Joey Logano prihvaća ulogu veterana u borbi za prvenstvo

Joey Logano ima samo 32 godine, ali on je veteransko lice četvorice vozača koji se natječu za naslov prvaka serije Nascar Cup ove nedjelje na Phoenix Racewayu.

Logano je u svojoj 14. sezoni s punim radnim vremenom u Nascarovoj Premier diviziji, a cilj mu je osvojiti svoj drugi naslov prvaka. Ne samo da je uvjeren u sposobnost svoje momčadi Team Penske da pobijedi u nedjelju, već shvaća da ima prednost u odnosu na prvaka iz 2020. Chasea Elliotta, Christophera Bella i Rossa Chastaina.

“Mislim da ćemo pobijediti,” rekao je Logano, koji je učvrstio svoje mjesto u Championship 4 pobjedom na Las Vegas Motor Speedwayu 16. listopada. "Ne slavimo činjenicu da smo u Championship 4. Želimo slaviti kada budemo prvaci."

Logano je jedini vozač u Championship 4 koji je zauzeo svoje mjesto za Phoenix uoči utrke prošlog vikenda na Martinsville Speedwayu. Njegova tri natjecatelja nisu znala hoće li se natjecati za trofej prvaka sve dok se kockasta zastava nije zavijorila u nedjelju navečer.

Prednost ima Logano. On je objasnio.

"Odmah, u ponedjeljak nakon Vegasa, sastavili smo plan kako ćemo pobijediti (u Phoenixu)," rekao je Logano. "Koje su to stvari o kojima trebamo razgovarati tijekom sljedeća dva i pol tjedna, izvršavanje plana koji smo sastavili, kako poboljšati naš bolid i pobrinuti se da momčad bude spremna."

Samo 16 vozača osvojilo je dva ili više naslova prvaka serije Nascar Cup, a posljednji koji je to uspio bio je Kyle Busch 2019., koji je trenutno jedini vozač u tom području s više naslova. Logano je osvojio svoje prvenstvo 2018., ali vjeruje da je njegovih 506 startova u karijeri ovaj put ono što čini razliku.

Trojica vozača koji se utrkuju protiv Logana za prvenstvo imaju istu količinu iskustva zajedno kao i on. Elliott iza sebe ima punih sedam sezona, Chastain četiri, a Bell tri.

Prije samo osam godina, Logano je bio mlado, neiskusno lice u borbi za naslov prvaka. Ulazio je u svoj prvi Championship 4 nakon što je godinama bio hvaljen kao jedan od najboljih izgleda u povijesti sporta. Čak je zaradio nadimak "Sliced ​​Bread" od člana Nascarove Kuće slavnih Marka Martina jer je bio najbolja stvar koju je itko vidio u razvojnim odjelima.

Loganu je trebalo nekoliko sezona i prelazak iz Joe Gibbs Racinga u Team Penske da učvrsti svoj status vrhunskog trkača. Otkako se 2013. pridružio Penskeu, Logano ima 28 pobjeda, uključujući Daytona 2015 500. U 2015. osvojio je šest utrka u karijeri s rekordom.

"Lijepo je biti tu tako dugo", rekao je Logano. “Mogu iskoristiti to iskustvo u svoju korist. Još uvijek imam 32 godine. Lijepo je mjesto za biti i to je jedinstveno mjesto za biti. Nema drugog natjecatelja koji ima toliko krugova kao ja i koji je prilično mlad. To je nešto što možemo iskoristiti u svoju korist ovog vikenda.”

Ove godine, Logano ima tri pobjede (Darlington, Gateway i Vegas) iza sebe i 16 najboljih 10. Bila je to tek prosječna godina za prvaka iz 2018., koji je te sezone imao prosječnu ocjenu 10.7.

Dok se Logano priprema za posljednju ovogodišnju utrku, koristi dokumentarne serije USA Networka Nascar Utrka za Prvenstvo učiti o svojim vršnjacima.

“Zanimljivo mi je čak i kao natjecatelju, sjediti i gledati to,” rekao je Logano. “Mogu vidjeti kako se moji natjecatelji pripremaju za utrku i kakav je njihov tjedni život. Bilo je zanimljivo vidjeti.

“Ne znam postoji li nešto što ću upotrijebiti protiv njih, ali zanimljivo je vidjeti koliko su nam životi različiti. Poslovi su nam isti, ali životi ne mogu biti drugačiji.”

I povrh svega, Logano je toliko uvjeren u svoje nade za titulu da već razmišlja o tome kako bi se mogao još jače tulumariti nego nakon svog prvog prvenstva.

Logano je rekao: "Nadajmo se da će biti jednako dobro i drugi put."

Nascarova prvenstvena utrka u Phoenixu počinje u nedjelju, 6. studenog u 3:XNUMX ET. na NBC-u.