Rezultat doigravanja Europske lige, ocjene igrača, što smo naučili

FC Barcelona je u četvrtak odigrala protiv Manchester Uniteda u uzvratnoj utakmici playoffa Europske lige. Evo rezultata, nekih ocjena igrača i onoga što smo naučili iz izjednačenja.

Manchester United 2-1 FC Barcelona

Fred, 47′ Lewandowski, 18′

Antony, 73′

Manchester United pobjeđuje ukupnim rezultatom 4-3 i ide u šesnaestinu finala.

Marc-Andre ter Stegen

Rano je važno zaustavio Bruno Fernandesa, ali bilo je malo što je mogao učiniti s oba gola Uniteda. 7

Alejandro Balde

Uhvaćen od strane Fernandesa dok su Portugalci umalo postigli 1-0 ranim vratima, ali se postupno popravljao prema naprijed. Dobio je penal. Lewandowski je realizirao i mnoge pohvale za besprijekorno prvo poluvrijeme. Nakon pauze bi ga se moglo kriviti za njegovo pozicioniranje na golove Freda i Antonyja, ali i druge. 6

Andreas Christensen

Imao je stabilno prvo poluvrijeme i bio je ključan u odbijanju Antonyja u drugom poluvremenu dok je mladić želio dovesti United u vodstvo. Prije nego što je to konačno učinio, to jest. 7

Ronald araujo

Fantastično postupanje s Marcusom Rashfordom kad god je europski napadač u formi zabio centar u prvom poluvremenu. Nije mogao učiniti ništa da zaustavi plimu kad je United preuzeo vodstvo u njegovom 100. klupskom nastupu. Napravio je veliki izazov u 80. minuti da zaustavi povećanje zaostatka. 7

Jules Koundé

Pretrpio je strah s minutom manje nakon što mu je Luke Shaw lupao nogom. Rukovodio je Rashforda puno bolje na desnom beku nego u prvoj utakmici, ali je u početku bio malo rastrošan sa svojim dodavanjem na teren. Umalo je Barca povela s 2-1 fantastičnim udarcem glavom. David De Gea prebacio je preko gola. 6

Franck Kessie

Pokušao je Casemiru dati do znanja da je tu, ali je faulirao Brazilca unutar 10 minuta u opasnom području. Uvijek je bio fizički kad je bilo potrebno, ali je grube stvari ostavljao iza sebe da bi došao u prvi plan u naprednoj napadačkoj ulozi. Uvijek povezujući igru ​​u svom najboljem nastupu u dresu Barce do sada u prvom poluvremenu. Testirao je De Geu u drugom poluvremenu s ruba šesnaesterca, ali je ispao, kao i Barca u cjelini. 7 – ČOVJEK UTAKMICE

Sergio Busquets

Vratio se nakon ozljede i iako je često bio u nadmašivanju, izvodio je izvrsne napade u prvom poluvremenu u sredini parka kada je to bilo potrebno uz stručnu pozicionu svijest. Što se manje priča o početku njegovog drugog poluvremena, to bolje jer su ga počeli preplavljivati ​​Fred i Casemiro. 6

Frenkie de Jong

Dobro se branio u prvom poluvremenu pokrivajući igrače kao što je Balde kada su jurišali visoko. Počeo je skupljati smiješne statistike dodavanja, duela i driblinga kako bi pokazao zašto ga je United toliko želio ovog ljeta. Počeo je opušteno u drugom poluvremenu i možda treba malo kriviti za Fredovo izjednačenje. Ali kao jedinom veznjaku koji se vraća, to bi bilo grubo. Uvijek je bio tu dok je United napadao, kada je došao red na njih da dominiraju u drugom poluvremenu. 7

Sergi Roberto

Postavljen u ulogu lažnog lijevog krila koju obično ima Gavi na listi momčadi. Došao je više u središte, i iako mu je nedostajao ritam mladića, pokušao je uskladiti svoj intenzitet uvijek pokušavajući vršiti presing i pratiti leđa. Vjerojatno najbolji igrač prvog poluvremena uz Kessieja, a pokupio je žuti u prvih 10 minuta drugog za svoju ulogu u borbi između obje momčadi. Izveden je za Ferrana Torresa u 70. minuti. 7

Robert Lewandowski

Nije napravio ništa do penala koji je Barcu poveo s 1-0 i malo nakon toga. Iskoristio priliku za izjednačenje u sudačkoj nadoknadi. Općenito govoreći, još jedan zabrinjavajući nastup u njegovom repertoaru nakon Svjetskog prvenstva. 5

Raphinha

Srezao je na rubu šesnaesterca prvim dodirom u igri, ali nije mogao zadržati udarac. Niti je mogao kada se dobro povezao s Robertom koji se približava poluvremenu. Fernandes je skinuo loptu s lopte u nadograđivanju Antonyjevog gola koji je povisio na 2-1 i brzo nakon toga izbacio za Ansua Fatija. 5

Što smo naučili

Bez obzira tko je na raspolaganju, ozlijeđen ili suspendiran, četiri veznjaka s jednim čistim krilom očito su pravi put za Xavija.

Bez Pedri i Gavi, njihove zamjene Kessie i Roberto bili su najbolji igrači prvog poluvremena dok je Barca potpuno dominirala svojim domaćinom.

Doduše, izašli su u drugu '45 malo tromo i dopustili Unitedu da se vrati u igru, ali više nikada sami nisu preuzeli kontrolu jer su bili maltretirani od strane PremieraPinc