Dvojac postiže 3 gola u Ronaldovom kaotičnom debiju za Saudijsku Arabiju

Gornji red

Nogometne ikone Cristiano Ronaldo i Lionel Messi zaslijepio je publiku u Saudijskoj Arabiji u četvrtak u nečemu što bi moglo biti finalna utakmica između ove dvije legende, a Ronaldo je postigao dva zgoditka u svom dugo očekivanom debiju za saudijsku nogometnu momčad nakon što je Messi postigao prvi gol u kaotičnoj utakmici.

Ključne činjenice

Ronaldo, 37, bio je kapetan all-star momčadi u kojoj su bili igrači iz njegovog kluba, Al Nassra i drugog tima iz Rijada, Al Hilala, dok je Messi, 35, stao za francuski klub Paris Saint-Germain u prijateljskoj utakmici u prepunoj King Fahd International Stadion.

Messi je otvorio gol u trećoj minuti, dok je Ronaldo pogodio iz jedanaesterca u 34. minuti i još jednom pred poluvrijeme.

Ronaldo je zamijenjen s utakmice u 61. minuti, a Messi je isključen minutu kasnije.

PSG je dobio dvoboj s 5-4, unatoč tome što je branič Juan Bernat dobio crveni karton u 39. minuti.

Što gledati

Ronaldo će svoju prvu utakmicu u saudijskoj ligi igrati u nedjelju, kada će se Al Nassr sučeliti s Al Ettifaqom.

Ono što mi ne znamo

Nije jasno hoće li Messi i Ronaldo ikada više igrati jedan protiv drugog. Al Nassr će se vjerojatno sučeliti s europskim protivnicima samo u nekoliko prijateljskih utakmica tijekom godine, dok je Messi povezan budućem prelasku u momčad Major League Soccera Inter Miami, što bi utakmicu između njih dvojice učinilo još malo vjerojatnijom.

Veliki broj

210 milijuna dolara. Toliko će koštati Ronaldov dvoipogodišnji ugovor s Al Nassrom navodno platiti mu.

Tangens

Messi je bio na vrhu Forbes 2022 popis najplaćenijih sportaša sa 130 milijuna dolara godišnje zarade, dok je Ronaldo zauzeo treće mjesto sa zaradom od 115 milijuna dolara.

Ključna pozadina

Većina nogometnih promatrača smatra da su Messi i Ronaldo među najboljima koji su ikada igrali, a njihovi deseci obračuna tijekom godina postali su sportska legenda. Rivalstvo između njih doseglo je vrhunac ranih 2010-ih, kada su njih dvojica bili na vrhuncu svojih karijera i igrali za najveće rivale u Španjolskoj - Ronaldo je bio u Real Madridu, dok je Messi bio u FC Barceloni. Njih su dvojica svoja postignuća na terenu pretočila u financijski uspjeh, ali njihovo rivalstvo se proteže čak i na poslovne pothvate: Ronaldo ima doživotni ugovor s Nikeom, a Messi ima doživotni ugovor s Adidasom.

Daljnje čitanje

Al Nassr kaže da Ronaldo nema klauzulu u ugovoru kojom podržava saudijsku kandidaturu za Svjetsko prvenstvo (Foto: Reuters)