Poraz Bayerna Münchena pokazuje da je FC Barcelona još uvijek daleko od elite Lige prvaka (VIDEO)

FC Barcelona nije uspjela ispisati povijest u utorak navečer izgubivši 2-0 od Bayern Münchena u Ligi prvaka.

Katalonci nikad nisu pobijedili Bavarce na domaćem terenu u elitnom europskom klupskom natjecanju, ali činilo se kao da su na putu da to isprave eksplozivnim prvim poluvremenom.

Bilo je dosta prilika za Roberta Lewandowskog i Pedrija. No, u uzbudljivoj borbi od kraja do kraja kontinentalnih teškaša, Barca nije uspjela savladati svog protivnika kada ga je držala na konopcima.

Njihovi protivnici iz Bundeslige upijali su udarce, a zatim uzvratili s par nokdauna u drugom poluvremenu prije nego što su jednoglasnom odlukom pobijedili na bodove.

Barcin prvi poraz ove sezone u bilo kojem formatu pokazuje da je usprkos svim vidljivim poboljšanjima na satu glavnog trenera Xavija Hernandeza i utjecaju novih potpisa, Blaugrana još uvijek daleko od izazova eliti.

"Kada pustiš momčadi u Ligi prvaka protiv momčadi ove razine, na kraju platiš", žalio se Xavi španjolskoj televizijskoj kući Movistar nakon utakmice.

“Bili smo bolji. Imali smo šest ili sedam stvarno čistih prilika, ali Bayern ne oprašta toliko.”

"Ali prihvatit ćemo pozitivne rezultate i iako je rezultat bio negativan, možemo učiti iz pogrešaka", obećao je.

“To je korak natrag. Napravili smo dovoljno da remiziramo, ako ne i pobijedimo, poraz nije zaslužen, ali griješili smo u dva polja.”

Xavi je u pravu kada se Barca mora fokusirati na pozitivne stvari. U prvih 45 minuta odnijeli su utakmicu Bayernu kao što malo tko može na ovoj visini, a bolja završnica mogla bi u potpunosti promijeniti naslovnice.

Još uvijek u dobi od samo 19 odnosno 18 godina, Pedri i Gavi ponovno su pokazali da imaju kvalitetu za natjecanje protiv najboljih na svijetu i da ih neprijateljska atmosfera ne može omesti u njihovoj igri.

Ali sve dok Barca ne počne ubijati protivnike kad ima priliku i ne postane uličnija, čekanje na prvi naslov UCL-a za osam godina sljedećeg lipnja samo će se nastaviti.