Minnesota Vikingsi ostvarili 5 uzastopnih pobjeda, ali raspored postaje mnogo teži

Činilo se da će ovo biti lagana utakmica za Vikingse, jer su ugostili ekipu Arizona Cardinals koja je imala omjer 3-4 i jednu od najmekših obrana u ligi.

Arizona je dala 176 poena i činilo se da će runing back Dalvin Cook i široki Justin Jefferson moći slobodno i lako ući u drugu razinu.

Da, prisutnost bogatog beka Kylera Murraya i njegovih Dosegnuta je gornja granica od 12.6 milijuna dolara pa čak i veći primač DeAndre Hopkins i njegov kapital od 15.7 milijuna dolara značio je da će obrana biti testirana. Međutim, nije bilo razloga misliti da Vikinzi nisu mogli nadmašiti ovog protivnika s relativnom lakoćom.

Još je jedan faktor zapeo za oko Vikinzima i njihovim navijačima. Cardinalsi nisu pobijedili Vikingse u Minnesoti od 1977., kada je Jimmy Carter bio predsjednik. Cardinalsi su St. Louis još uvijek nazivali domom i ta se utakmica igrala na otvorenom na starom stadionu Metropolitan. Bud Grant je još uvijek bio glavni trener Purplea, dok je meč beka u ovoj pobjedi Cardinalsa od 27-7 bio Fran Tarkenton protiv Jima Harta.

Bilo je to davno, a verzija Cardinalsa iz 2022. dala je Vikinzima sve što su htjeli u 60 minuta. Međutim, Vikinzi su iskoristili dva Murray presretanja i prigušeni udarac koji se pretvorio u oporavak Minnesote i došli do pobjede 34-26.

Vikinzi su se vratili s oproštajnog tjedna kako bi učinili ono što su redovito radili tijekom prve godine Kevina O'Connella kao glavnog trenera NFL-a. Ne igraju dominantan nogomet, ali daju tek toliko da dođu do pobjede. Ova momčad s omjerom 6-1 čvrsto je na prvom mjestu NFC Northa i pobijedili su u pet utakmica zaredom nakon poraza u drugom tjednu od neporaženih Philadelphia Eaglesa.

O'Connell je propovijedao da njegova momčad radi male stvari koje vode do pobjede kontrolirajući posljednje minute prvog poluvremena, dobro izvodeći udarce i izbjegavajući skupe kazne. Vikinzi su podbacili u svim tim područjima protiv Arizone, ali su ipak uspjeli doći do pobjede.

Vikingsi su bili bolja momčad na početku, ali je Murray bacio TD dodavanje od 6 jardi za Hopkinsa 47 sekundi do kraja prvog poluvremena. Placekicker Greg Joseph bio je blokiran dugi pokušaj pogotka iz igre u posljednjoj utakmici poluvremena, i što je još važnije, propustio je dodatni poen u četvrtoj četvrtini koji bi Vikinzima donio prednost od dva poena. Također su pozvani na 10 kaznenih udaraca koji su rezultirali gubitkom od 86 jardi.

Međutim, uspjeh Minnesote u crvenoj zoni omogućio im je da prevladaju te nedostatke. Zabili su u svih pet prilika za crvenu zonu protiv Arizone, uključujući trčanje Kirka Cousinsa TD od 17 jardi za početak pogotka.

Raspored postaje puno teži počevši od njihove utakmice 9. tjedna u Washingtonu, a njihove slabosti u obrani sigurno će biti testirane - ako ne i otkrivene.

Nakon što su se suočili s Commandersima, Vikingsi putuju u Buffalo, ugošćuju Cowboyse i slijede domaće utakmice protiv Patriotsa i Jetsa.

Taj dio rasporeda bit će izazov, barem u usporedbi s onim s čime su se suočili do ove točke sezone. Od Vikinga će biti potrebno kontrolirati sat na kraju prvog poluvremena i na početku drugog, pokazati napredak u igri udaraca i izbjeći penale koji su uzrokovali toliko problema protiv Arizone.

Pobjednička formula za O'Connella je uspostavljena i njegov tim je u potpunosti prihvatio. Nisu mogli slijediti taj propisani put protiv kardinala i ipak su pobijedili.

Pitanje je vraćanja na scenarij za sljedećih pet tjedana i iskorištavanja svake pauze koju dobiju kako bi ostali prvoplasirani tim – i tim s velikim aspiracijama nakon sezone.