Manchester United dao je žestoku dozu realnosti u derbiju

“Hoćemo deset”

Neposredno nakon što je Manchester City postigao šesti gol na putu do pobjede od 6-3 nad Manchester Unitedom u nedjelju na stadionu Etihad, njihovi su navijači počeli skandirati da žele dvoznamenkaste brojke.

Ti isti Cityjevi navijači ubrzo su okrenuli leđa terenu, zagrlili jedni druge preko ramena i skakali gore-dolje kako bi napravili “The Poznan”, slavlje koje izvode prilikom nezaboravnih pobjeda, i kako bi ponizili svoje poražene suparnike.

OGLAS

Bilo je ovo neugodno poslijepodne za Manchester United prepuno sezone užasno neugodnih i neugodnih trenutaka.

Bilo je to previše za mnoge njihove putujuće navijače, od kojih su neki napustili stadion već na poluvremenu kada su gubili 4:0, a do posljednjeg zvižduka gostujuća strana bila je manje od pola popunjena. Jednostavno je bilo prebolno gledati.

Nije bilo suđeno da bude ovako za United. Ušli su u utakmicu potaknuti opreznim optimizmom nakon pobjede u prethodne četiri utakmice Premier lige, ali do kraja su im aktualni prvaci dostavili oštru dozu realnosti.

OGLAS

United se može osjećati povrijeđenim jer su nakon pobjede nad Arsenalom 3-1 početkom rujna izgubili zamah svog kratkog pobjedničkog niza odgodom sljedeće dvije utakmice Premier lige nakon smrti kraljice Elizabete II.

To je značilo da United nije igrao utakmicu Premier lige gotovo mjesec dana i to se vidjelo u prvih deset minuta jer su bili u potpunoj dominaciji Cityja.

City se od samog početka obrušio na United, probijao ga alarmantnom lakoćom i nakon osam minuta poveo 1-0 preko Phila Fodena. U prvih deset minuta City je imao četiri udarca prema golu i već je mogao doći do pobjede.

Koliko god City bio dobar, United je bio užasan i neprestano je jeftino davao loptu u opasnim područjima. Izgledali su nervozno i ​​nesposobni svladati ni osnove.

Do 23. godrd minuti oba Unitedova beka Diogo Dalot i Tyrell Malacia bili su žuti kartoni, nakon prekršaja koji su pokazali da se nisu mogli nositi s brzinom i izravnošću Cityjevih nemilosrdnih napada.

OGLAS

Ali obrana Uniteda ostala je izložena nedostatku bilo kakvog uočljivog veznog reda ispred sebe, i uvijek iznova Cityjevi napadački igrači bili su u mogućnosti proći kroz sredinu igrališta bez neugodnosti zahvata ili čak proganjanja.

Unitedov najbolji igrač dosadašnjeg dijela sezone Raphael Varane ozlijedio je gležanj nakon 33 minute, a dok je bio izvan terena na liječenju, Erling Haaland je zabio iz kornera. Francuz je ubrzo morao biti zamijenjen i do poluvremena je City vodio 4-0.

OGLAS

Sezona Premierlige traje samo osam utakmica za United, ali ovo je već drugi put da zaostaju četiri pogotka na poluvremenu, nakon što su bili na istoj poziciji u Brentfordu u kolovozu.

United se tom prilikom krotko prepustio sudbini u zapadnom Londonu, no ovdje su se uspjeli izboriti i uzvratiti gol Antonyju. Slaba će utjeha biti to što je bio dobar udarac, udobno najbolji na utakmici.

Nakon što je City povećao svoje vodstvo na 6-1, a Haaland i Foden su si pomogli s hat-trickom, United je postigao još dva puta preko Anthonyja Martiala, koji je ušao kao zamjena nakon 59 minuta umjesto neučinkovitog Marcusa Rashforda.

OGLAS

To je još jednom bila slaba utjeha za United jer se do tog trenutka City već dobro zabavio i opustio, ali to je rezultat učinilo respektabilnijim i podiglo je Martialovo osobno samopouzdanje nakon prekida s ozljedom.

Televizijske kamere stalno su vrtile pogled na bivšeg menadžera Uniteda Sir Alexa Fergusona koji je sjedio u redateljskoj loži, pokazujući mu lice urezano od boli i jada.

Dolje ispod njega, trenutni menadžer Uniteda Erik ten Hag bacio je potištenu cifru, a poslije je za poraz okrivio svoju momčad koja je igrala bez ikakve prave vjere.

OGLAS

"Prilično je jednostavno, to je nedostatak vjere", rekao je. “Kada ne vjerujete na terenu, onda ne možete pobjeđivati ​​utakmice, to je nedopustivo. Postajemo nedisciplinirani kada slijedimo pravila, a vi budete oštećeni, to se dogodilo danas.

“Za mene je to bilo iznenađenje. Nismo bili u prvim nogama, nismo bili hrabri na lopti i bilo je prostora za igru, ali nismo bili dovoljno hrabri. Svaka čast Cityju, ali nema to veze s Cityjem, naša igra nije bila dobra. Imalo je veze s uvjerenjem pojedinaca i tima.”

Ovaj poraz nije bio tako šokantan kao gubitak od 4-0 od Brentforda, jer je od tada Ten Hag dokazao da može napredovati u engleskom nogometu s te četiri pobjede, uključujući protiv Liverpoola i Arsenala.

Ovaj poraz je došao protiv Cityja koji je šest godina u svom projektu s Pepom Guardiolom, dok je United samo tri mjeseca u vlastitom projektu s Ten Hagom.

OGLAS

Nizozemac bi naučio mnogo iz ovog poraza, čak i ako mu većina toga ne bi bila zadovoljna, ali njegov neposredni zadatak sada je uliti malo više vjere u svoje igrače prije nego što se suoče s Evertonom na Goodison Parku sljedeće nedjelje.