Čelnici Kansas Cityja još uvijek razmišljaju o porazu u utakmici AFC prvenstva

Bio je to drugi dan minikampa 2022. 15. lipnja, ali obrambeni linijaš Kansas City Chiefsa Chris Jones još uvijek je bio zaokupljen utakmicom AFC prvenstva 2021.

Prije nego što su Chiefsi na kraju izgubili 27-24 od Cincinnati Bengalsa, utakmica je bila izjednačena na 21 u četvrtoj četvrtini. A na 3. i 7. Jones naizgled bio je mrtav bek Bengalsa Joe Burrow.

Ali kada je Jones zgrabio Burrowa za rame, bek je čučnuo da ga slegne ramenima, a zatim je Burrow otplesao iz Jonesovog pokušaja hvatanja gležnja prije nego što se popeo za prvi pad.

"Propustio sam neke od najvećih poteza u igri", rekao je Jones. “(Ja) sam to koristio kao motivaciju cijelu izvan sezone. Osjećam se kao (da) sam napravio te vreće, igra bi bila drugačija.”

Glavni trener Chiefsa Andy Reid rekao je da je dobro za sve igrače, uključujući Jonesa, i trenere da preuzmu vlasništvo nad tim porazom u doigravanju i iskoriste ga kao inspiraciju.

"Znam da je Chris to uzeo k srcu", rekao je Reid. “Ako se svi možemo pogledati u ogledalo i biti odgovorni, a ne upirati prstom u drugog tipa, to postaje važno... To je ono što te čini boljim. Od toga samo rasteš.”

Chiefsi, naravno, nikada ne bi došli do četvrtog uzastopnog nastupa na AFC prvenstvu bez Jonesa.

Njihov najbolji obrambeni igrač predvodio je Chiefse s devet sackova prošle godine - dvostruko više od Franka Clarka, koji je bio drugi u momčadi. A Jones će 22.4. zaraditi 2022 milijuna dolara — gotovo dvostruko više od sljedećeg najplaćenijeg braniča, sigurnosnog igrača Justina Reida.

Jones, koji je pojurio iz unutrašnjosti na neslavnom 3. i 7. protiv Bengalsa nakon što je početkom 2021. uglavnom igrao na rubu, rekao je da želi da obrana bude odlučnija ove godine.

Međutim, napad je vjerojatno bio veći krivac od obrane za poraz AFC Championship utakmice.

Chiefsi su postigli samo tri poena u drugom poluvremenu, a bek Chiefsa Patrick Mahomes kompletirao je 8 od 18 dodavanja za samo 55 jardi i dva presječena lopti u drugom poluvremenu i produžetku.

Poput Jonesa, Mahomes, koji će ove godine zaraditi najviše timskih 29.5 milijuna dolara, bio je spreman dok je raspravljao o igri tijekom minicampa, stavljajući poraz na svoja pleća.

"To drugo poluvrijeme uopće nisam igrao baš dobar nogomet, vjerojatno moj najgori nogomet u doigravanju koji sam ikad igrao," rekao je. "Jednostavno moram biti bolji u uzimanju onoga što postoji i stavljanju neke vrste bodova na ploču kako bih otišao i došao do Super Bowla."

Dok Chiefsi ciljaju na svoj treći nastup na Super Bowlu u Mahomesovoj eri, znaju da će morati napraviti bolji posao u uklanjanju momčadi. Vodili su Bengalse 21-10 na poluvremenu i mogli su povisiti čak i više bodova — osim što su nije uspio postići pogodak s linije od jednog jarda malo prije poluvremena.

“Koristite to za neku vrstu motivacije,” rekao je Mahomes, “samo pokušavate to koristiti kao nešto za učenje. Kad god se ja mučim ili se momčad muči, samo pronađite način da dobijete pozitivne igre jer kad god imate takvo vodstvo, ne želite izgubiti to vodstvo.”

Chiefsi će dobiti priliku za osvetu kada otputuju u Cincinnati u 13. tjednu na utakmicu protiv Bengalsa 4. prosinca.

U međuvremenu, Jones je rekao da je propušteni sack ostao s njim "1,000%".

"Za mene je to sada moja pokretačka snaga", rekao je.