Golfer Scottie Scheffler osvojio je prvi Masters—a Woods završio na 47. mjestu

Gornji red

Scottie Scheffler—prvi golfer na svijetu—produžio je svoju dominaciju pobjedom na 1. godišnjem Masters turniru u nedjelju, nadmašivši drugoplasiranog Roryja McIlroya završivši turnir 86 ispod razine i ostvarivši svoju prvu pobjedu na velikom prvenstvu, dok se peterostruki pobjednik Tiger Woods silno mučio u svom povratku u sport na pola radnog vremena.

Ključne činjenice

Scheffler je postao deseti najmlađi pobjednik prestižnog turnira, osvojio je svoju prvu zelenu jaknu sa 25 godina i deset mjeseci, četiri godine stariji od Tigera Woodsa kada je osvojio svoj prvi Masters u dobi od 21 godine 1997. — najmlađi koji je ikada uspio to.

Unatoč McIlroyjevom kasnom skoku u nedjelju da je završio sedam ispod razine, zelena jakna mu je još jednom izmakla, nije uspio osvojiti Masters u svom 14. nastupu na turniru, iako je nedjeljno drugo mjesto bilo najbolje u karijeri za 32-godišnje star, koji je barem jednom osvojio pobjedu na svakom drugom velikom golf turniru.

Collin Morikawa, prošlogodišnji pobjednik, završio je peti na četiri ispod par.

Woods, 46, završio je 47. na turniru ranije u nedjelju – jedan od najgorih završetaka u njegovoj karijeri – ali je obećao da će ponovno igrati na British Openu u srpnju.

Veliki broj

2.7 milijuna dolara. To je novčana nagrada koju će Scheffler ponijeti kući iz Augusta National Golf Cluba, najveći udio u novčanici od 15 milijuna dolara od Mastersa.

Ključna pozadina

Nakon što je zbog nesreće s jednim automobilom u veljači 2021. dobio teške ozljede noge, Woods je rekao da će se natjecati na turnirima s pola radnog vremena. Ovotjedni Masters obilježio je njegov prvi natjecateljski nastup od Mastersa 2020. prije godinu i pol.

Što gledati

PGA Championship, sljedeći veliki golf turnir, počet će 19. svibnja u Southern Hills Country Clubu u Tulsi, Oklahoma. Uslijedit će US Open, koji će 16. lipnja igrati protiv Country Cluba u Brooklineu, Massachusetts. Nakon nedjeljnog Mastersa, Woods rekao Sky Sports nije bio siguran hoće li igrati u nekom od nadolazećih turnira, ali je potvrdio da će igrati na British Openu u srpnju: "To je moj omiljeni golf teren na svijetu", rekao je Woods o Old Courseu u St. Andrewsu, gdje će se održati British Open, "tako da ću biti tamo za to, ali ništa između toga ne znam."