Novi NWSL playoff rekord posjećenosti postavljen dva puta u jednoj noći

U nedjelju je šest momčadi napredovalo u postsezoni Nacionalne ženske nogometne lige po prvi put u povijesti lige. Houston i San Diego bili su domaćini četvrtfinalnih utakmica u nedjelju navečer, a oba su iste večeri postavila rekord u doigravanju svih vremena.

Navijači Houstona pojavljuju se u rekordnom broju

Četvrti nositelj Houston Dash ugostio je šesti nositelja KC Current na PNC stadionu za početak u 4:00 po središnjem vremenu. Navijači u Teksasu i šire nagradili su oba kluba prodajom utakmice. Izvijestio je NWSL publika u Houstonu dosegla je 21,284 obožavatelja, rasprodana utakmica i novi rekord posjećenosti lige.

Houston je primio gol od Kansas Cityja rano prije nego što je veznjak Sophie Schmid postigla prvi pogodak u povijesti Dash playoffa. KC Current je zabio u 10. minuti sudijske nadoknade za plasman u polufinale protiv OL Reigna. Polufinalna utakmica na Lumen Fieldu u Seattleu, WA, počet će u 7:30 po istočnom vremenu u nedjelju, 23. listopada, na CBS Sports Networku.

Prošli tjedan, Dash je objavio da je prodao preko 14,000 ulaznica koji je već premašio njihov prethodni rekord posjećenosti kod kuće od 13,025 postavljen 12. srpnja 2015. protiv Chicago Red Starsa.

Napadač Kansas City Currenta Lo'eau LaBonta zabio je rano u prvih pet minuta i doveo goste u vodstvo. Veznjak Houstona Sophie Schmid u 27. minuti stavio je domaću momčad na ploču. Kate Del Fava postigla je pogodak u 10. minuti sudačke nadoknade i osigurala gostujuću pobjedu za Kansas City.

The Current je prošao u polufinale protiv pobjednika NWSL Shielda i prvog nositelja OL Reigna. Polufinalna utakmica na Lumen Fieldu u Seattleu, WA, počet će u 7:30 po istočnom vremenu u nedjelju, 23. listopada, na CBS Sports Networku.

VIŠE OD FORBESAPovjerenik NWSL-a raspravlja o izvješću Yates na Svjetskom sportskom kongresu SBJ

San Diego Wave Osvojite NWSL Attendance titulu

U međuvremenu, treći nositelj San Diego Wave ugostio je šesti nositelj Chicago Red Stars na zapadnoj obali. Wave je nadmašio Houstonov nedjeljni rekord sa svojom domaćom publikom od 26,215 navijača. U svojoj prvoj sezoni San Diego drži rekord posjećenosti u doigravanju i redovnoj sezoni (32,000 17 postavljeno XNUMX. rujna).

Slično kao u utakmici u Houstonu, Wave je počeo na začelju nakon što je napadač Chicaga Yuki Nagasato otvorio gol. Emily van Egmond postigla je izjednačenje za San Diego u 67. minuti, a Dobitnik NWSL Zlatne kopačke 2022 Alex Morgan postigao je pobjednički pogodak 20 minuta u nadoknadi vremena.

Morgan i Wave sada idu u polufinale protiv drugog nositelja Portland Thornsa u nedjelju, 23. listopada, u 5:00 po istočnom vremenu na CBS Sports Network.