Novak Mavericksa Jaden Hardy pokazao je svoj potencijal protiv Celticsa

Jaden Hardy nije imao mnogo prilika za dokazivanje u NBA ligi. Barem ne još. Novi bek Dallas Mavericksa proveo je mnogo vremena u G ligi s Texas Legends, gdje je bio dominantan.

Ta se dominacija nije prenijela na sljedeću razinu. Hardyjeva minutaža je bila nestalna, a njegov udarac ne surađuje uvijek kada igra. Međutim, pokazao je bljeskove briljantnosti, a posljednji je došao kasno u porazu od Boston Celticsa rezultatom 124-95, kada se oslobodio i razdvojio startere Bostona.

"Bio je dobar osjećaj izaći na parket", rekao je Hardy medijima nakon utakmice. "Imao sam priliku izaći vani pokazati što mogu, tako da je bilo dobro biti vani i igrati."

Hardy se prijavio s 3:05 preostalih u trećoj četvrtini, s Mavericksima u zaostatku 81-59. Tijekom sljedećih 15 minuta, Hardy je ubacio 15 poena, ubacivši pet od osam šuteva, uključujući sva tri pokušaja za tri poena. Uhvatio je i dva skoka, dvije asistencije i nula izgubljenih lopti.

"Mislim da ima dosta boogija u svojoj igri", rekao je njegov timski kolega Spencer Dinwiddie. “On je jedan od tipova koji stvarno mogu biti dinamični u smislu napada i boje. Bilo je lijepo vidjeti ga vani u to vrijeme i krenuti za tim. I očito, kao veterinar, [ja] ga potičem da nastavi.”

Nisu samo suigrači primijetili njegovu izvedbu. Njegov glavni trener, koji često daje zagonetne odgovore na pitanja novinara, vrlo je jasno izrazio svoje osjećaje o Hardyjevoj igri nakon utakmice.

"Mislio sam da je sjajan", rekao je Jason Kidd. “Mislio sam da je njegova energija – igrao je na pravi način. Moram mu odati veliko priznanje. Mislio sam da je grupa koja je bila tamo na kraju odigrala na pravi način. Lopta se pomaknula, ali Hardy je bio stvarno dobar, stvarno dobar.”

Ovo je bio Hardyjev dvanaesti nastup s Mavericksima ove sezone i drugi po broju minuta koje je upisao na terenu. Njegovih 15 poena izjednačilo je njegov rekord u karijeri. Prethodno ih je imao 15 protiv Chicago Bullsa 10. prosinca 2022., kada je također odigrao najviše minuta u karijeri.

Hardy ove sezone ima prosjek od 4.7 poena i 1.1 skok za 7.8 minuta po utakmici. Sveukupno šutira 38.5% šuta iz igre i ruši 27.8% svojih pokušaja iza luka za tri poena.

Iako je njegovo vrijeme na terenu bilo sporadično, Hardyju nije teško motivirati se da radi na svojoj igri. Samoidentificirani štakor u teretani provodi mnogo dodatnih sati u "laboratoriju", gledajući filmove o utakmici i radeći na razvijanju vještina koje će mu pomoći da se prilagodi i prilagodi brzini NBA lige.

"Zapravo samo nastavljam raditi", kaže Hardy o tome da ostane spreman. “Ući tamo, ostati do kasno u noć u teretani i rano ujutro i samo raditi na svojoj igri i ostati siguran u svoje sposobnosti. Nikada nisam sumnjao u sebe ili mislio da nisam dovoljno dobar.

“I dalje ostajem skroman, i dalje ostajem u teretani, radim i slušam igrače koji su već ispred mene i učim od njih. To je stvarno to.”

Obožavatelji su nedvojbeno uzbuđeni zbog Hardyjevog potencijala, a njegov učinkoviti ispad od 15 poena protiv Celticsa u četvrtak navečer sigurno će ih natjerati da traže još. Kada će dobiti svoju sljedeću priliku, međutim, u rukama je njegovog trenera, a ne navijača. Ipak, Hardy kaže da će prihvatiti svaku priliku.

"Želim ostati skroman i samouvjeren, i osjećam se kao da sam spreman kada te prilike dođu", rekao je Hardy. “Ne sumnjam u sebe kad izađem vani. Samo odvajam vrijeme kad izađem vani i vidim sve.”