Davies, Musiala i Choupo-Moting pišu naslove dok je Bayern pobijedio Augsburg 5-2

DFB Pokal ili Njemački kup je poseban, au srijedu navečer nije bilo ništa drugačije jer je Augsburg ugostio Bayern München u nečemu što će se pretvoriti u spektakl za navijače. Bayern bi dobio utakmicu 5-2 zahvaljujući golovima Erica-Maxima Choupo-Motinga (27' i 52'), Joshue Kimmicha (53'), Jamala Musiale (74'), Alphonsa Daviesa (91') i Madsa Pedersena ( 9') i Dayot Upamecano (OG 65') zabijaju za Augsburg.

Nekoliko stvari se istaknulo u WWK Areni u Augsburgu. Bayern München se još uvijek muči kada je u pitanju obrana, ali, za razliku od ranije u sezoni, sada je u mogućnosti ponovno nadmašiti svoje protivnike.

Velik dio toga je zbog činjenice da se Musiala vratio u 100% formu i sada razvija neobičan odnos s Kanađaninom Daviesom, kako na terenu tako i izvan njega. Davies je ranije ovog tjedna progovorio o činjenici da je Musiala, a ne Barcelonin Gavi trebao osvojiti nagradu France Football Kopa koja se dodjeljuje najboljem mladom igraču na planeti.

"Možda su ti uskratili tvoj Kopa Trophy, ali ti neće uskratiti tvoju buduću Zlatnu loptu", napisao je Davies na Twitteru. "Phonzy mi je kao veliki brat", rekao je Musiala Slika reporter Tobi Altschäffl nakon utakmice. “Njegove riječi su me iznenadile, ali i obradovale. Cilj svakog igrača je jednog dana osvojiti Ballon d'Or.”

Njih dvojica su kombinirala rezultat 2-4 u trenutku kada je Augsburg prijetio povratkom u utakmicu. Davies je osvojio loptu kod korner zastavice, potom driblingom otišao do centra, gdje je ugledao Musiala, a tinejdžer je fantastičnim udarcem iz peterca zabio. Bio je to clutch goal u pravom trenutku i dokrajčio je momčad Augsburga koja se ponovno oporavila.

Ipak, glavni trener Julian Nagelsmann nije bio potpuno zadovoljan igrom. "Rekao bih da je to bila klasična kup utakmica s puno naprijed-natrag," rekao je Nagelsmann. “Nismo dobro započeli utakmicu; prvih deset minuta nije bilo dobro. Bili smo jako traljavi, dobili smo premalo duela. Zatim smo imali dovoljno prilika da prekinemo utakmicu rano prije odmora.”

Pozitivno za Nagelsmanna, međutim, bit će to što se Bayern uspio vratiti iz minusa, nešto s čime se njegova momčad povremeno borila ranije ove sezone. Glavni trener Bayerna, naime, istaknuo je ranije tijekom sezone da je prvih 20 minuta utakmice ključno za njegovu momčad kako bi se osiguralo da se protivnik ne može učvrstiti u vlastitoj završnici.

Augsburg je svakako imao tu priliku, a čekalo se do 27. minute da Bayern pronađe rješenje. Ali za razliku od prijašnjih utakmica u kojima su se onda mučili pronaći daljnje golove, ovoga puta Rekordmeister je ostao neumoljiv i zabio Augsburgu pet golova.

"Nažalost, propustili smo mnogo prilika", rekao je Nagelsmann. “Onda smo imali dobru analizu na poluvremenu i riješili stvari. 20 minuta nakon prekida bilo je jako, jako dobro. To je bila jako dobra reakcija, s jako dobrim presingom.”

Davies i Musiala svakako su bili ključni u ovom razdoblju drugog poluvremena. Ali nisu oni bili jedini razlog da Bayern ovo preokrene. Čini se da je Nagelsmann u Choupo-Motingu konačno pronašao pravog čovjeka koji će popuniti prazninu koju je ostavio Robert Lewandowski.

Kamerunac je sada postigao četiri gola i dvije asistencije u zadnje četiri utakmice za Bayern. U dvije od tih utakmica, protiv Freiburga (5-0) u Bundesligi i sada protiv Augsburga, Choupo-Moting je počeo, a njegove igre dat će mu argument da dobije dodatnu minutažu.

Čini se da se Nagelsmann ne slaže. “Općenito, nitko nije zajamčeni starter; želimo nastaviti s konkurencijom,” rekao je Nagelsmann. “Ali danas je napravio slučaj za sebe. Drugi pogodak bio je klasičan br. 9 gol; bio je točno na pravom mjestu.”

Na stranu partnerstvo Musiale i Daviesa, oživljavanje Choupo-Motinga još je jedan potez iz posljednjih nekoliko utakmica. Hoće li potrajati, ostaje za vidjeti, no saznat ćemo već ovog vikenda kada će Bayern u Bundesligi odmjeriti snage s Hoffenheimom.

Manuel Veth je domaćin Bundesliga Gegenpressing Podcast i upravitelja područja SAD-a u tržište prijenosa. Također je objavljivan u Guardianu, Newsweeku, Howleru, Pro Soccer USA i nekoliko drugih medija. Pratite ga na Twitteru: @ManuelVeth