Može li napad Green Bay Packersa pronaći odgovore protiv Belichicka i Patriota?

Brojke nisu lijepe.

I to je blago rečeno.

Green Bay Packersi su imali 17 posjeda u drugom poluvremenu ove sezone i uspjeli su osvojiti bijednih 10 poena. To je bijednih 3.3 poena po utakmici i prosjek od samo 0.59 poena po posjedu lopte.

Sada se Packersi suočavaju s izazovom pokušaja poboljšanja tih brojeva protiv najvećeg trenera kojeg je NFL ikada vidio. Green Bay ugošćuje Novu Englesku — i glavnog trenera šesterostrukog prvaka Super Bowla Billa Belichicka — u nedjelju u 3:25

"Mislim da uvijek tražim prilagodbe u igri", rekao je bek Packersa Aaron Rodgers. “Volim ponekad zadirkivati ​​naše osoblje kada naprave prilagodbe u igri u poluvremenu, (oni) budu stvarno uzbuđeni. To je kao zamah, neki ljudi vjeruju u zamah, neki ne. Neki ljudi vjeruju u izmjene poluvremena, neki ljudi ne.

"Ali mi uvijek radimo prilagodbe i petljamo i sitne sitnice kako bismo pokušali poboljšati igru, kako u žaru bitke, tako i na strani, na poluvremenu i hrpi drugih puta."

Do sada nisu radili.

I to je veliki razlog zašto je Green Bay na 27. mjestuth u poenima po utakmici na samo 16.0 i 19th u prolaznom prekršaju (228.7).

Do danas, 17 posjeda Green Baya u drugom poluvremenu uključuje:

• Osam udaraca.

• Dva izgubljena promašaja i presretanje.

• Tri serije u kojima je utakmica završila.

• Jedna serija u kojoj su Packersi okrenuli loptu na padove.

• Jedan dodir.

• I jedan pogodak iz igre.

Green Bay je imao impresivan 7-play, 75-jardi touchdown marš u svojoj drugoj vožnji drugog poluvremena protiv Minnesote u Tjednu 1. Od tada, Packersovih 15 drugih poluvremena je donijelo samo tri boda (0.20).

Konačna frustracija došla je prošlog tjedna kada je Green Bay vodio Tampa Bay, 14-3, na poluvremenu, a zatim ostao bez golova u drugom poluvremenu i očajnički zadržao pobjedu od 14-12.

Packersi su odigrali 30 utakmica u drugom poluvremenu protiv Buccaneersa i imali su ukupno samo 81 jard — u prosjeku samo 2.70 po utakmici. Green Bay je uspio izgubiti samo četiri sekunde u drugom poluvremenu, a Rodgers je bacio rijedak interception.

"Ludo je kako momentum igra toliku ulogu u tome", rekao je Matt LaFleur, glavni trener Packersa. “To je kao, sjediš tamo i kažeš, 'u redu'. Možemo ovo zaustaviti. Možemo ovo ponovno pokrenuti.' I jednostavno, iz bilo kojeg razloga, nije se materijalizirao ostatak igre.

“I želiš razgovarati o frustrirajućem. Sjediš tamo i češkaš se po glavi, kako možemo nazvati da pokrenemo ovu stvar? Jer kad ne pomičeš loptu, misliš, pa, nadigravaju nas jer ništa ne možemo pokrenuti.”

Pokrenuti stvari - i održati ih - protiv Belichicka i Patriotsa bit će ogroman izazov.

Patriotsi nemaju elitno osoblje kakvo su uživale mnoge Belichickove velike momčadi. Ali malo ih je, ako itko, ikada imalo bolji obrambeni um od samog Belichicka.

Patriotsi su trenutno na 10. mjestuth u ukupnoj obrani (314.7) i osmi protiv prolaza (200.0).

Belichickove momčadi oduvijek su bile poznate po tome što oduzimaju ono što protivnički napadači rade najbolje i tjeraju ih na plan B ili C. U slučaju Green Baya, to vjerojatno znači pokušaj zatvaranja istaknutih trkača Aarona Jonesa i AJ Dillona, ​​ali čak i Packersi priznaju nisu sigurni kako će ih Belichick napasti.

"Pripremate se za puno stvari, ali sve se može promijeniti u utakmici ili prije utakmice ili na poluvremenu ili u trećoj četvrtini ili četvrtoj četvrtini," rekao je Rodgers. “Imaju puno planova kojima mogu ići, vrlo su dobro pripremljeni, dobro trenirani, i morate biti spremni za svako pokrivanje, pritisak, nulu, pad osam, mnogo različitih stvari. Veliko poštovanje za trenera Belichicka. Najbolji trener u povijesti igre, mislim.”

To je teško argumentirati.

Belichick je bio dio dvije momčadi prvaka Super Bowla dok je bio obrambeni koordinator New York Giantsa od 1985. do 90. godine. Osvojio je šest naslova Super Bowla u Novoj Engleskoj i bio je NFL-ov trener godine 2003., 2007. i 2010. godine.

Belichick je imenovan u tim NFL-a za sve desetljeće za 2000-e i 2010-e te je imenovan u NFL-ov 100th Tim za obljetnicu.

Drži rekord NFL-a za većinu pobjeda u Super Bowlu (šest), nastupa u Super Bowlu (devet), pobjeda u doigravanju (31) i naslova prvaka divizije kao glavni trener (17). A LaFleurov izazov u nedjelju će pobijediti u njegovoj osobnoj partiji šaha protiv velikog Belichicka.

"Nikad ne znate što ćete dobiti", rekao je LaFleur o Belichicku. “On je najbolji od najboljih bez obzira na sport. Nije šokantno zašto je osvojio toliko Super Bowla i zašto je osvojio toliko utakmica. On odlično radi oduzimajući vam ono što najbolje radite i održavajući vas van ravnoteže. Oni mogu igrati mnogo različitih izgleda iz iste grupe osoblja. ne znam On to radi na visokoj razini već jako dugo.”

LaFleur, koji ima omjer 41-11 u više od tri sezone u Green Bayu, i sam je to učinio na visokoj razini — ali na puno kraće vrijeme.

Sada će njegov izazov biti popraviti ono što smeta napadu Packersa - posebno u drugom poluvremenu - protiv najvećeg obrambenog majstora kojeg je igra ikada upoznala.

"Morate imati neke planove i prilagodbe u rukavu u slučaju da krenu u više različitih smjerova", rekao je napadački koordinator Packersa Adam Stenavich. »Moraš imati neke odgovore za sve. Oni testiraju vaša pravila i testiraju vas unaprijed, ciljajući, i pokušat će pobijediti u svojim dvobojima jedan na jedan na stražnjoj strani. Dakle, jednostavno moraš biti spreman za pobjedu.”

Što je bilo puno lakše reći nego učiniti za 2022 Packerse.