Argentina povela 2-0 nakon što su Messi i Di Maria zabili

Gornji red

Lionel Messi i Angel Di Maria zabili su u prvom poluvremenu kada je Argentina povela 2-0 protiv Francuske u prvom poluvremenu finala Svjetskog prvenstva u nogometu 2022. u nedjelju, u utakmici koja je vjerojatno posljednja 35-godišnje argentinske legende pokušao osvojiti najveću titulu u sportu.

Ključne činjenice

Messi — kojeg mnogi smatraju najvećim u svojoj generaciji — suočava se s napadom Francuske koju predvodi 23-godišnji Kylian Mbappé, kojeg mnogi smatraju nasljednikom argentinske zvijezde kao najboljeg igrača svijeta.

Messi i Mbappé zajedno vode na ljestvici strijelaca turnira s po pet golova uz tri i dvije asistencije.

Finale u Lusailu bit će prilika za Messija—koji je osvojio sve druge velike trofeje u igri—da prevlada razočaranje porazom 1-0 od Njemačke u finalu 2014., gdje je propustio priliku zabiti nedugo nakon poluvremena .

Povijest također poziva francuski tim i Mbappéa koji žele postati prvi tim u šest desetljeća koji je uzastopno osvojio Svjetsko prvenstvo—pothvat koji je posljednji postigao Peleov Brazil.