Mikaela Shiffrin pala je sa svog posljednjeg solo turnira na Zimskim igrama u Pekingu nakon obećavajućeg početka

Gornji red

Mikaela Shiffrin u četvrtak nije uspjela završiti drugu dionicu alpske kombinacije skijanja na Olimpijskim igrama u Pekingu 2022. – njen posljednji solo natjecanje na Igrama – rezultat koji završava burnu vožnju zvijezde američke skijašice koja neočekivano nije uspjela osvojiti medalja.

Ključne činjenice

Nakon obećavajuće izvedbe u spustu - gdje je završila na petom mjestu i u borbi za medalju - Shiffrin je promašila vrata u slalomskom dijelu i na kraju je pala na kuk.

Nesreća u četvrtak bila je slična onome što se dogodilo prošlog tjedna kada nije uspjela završiti svoja dva najbolja događaja. veleslalom i slalom, gdje je bila jaka kandidatkinja za zlatnu medalju.

Rezultat također znači da će trostruki osvajač olimpijske medalje napustiti Peking bez pojedinačnih medalja.

U kombinaciji je osvojila Michelle Gisin iz Švicarske, koja je uspješno obranila zlato koje je osvojila na Olimpijskim igrama u Pyeongchangu 2018. godine.

Što gledati

Shiffrinova posljednja prilika da osvoji medalju na Igrama u Pekingu imat će u subotu u ekipnoj disciplini alpskog skijanja. Uspije li Amerikanka osvojiti zlatnu medalju u tom događaju, postala bi tek druga skijašica koja je osvojila zlato na tri uzastopne olimpijske igre.

Ključna pozadina

Shiffrin, koja je osvojila dvije olimpijske zlatne medalje, prošlog je tjedna izdržala težak početak svoje olimpijske kampanje nakon što je skliznula sa staze i bila diskvalificirana u ženskom slalomu i veleslalomu. Njezin neuspjeh u slalomu bio je iznenađujući jer su je drugi skijaši naveliko hvalili zbog svoje jake tehnike, dosljednosti, metronomske preciznosti i sposobnosti da završi staze. Shiffrin je sudjelovala na još dva natjecanja u alpskom skijanju na Olimpijskim igrama u Pekingu i spustu gdje je uspjela završiti na devetom, odnosno 18. mjestu.

Tangens

Unatoč razočaravajućoj utrci na Olimpijskim igrama u Pekingu, 26-godišnjakinja se smatra jednom od najboljih alpskih skijašica na svijetu i ima rekorde koji to potvrđuju. Uz svoja dva olimpijska zlata i jednu srebrnu medalju, osvojila je šest zlatnih medalja na svjetskom prvenstvu, tri titule u ukupnom poretku Svjetskog kupa i 73 pobjede u utrkama u karijeri – iza samo 86 Ingemara Stenmarka i 82 Lindsey Vonn.

Daljnje čitanje

Shiffrin opet promašuje vrata na Olimpijskim igrama; nema pojedinačnih medalja (Associated Press)

Mikaela Shiffrin ne uspijeva završiti slalomski dio u kombinaciji. (New York Times)