arapska nacija koja je uspjela ući u četvrtfinale. Ako Maroko pobijedi u utakmici protiv Portugala u subotu, postat će prva afrička reprezentacija koja je uspjela ući u polufinale.

Daljnje čitanje

Šokantno Svjetsko prvenstvo: Hrvatska izbacila favorit Brazil iako je Neymar izjednačio Peléov rekord po golovima (Forbes)

Američka muška reprezentacija eliminirana sa Svjetskog prvenstva u porazu od Nizozemske 3-1 (Forbes)

Što gledati u posljednjem dijelu Svjetskog kupa: Messi's Last Stand, Neymar vs. Pelé, marokanska utrka za vjekove i više (Forbes)