Brazil izbacio Južnu Koreju 4-1 za prolaz u četvrtfinale

Gornji red

Brazil je u ponedjeljak izbacio Južnu Koreju s turnira Svjetskog kupa i plasirao se u četvrtfinale, što je osmi uzastopni put da se najuspješnija momčad u povijesti Svjetskog kupa kvalificirala za krug.

Ključne činjenice

Brazilac Vinicius Junior zabio je protiv Južne Koreje samo sedam minuta u prvom poluvremenu, a zatim Neymar s jedanaesterca te golovi Richarlisona i Lucasa Paquete.

Neymar, sa 77 golova za brazilsku reprezentaciju, treba još samo jedan da se izjednači s brazilskom nogometnom legendom Peleom na naslovu najboljeg strijelca u zemlji svih vremena (7 od tih golova postignuto je na Svjetskom prvenstvu).

Iako se stražnja linija Južne Koreje mučila s obranom od napada Brazila, Seung-Ho Paik je zabio u drugom poluvremenu i donio rezultat na 4-1 na kraju.

Iznenađujuća činjenica

Brazil je osvojio pet Svjetskih prvenstava, najviše od bilo koje zemlje u povijesti turnira.

Što gledati

Brazil će se u petak u četvrtfinalu sučeliti s Hrvatskom, koja je prošla u sljedeći krug nakon što je svladala Japan s 3-1 na jedanaesterce nakon izjednačenja 1-1. Ako Brazil porazi Hrvatsku, u polufinalu će se susresti s pobjednikom susreta Argentine i Nizozemske u petak.

Ključna pozadina

11 reprezentacija koje ostaju na turniru u ponedjeljak su Brazil, Nizozemska, Argentina, Francuska, Engleska, Hrvatska, Brazil, Maroko, Španjolska, Portugal i Švicarska. SAD je bio nokautiran od strane Nizozemske u subotu. Hrvatska, Nizozemska, Argentina, Engleska i Francuska već su osigurale svoja mjesta u četvrtfinalu turnira, ostavljajući šest preostalih momčadi da se natječu za tri preostala mjesta. Finale Svjetskog prvenstva na rasporedu je u nedjelju, 18. prosinca.

Veliki broj

$ 440 milijuna. Toliko je u novčana nagrada FIFA će podijeliti 32 reprezentacije koje su se natjecale na Svjetskom prvenstvu, uključujući 42 milijuna dolara pobjedniku.