Zvijezda FC Barcelone Raphinha i Torres u sukobu u svlačionici oko Španjolčevog 'povlaštenog tretmana'

Percipirani "povlašteni tretman" koji Ferran Torres dobiva od glavnog trenera FC Barcelone Xavija Hernandeza uzrokuje napetost u svlačionici Camp Noua i "ljubomoru" kod pozicijskog rivala Raphinhe, prema izvješću.

Čak i nakon što je postigao pogodak koji se pokazao pobjedničkim u 15. minuti na njihovom domaćem stadionu, Raphinha je ponovno rano izbačen i nije mu dopušteno da odradi svih 90 minuta protiv Valencije u nedjelju u pobjedi od 1-0 koja je Barcu dovela do konačnih devet bodova vode na vrhu La Lige.

Zadnji put se to dogodilo, kada je Raphinha asistirao i postigao izjednačujući pogodak u 2-2 remiju protiv Manchester Uniteda prošlog mjeseca, navodno je Brazilac udario nogom hladnjak s pićem što je uzrokovalo njegov izostanak u 2-0 pobjedi protiv Cadiza gdje je njegova zamjena Torres briljirao i dobio nagradu MVP.

Ozljeda napadača Roberta Lewandoswkija omogućila je obojici da igraju na istoj strani u posljednje vrijeme, ali Raphinha je navodno bio nezadovoljan svojom zamjenom zbog koje se osjećao 'prezreno' prema El Nacional.

Katalonske digitalne novine kažu da Raphinha "želi iskoristiti svaku minutu kako bi stekao kontinuitet" u prvoj momčadi i "ne razumije" što ga je Xavi doveo dok je bio najbolji igrač na terenu - pogotovo kada to dolazi kao igrač korist za druge igrače kao što je Torres koji su bili ispod razine.

Torres je igrao tijekom okršaja s Valencijom i tvrdi se da raste osjećaj da ima "povlašteni tretman" što se bolje ne vidi nego u debaklu koji je doveo do toga da promaši jedanaesterac početkom drugog poluvremena koji bi udvostručio Barcino vodstvo.

Doduše, Lewandowski nije bio na terenu. Ali Franck Kessie, koji je izvodio penale u bivšem klubu AC Milan, bio je i mogao je, dok je Ansu Fati bio druga opcija.

Natezanje oko lopte odigralo se između Fatija i Torresa, koji je na kraju obranio njegov udarac i doveo Barcinu desetoricu u poziciju u kojoj su morali patiti na leđima 10 minuta kako bi zadržali svoje vodstvo netaknutim.

Xavi je pokušao igrati niz red objašnjavajući postoji lista izvođača jedanaesteraca koju je osmislio stručni stožer. "U redu je", također je rekao, kada se istaknulo da je Raphinha ohrabrila Fatija da istupi. ” Morate imati osobnost i želju za pucanjem penala. Ali mi odlučujemo i imamo nalog.”

S povratkom Ousmanea Dembelea na horizontu i mogućim povratkom na sustav s četiri vezna igrača koji zahtijeva samo jedno čisto krilo, Raphinha i Torres će vjerojatno biti premješteni natrag na klupu kasnije ovog mjeseca.

Neprilagođeni par također bi mogao biti prodan s obzirom na to da Barca mora smanjiti 200 milijuna eura (212.5 milijuna dolara) iz fonda za plaće kako bi uravnotežila financijski fair play, a možda bi bilo moguće nadoknaditi neke od pozamašnih transfera plaćenih za njih prošle godine.

Dok je Torres koštao 55 milijuna eura (58.6 milijuna dolara) od Manchester Cityja, Barca je navodno platila Leeds Unitedu 60 milijuna eura (64 milijuna dolara) za Raphinhu.

Upitno je, međutim, ima li Raphinhine ljubomore. Nedvojbeno će biti užasnut jer mu nije dopušteno uvijek iznova dovršavati utakmice, ali dao je sve od sebe kako bi se javno ispričao Torresu nakon njegove greške u Manchester Unitedu i uvijek se činilo da su se dobro slagali.

Da je doista bilo raskola u svlačionici, Barca se ne bi uspjela popeti na svoju uzvišenu poziciju u La Ligi koja ih stavlja na put da osvoji svoj prvi naslov španjolskog prvaka u četiri godine.