Juventus je pobijedio Bolognu, ali gostovanje kod AC Milana sljedećeg tjedna je veliko

Pritisak oko Juventusa rastao je tijekom reprezentativne pauze, a Bolognino gostovanje u Torinu u nedjelju bilo je prvi put da su Bianconeri imali priliku istinski odgovoriti na kritike i žestoke kritike koje su sipale na njih u posljednja dva tjedna.

Prije nego što je domaći nogomet pauzirao u posljednjem intervalu, igrači Maxa Allegrija izgubili su od novih momaka iz Serie A Monze, što je rezultat zbog kojeg su ih mediji i vlastiti navijači kritizirali, jer ovu prethodnu kolumnu objasnio je.

To je značilo da su pobijedili samo dvaput u prvih sedam kola lige, dok je momčad također izgubila oba svoja UEFAEFA
Utakmice Lige prvaka prvi put u povijesti kluba.

Da stvar bude gora, Juveove ultra skupine bile su razbješnjene postupcima Leonarda Bonuccija u Monzi, kapetan kluba koji je tjerao svoje suigrače da odu u gostujući dio i "ispričaju se" za svoju igru.

“Bonucci nikada nije bio vođa i nikada neće biti: ni u Trevisu, ni u Pisi, ni u Bariju, ni u Milanu, a pogotovo ne u Juventusu”, stoji u tekstu. priopćenje Ultra grupe (h/t Nogometna Italija).

“Odvesti profesionalne igrače poput žrtvene janjadi da bulje u Curvu dok primaju rugalice i uvrede, dajući legitimitet prosvjedima nakon samo mjesec dana sezone, JEDNOSTAVNO je APSURDNO. Jedini rezultat može biti stvaranje slabe momčadi opterećene negativnošću i kompleksom žrtve.

“To je upravo suprotno od onoga što je potrebno u ovom sportu. Nanosite štetu svojim suigračima i momčadi više od bilo kojeg nesposobnog trenera ili direktora.”

Imajući sve te faktore na umu, nije bilo iznenađenje vidjeti ogroman broj praznih sjedala na Juventusovom stadionu u nedjelju, sa službenom nazočnošću od samo 34,662 gledatelja na dvorani koja ima kapacitet od 41,507.

Međutim, odmah od početnog udarca protiv Bologne, bilo je jasno da je momčad odlučna poboljšati stvari na terenu, igrajući s pozitivnošću i odlučnošću koji su primjetno nedostajali u prethodnim izletima.

Živahno prvo poluvrijeme prekinuto je brzom kontrom u 24. minuti u kojoj je Dušan Vlahović namjestio prvi pogodak Juventusa sunarodnjaku Filipu Kostiću i poveo Bianconere 1-0.

Bilo je potrebno samo 15 minuta drugog poluvremena da Juve udvostruči tu prednost, ovaj put sjajnim radom Kostića, Manuela Locatellija i Westona McKenniea dajući Vlahoviću priliku za pogodak.

Arkadiusz Milik je povisio na 3-0 samo nekoliko minuta kasnije, ali Bianconeri su ipak krenuli naprijed, ne želeći se zadovoljiti rezultatom u bilo kojem trenutku. To je bila velika promjena u mentalitetu koji su pokazali otkako se Allegri vratio prije nešto više od 18 mjeseci, i pokazao za što je ova momčad sposobna kada igra s namjerom i intenzitetom.

Ti su atributi tako dugo bili očito odsutni u ovoj momčadi, a vidjeti ih tako čvrsto pod kontrolom – čak i s ključnim igračima poput Paula Pogbe, Federica Chiese i Ángela Di Marije koji svi nedostaju zbog ozljeda – dobar je znak za budućnost.

Naravno, treba imati na umu da je to bila samo Bologna, momčad koja se nalazi jedan bod iznad zone ispadanja i koja je bila užasno loša neko vrijeme prije ovog posljednjeg poraza.

Ipak, nakon što je Juve bio neodlučen od strane Salernitane i Sampdorije prije nego što je izgubio od Monze, očajnički im je trebao pozitivan rezultat, a šef Max Allegri se sigurno nije zanosio.

"Nismo pobijedili mjesec dana, pa je bilo dobro imati jasnu i uvjerljivu pobjedu," rekao je trener za DAZN nedugo nakon posljednjeg zvižduka. "Sada se moramo suzdržati, zapamtite da smo još daleko i iznad svega moramo vratiti našu Ligu prvaka na pravi put."

Utakmica protiv Maccabija iz Haife sredinom tjedna omogućit će im da učine upravo to i, nakon poraza od PSG-a i Benfice, na nju se mora gledati kao na neizostavnu utakmicu. Zatim slijedi puno teži test sljedeće subote, Juve putuje na San Siro gdje će se susresti s prvakom Serie A AC Milanom.

To je utakmica koja će pokazati je li Juventus kakav smo vidjeli u nedjelju bio pravi i opipljiv napredak ili je to jednostavno bila momčad s izvrsnim igračima koja je ispratila ozbiljno lošijeg protivnika.

Staru damu čeka veliki tjedan, vrijeme je da saznamo je li spremna za svoj krupni plan.