Minnesota Vikingsi koriste Late Surge za 6. uzastopnu pobjedu

Minnesota Vikingsi igrali su jednu od svojih najneinspirativnijih nogometnih utakmica ove sezone. Ali u posljednjoj četvrtini, suočeni s minusom od 10 poena i jednom od najnemilosrdnijih obrana koje je momčad vidjela ove godine, Vikinzi su preokrenuli stvari, žestoko se borili i dobili svoju šestu utakmicu zaredom.

Povratak je sadržavao snažno presretanje i oštar povratak Harrisona Smitha, izvrsno hvatanje touchdowna od strane running backa Dalvina Cooka i nešto oštro vodstvo Kirka Cousinsa. Također je bilo naglašeno oštrim upravljanjem igrom Kevina O'Connella, koji se usprotivio dugotrajnom nogometnom načelu da se bodovi ne skidaju s ploče – posebice bodovi za zeleno svjetlo u završnim fazama igre.

Ipak, to je upravo ono što je O'Connell učinio i to je bila više od same hrabre odluke. To je bila prava stvar.

Cousins ​​je bacio nepotpuno dodavanje u prvoj utakmici nakon dvominutnog upozorenja, dajući Vikinzima 4th-i-gol na Washington 4 s rezultatom 17-17. Iako je bila laka odluka poslati placekickera Grega Josepha da pokuša postići pogodak s 22 jarda za vodstvo, Commandersi su označeni zbog nepotrebne grubosti u igri.

To je značilo da su Vikinzi imali prvi pad i mogli su pobjeći od vremena - ali su morali uzeti bodove za zeleno svjetlo s ploče. Washington je imao samo jedan time out, tako da je Joseph na kraju pogodio svoj drugi gol iz igre u 16 sekundi do kraja. Pogodio je pogodak s 28 jardi u samo 12 sekundi do kraja.

Zapovjednici su odigrali jednu igru ​​i nisu uspjeli izaći izvan igrališta, donijevši Vikingsima pobjedu 20-17 i skor 7-1 koji im je dao enormnu prednost od 4 1/2 igre nad Packersima i Bearsima na NFC Northu.

Prije posljednje četvrtine činilo se da O'Connellova momčad mjesečari. Cousins ​​je bacio TD dodavanje Justinu Jeffersonu na početku posjeda, ali napadački napor Minnesote bio je na izdisaju veliku većinu utakmice. Washingtonov nalet pasova zabilježio je jasnu pobjedu nad ofenzivnom linijom Minnesote, a činilo se da je Cousins ​​bio u načinu preživljavanja u velikim dijelovima utakmice.

Krajem prvog poluvremena izveo je interception koji je spriječio pokušaj pogotka iz igre, a prednja sedmorka Washingtona kaznila ga je s nekoliko velikih pogodaka. Završio je utakmicu dovršivši 20 od 40 dodavanja za 265 jardi s parom TD dodavanja.

"Pronalazimo načine za pobjedu", rekao je Cousins. "Nastavljamo mljeti i pokušavamo ih izvući."

O'Connell je cijenio što je Cousins ​​prošao u kasnoj fazi nakon što je bio suočen s grubim tretmanom tijekom drugog poluvremena.

"Da bi naš QB stajao tamo i bio u najboljem izdanju kada nam to stvarno treba," rekao je Kevin O'Connell, "mislim da to nije slučajnost."

Cousins ​​je dobio dosta podrške od svog novog tight enda TJ Hockensona. Bivši Lav uhvatio je devet dodavanja za 70 jardi, a njegov najveći ulov bio je prijem s 10 jardi koji je postavio Josephov pobjednički field goal.

Vikinzi su pronalazili načine za pobjedu i to je dobra stvar. Ali način na koji su to učinili protiv Commandersa možda je najpozitivniji razvoj ove sezone. Odbili su prihvatiti da je poraz neizbježan i borili su se da iskopaju rupu.

Washington možda nije elitna momčad, ali su snažni, fizički i imali su zamah kao niz od 3 pobjede. Nisu odali igru. Vikinzi su ga jednostavno uzeli.

Sada dolazi izazov u suočavanju s dva izvanredna protivnika u Buffalu i Dallasu. Bit će to puno teži zadatak, ali pobjeda protiv Commandersa pokazala je da su voljni uzvratiti udarac kada je utakmica na redu.

To nije bio slučaj ni u jednoj od posljednje dvije godine, i daje stvarnu nadu da početak od 7-1 nije samo privid.