Bayern München pobjeđuje Bochum 3-0 i prebacuje fokus na PSG

"Mislim da su svi veliki klubovi u Europi imali problema u jednom ili drugom trenutku ove sezone", rekao je zvijezda Bayern Münchena Thomas Müller nakon pobjede njegovog kluba nad Bochumom od 3-0 u subotu. "Mislim da je PSG pomalo iznimka u tome, a mi smo još uvijek neporaženi i 2023. godine."

U tom trenutku Müller, naravno, nije znao da se Paris Saint-Germain, protivnik u utorak u UEFA Ligi prvaka, mučio protiv Monaca i da će na kraju izgubiti utakmicu. Francuski velikan također je eliminiran iz Kupa Francuske od Olympique Marseillea.

"Svaka utakmica počinje s 0-0", rekao je glavni trener Bayerna Julian Nagelsmann na pitanje francuskog novinara o porazu PSG-a od Monaca dok je Bayern dobio svoju utakmicu 3-0. “Pokušat ćemo tamo pobijediti i pokazati najbolju moguću igru. Rezultati proteklih tjedana nisu bitni za utorak. To je novo, drugačije natjecanje.”

Bilo bi doista glupo donositi zaključke za utakmicu u utorak na temelju pobjede Bayerna protiv Bochuma. Jer iako je Bayern pobijedio svoje prijateljske rivale-dva kluba imaju navijačko prijateljstvo koje seže 50 godina unazad—istina je također da je pogreška obrane Saidyja Janka i vratara Manuela Riemanna dovela do uvodnog pogotka Müllera (41').

Taj je gol zatim otvorio put za taktičke promjene jer je Nagelsmann prebacio Joãoa Cancela na desno i uveo Alphonsa Daviesa na lijevoj strani. Kingsley Coman potom je u 59. minuti ušao na mjesto portugalskog bočnog braniča, a pet minuta kasnije Francuz je udvostručio vodstvo Bayerna. Serge Gnabry bi zapečatio Bayernu s mjesta (73').

Müller bi u miks zoni priznao da Bayernov start nije bio najbolji. No, njegov šef Nagelsmann to je vidio malo drugačije. "Mogli smo povisiti 2-0 nakon 6 minuta preko Leona i Jamala," rekao je Nagelsmann. “Nakon toga, nismo bili dobri. Zamjene u drugom poluvremenu donijele su svježu krv. King (Coman), Ari (Ibrahimović), Mathys (Tel), Blind i Davies su svi dobro prošli. Sve u svemu, mislim da je pobjeda zaslužena.”

Nema sumnje da je pobjeda Bayerna na kraju bila zaslužena. Rekordmeister je kontrolirao igru ​​nakon što je preuzeo vodstvo i mogao je pobijediti s više razlike da je bio kliničkiji. Ipak, postoji opći osjećaj da će Bayern morati igrati bolje protiv PSG-a u utorak.

"Moramo biti u najboljem izdanju", rekao je Matthijs de Ligt nakon utakmice u mješovitoj zoni na pitanje o susretu s PSG-om. “Svi znaju kakvu kvalitetu imaju. Oni su nevjerojatni igrači. Najvažnije je da ostanemo u formi i koncentrirani.”

Ovo je doista golema utakmica između dva kluba za koje je Liga prvaka najvažniji trofej ove sezone. PSG ponovno dominira francuskom Ligue 1 i ima sedam bodova više od Monaca. Situacija za Bayern nije sasvim jasna u Bundesligi, koja ima možda i najzanimljiviju utrku za naslov od svih europskih vodećih liga.

Istina je, međutim, i da Bayern nakon deset naslova u Bundesligi zaredom smatra da im je glavni cilj naslov Lige prvaka ove sezone. U stvari, osvajanje europske krune možda bi prekrilo gubitak naslova u Bundesligi, a to bi također moglo značiti da će Rekordmeister pokazati mnogo bolji trud u Francuskoj u utorak.

Manuel Veth je domaćin Bundesliga Gegenpressing Podcast i upravitelja područja SAD-a u tržište prijenosa. Također je objavljivan u Guardianu, Newsweeku, Howleru, Pro Soccer USA i nekoliko drugih medija. Pratite ga na Twitteru: @ManuelVeth