Novopridošlica Kansas City Chiefsa Ronald Jones bori se za mjesto na popisu

Ronald Jones je bio jedan od uzbudljivih dodataka Kansas City Chiefsa do prekršaja ove izvan sezone.

Mnogi promatrači još uvijek očekuju da će on ući u tim, ali on nije loka koji bi se očekivao.

Running back se bori za minutažu u jednoj od najdubljih pozicionih skupina na popisu Chiefsa koji je prepun talenta.

U svojoj prvoj predsezonskoj utakmici - porazu od Chicago Bearsa 19-14 - Chiefsi su startali s Clydeom Edwards-Helaireom na runbacku. Tada je novak Isiah Pacheco ušao u osmoj ofenzivnoj igri i također služio kao povratnik u igri.

Rotacija trkača na treninzima u kampu za trening iza Edwards-Helairea je bila u tijeku. Ali u posljednje vrijeme Jerick McKinnon, koji je odigrao samo jedan napad u napadu protiv Bearsa, i Pacheco dobivaju ponavljanja ispred veterana Jonesa.

“Da, nekim danima dobije više nego drugim danima. Ali on iskorištava šanse koje dobiva i marljivo radi,” rekao je prošli tjedan glavni trener Chiefsa Andy Reid. “Ali imat će priliku igrati. Tek ćemo vidjeti kako će biti.”

Jones nije ulazio u igru ​​Bearsa sve do druge četvrtine i dobio je samo jedan jard u ukupno četiri pokušaja trčanja.

Možda više od Jonesovog jurnjanja bilo je njegovo blokiranje. U drugoj vožnji Chiefsa u trećoj četvrtini, nije bio od pomoći protiv početnika u obrani Dominiquea Robinsona, koji je otpustio Shanea Buechelea zbog gubitka od 12 jardi. U igri koja je uslijedila, Jones je izgubio jard dok je jurio na desnu stranu.

Chiefsi će vjerojatno zadržati samo tri do četiri trkača - ne uključujući beka Michaela Burtona - na konačnom popisu.

Jonesov ugovor nije dovoljno težak da bi se mogao smatrati sigurnim za ulazak na popis. Njegov jednogodišnji ugovor s Chiefsima vrijedan 1.5 milijuna dolara uključuje zajamčenih 750,000 dolara.

S Jonesom se bori Gore, koji ima jednogodišnji ugovor vrijedan 825,000 dolara. Trčao je za 256 jardi u 11 utakmica u svojoj NFL debitantskoj sezoni prošle godine, ali si u subotu nije učinio nikakvu uslugu.

Ušavši u igru ​​nakon Jonesa, Gore je dobio svoju prvu akciju u drugoj vožnji druge četvrtine. Prilikom svog prvog nošenja, izgubio je dva jarda na prvom i 10. U pretposljednjoj napadnoj igri Chiefsa u prvom poluvremenu, ispustio je dodavanje.

Zatim, što je najčudnije, u trećoj vožnji treće četvrtine, Gore je petljao na drugoj i sedmoj. Promašaj je bio iznuđen od strane bivšeg obrambenog igrača Chiefsa Mikea Pennela.

Gore je u drugom poluvremenu doživio ozljedu vrata. Srećom, nije se činilo ozbiljno.

U prvom poluvremenu predvodio je sve trkače s 15 odigravanja, a slijedili su ga Pacheco s osam, Edwards-Helaire sa sedam, Jones sa šest i McKinnon s jednim.

Unatoč tome što je dobio sva ta ponavljanja, Goreov status - čak i više nego Jonesov - je u opasnosti zbog pojave Pacheca.

Izabran u sedmoj rundi drafta (ukupno 251.) iz Rutgersa dobio je šest jardi na dva nošenja protiv Bearsa.

Trčao je snažno i igrao brzo, rekao je Reid. "Napravio je dobar posao."

Pachecova najbolja igra bio je njegov prijem za pet jardi, koji se dogodio u situaciji prvog i pogotka, pokazujući interes Chiefsa da ga žele procijeniti u kritičnom trenutku. Na tom prijemu izbio je napad obrambenog beka Bearsa Lamara Jacksona. Chiefsi su u sljedećoj utakmici postigli touchdown.

Noseći bivši broj dresa Tyreeka Hilla, Pacheco je jedan od dvojice bekova Chiefsa iz Rutgersa. Drugi je Burton, koji je čuo priče o Pachecovoj vještini kad se vratio promatrati proljetni trening Red Knightsa prije nekoliko godina.

Pacheco sada zarađuje izvrsne kritike na treninzima Chiefsovih trening kampova.

"On jako naporno vježba", rekao je bek Patrick Mahomes. "Ima sve fizičke alate i bio je psihički izvrstan."

I dovodi budućnost nekih drugih dokazanih Chiefsovih trkača u opasnost.