FC Barcelona potvrdila ozljedu Pedrija usred izvješća o vremenskom okviru odsutnosti, što je veliki udarac za Xavija

FC Barcelona je potvrdila ozljedu veznog igrača Pedrija, zbog koje bi trebao biti van stroja najmanje tri tjedna.

Španjolski internacionalac odšepao je prije poluvremena u uzbudljivoj 2-2 prvoj utakmici playoffa Europske lige protiv Manchester Uniteda u četvrtak, i nije uspio utjecati u 40 minuta koliko je igrao.

Upitan o udarcu nakon utakmice, njegov trener Xavi Hernandez , rekao je: “”Primijetio je nelagodu u kvadricepsu. Vidjet ćemo sutra kako će biti i što će testovi reći.”

Barca se u petak ujutro kratko oglasila na društvenim mrežama izjava koji je otkrio da su “jutrosnji testovi potvrdili da je prvotimac Pedri zadobio ozljedu rektusa femorisa desne natkoljenice”.

"On nije dostupan i njegova će evolucija odrediti njegovu dostupnost", dodao je klub.

Na svom engleskom Twitteru, Barca je objavila da je Pedri "ozlijedio desnu tetivu".

Nije dan točan datum kada bi Pedri ponovno mogao biti dostupan, ali SPORT potraživanja da će broj '8' biti izvan pogona najmanje tri tjedna, dok ga COPE ima do četiri.

To naravno znači da će propustiti uzvratnu utakmicu protiv Uniteda na Old Traffordu 23. veljače, a uz poraz Sergia Busquetsa i suspenziju Gavija, Barcin vezni red ozbiljno je iscrpljen pred jednu od najvećih utakmica sezone.

Sve dok Raphinha nije izjednačio u drugom poluvremenu, Barca je bila preplavljena u središtu parka dok se Frenkie de Jong borio s Premierom.Pinc
Presing i intenzitet ligaške momčadi.

Pedrijevo igranje nedostajat će ne samo na kontinentu, već iu La Ligi. U tijesnim pobjedama 1-0 i 2-1, pet od njegovih šest golova pridonijelo je dodatnih 10 bodova jer Barca trenutno vodi pred ljutim rivalom Real Madridom na vrhu za osam.

Pod uvjetom da njegov oporavak teče po rasporedu, tri tjedna izvan terena za Pedri vjerojatno znači povratak 12. ožujka na gostovanje u Athletic Club u Bilbau.

Ako su četiri tjedna, mogao bi, poput Ousmanea Dembelea, neće se ponovno pojavljivati ​​sve do domaćeg dijela El Clasica 19. ožujka koji bi mogao odlučiti o utrci za naslov i o tome hoće li Xavi donijeti Barci prvu domaću krunu u prvoj ligi u četiri godine.