Messijeva Argentina šokantno je izgubila od Saudijske Arabije

Gornji red

Saudijska Arabija pobijedila je u utorak Argentinu koju je predvodio Lionel Messi 2-1 u obje strane na otvaranju Svjetskog prvenstva 2022. u Kataru, u najvećem preokretu događaja do sada, dovodeći jednog od favorita turnira u stvarnu opasnost od rani izlazak.

Ključne činjenice

Saudijska momčad uspjela je osigurati povijesnu pobjedu nakon što su napadač Saleh Alshehri i krilo Salem Aldawsari zabili jedan za drugim golove u razmaku od pet minuta u ranom dijelu drugog poluvremena.

Argentinski kapetan Messi doveo je svoju momčad u vodstvo 10 minuta na početku utakmice, pogotkom iz jedanaesterca nakon što je saudijski tim napravio prekršaj unutar šesnaesterca.

Unatoč održavanju gotovo 70% posjeda lopte tijekom cijele utakmice, Argentina je kažnjena jer nije uspjela probiti saudijsku obranu.

Messijeve nade da će konačno osigurati Svjetsko prvenstvo sada počivaju na sposobnosti njegove momčadi da postigne pobjede protiv Meksika i Poljske, druga dva člana njegove skupine, koji su rangirani mnogo više od Saudijske Arabije.

Veliki broj

36. To je broj utakmica u kojima je Argentina ostala neporažena prije šokantnog poraza u utorak. Poraz znači da Argentina pada za jedan talijanski svjetski rekord od 37 utakmica bez poraza u kasu.

Ključna pozadina

Svjetsko prvenstvo jedini je veliki trofej koji je izbjegao Messiju, kojeg mnogi smatraju najvećim nogometašem svoje generacije uz portugalsku superzvijezdu Cristiana Ronalda. S dugim nizom bez poraza i revitaliziranim Messijem koji ih vodi, Argentina je u turnir ušla kao jedan od favorita za pobjedu. Poraz od Saudijske Arabije vjerojatno će vratiti sjećanja na Svjetsko prvenstvo 1990. gdje je branitelj naslova svjetskih prvaka Argentina, tada predvođena Diegom Maradonom, bila zapanjena pobjedom Kameruna nad njima od 1-0 u njihovoj prvoj utakmici na prvenstvu.

Forbesova procjena

S prihodom od 130 milijuna dolara ove godine, Lionel Messi bio je najbolje rangirani igrač na Forbes' popis najbolje plaćeni sportaši 2022.

Daljnje čitanje

Saudijska Arabija iznenadila je Messija i Argentinu u jednom od najvećih šokova u povijesti Svjetskog prvenstva (ESPN)