Ocjene igrača i što smo naučili

FC Barcelona stigla je osam bodova više od Real Madrida na vrhu La Lige nakon što je u nedjelju navečer pobijedila Sevillu 3-0 na Camp Nouu zahvaljujući golovima Jordija Albe, Gavija i Raphinhe.

Evo nekih ocjena igrača i onoga što smo naučili iz izjednačenja.

Marc-Andre Ter Stegen

Nije imao puno ili ništa za raditi veći dio utakmice osim što je bio spreman na nekoliko protunapada koji nisu bili ništa, i morao je ponovno pokrenuti Barcinu igru ​​kada mu je lopta vraćena. Jedva da je bio testiran kasnim udarcem glavom nakon što je Barca već bila dosta ispred. 7

Jordi Alba

Ubacio je lijepu loptu za Raphinhu nakon što je Busquets izbačen i preuzeo kapetansku vrpcu. Četvrt sata do kraja nije imao sreće što nije zatekao Lewandowskog u šesnaestercu s obranjenim ubačajem i još jedna njegova lopta prijetila je iz rezultatskog kornera. Ugasio je opasan potez u 35. minuti, kada se pojavio u opasnosti da bude izložen ubačenoj lopti s desne strane Seville. Jedan od njegovih ubačaja u kasnom prvom poluvremenu bio je zamalo autogol Nemanje Gudelja, a oko sat vremena je potpuno zasluženo otvorio. Pružio je asistenciju za Raphinhu i dat će Alejandru Baldeu dosta pozicionog rivala u ovoj utakmici. 9 – ČOVJEK UTAKMICE

Andreas Christensen

Još jedan solidan nastup Danca koji je uvijek hladan i pribran. Pomogao je poštedjeti Pedrijevo potencijalno crvenilo kad je '8' izgubila loptu na sredini terena u prvom poluvremenu. 8

Ronald araujo

Približio se udarcem glavom iz kuta u 17. minuti. Dobro se vraćao kako bi blokirao opasno Sevillino dodavanje preko kaznenog prostora koje se približavalo poluvremenu, iako je podignuta zastavica ofsajd. Dobio pljesak za dvostruki skok glavom na Ivana Rakitića. Izašao je za drugo poluvrijeme unatoč gadnom napadu i bio je jak do kraja. 8

Jules Koundé

Igranje desnog beka omogućuje Francuzu da napreduje i bude pustolovan. Bio je arhitekt jednog od Barcinih poteza u prvom poluvremenu koji najviše obećava, dobro se povezujući s Raphinhom, samo što je Lewandowski bio prespor pokušavajući dovesti Gavija u akciju. Pronašao je Raphinha dugom lob loptom koja mu je omogućila da namjesti Gavija. 8

Sergio Busquets

Rano isključen za Franck Kessie nakon gadnog ranog prekršaja, tako da nije imao dovoljno vremena za utjecaj na utakmicu. Nadajmo se da njegov udarac nije previše ozbiljan s obzirom na Barcin prepuni kalendar koji je pred nama. Prema Cadena SER, iz njegovog tima rekli su da bi kapiten mogao izbivati ​​dva do tri tjedna. N / A

Frenkie de Jong

Imao je sjajan rani početak kontrolirajući tempo, ali je počeo gubiti bitku na sredini terena u dobrih 10 minuta za Sevillu s oko 35 minusa na satu. Bio je bolji nakon pauze i uigrao Albu da asistira Raphinhi. 7

pedri

Uvijek je pokušavao povezati igru ​​i proći kroz završnu loptu, ali je bio prilično anoniman u prvom poluvremenu. Imao je puno bolji drugi 45 i više utjecao na igru. 7

Gavi

Živio je umalo asistirajući Lewandowskom u prvom poluvremenu. Rijetko je bio na strani gubitnika u zračnim dvobojima unatoč niskoj visini. Lijepo je otvorio teren na jednom prekidu koji je prekinut lošom odlukom Raphinhe. Loic Bade ga je skoro odrubio, ali ga je otresao. Bio je stalna prijetnja, a rezultat je bio njegov pogodak u 70. minuti, njegov prvi u dresu s '6', kada ga je Raphinha pronašao na zadnjoj stativi. 8

Robert Lewandowski

Imao je tiho otvaranje 15 minuta prije nego što su ga u igru ​​uveli Alba i Gavi. Skoro je pretvorio dodavanje glavom od 18-godišnjaka, ali je zatim opet pao sve dok raketa nije zamalo prošla pokraj Bona unutar njegove lijeve vratnice i odbacila ju je marokanska zvijezda Qatar 2022. Trebao sam biti bolji kad su mu dali uzde u opasnom potezu u kasnom prvom poluvremenu i trebao je prije pronaći Gavija. Ista se logika primijenila na još jedno križanje Albe nakon intervala. Iako je bio blizu s kasnim nisko izvedenim slobodnim udarcem, njegovo pokazivanje nije bilo posebno za pisanje. 6

Raphinha

Brazilčevo samopouzdanje ponovno raste kada je u pitanju pokušaj napada protivničkih igrača, iako je u početku imao malo uspjeha. Xavi se naljutio na njega kada je Gavija malo natjerao da otvori park u veznom redu i prebaci ga niz desni bok prije pola sata. Izašao je za drugo poluvrijeme s oprugom u koraku i kretao se više u središte dok je Kounde pokrivao desnu stranu, ali je ponovno matirao Xavija kada je protraćio još jednu breskvu ubačaja Albe na zadnjoj stativi. Iskupio se pametnom asistencijom za Gavija i mogao je biti heroj kada je nedugo nakon toga igrao pretjerano, ako ne i njegov trud. Osvojio je opasan slobodni udarac na pragu odbijanja, a zatim postigao gol koji je svojom otpornošću zaslužio. Izveden za Ferrana Torresa uz pljesak. 8

zamjene

Franck Kessie

Brze noge i hladno dodavanje Raphinhi izazvali su oduševljenje publike. Presjekao opasan napad u vlastitom šesnaestercu u čaroliji u kojoj je Sevilla bila bolja momčad blizu poluvremena. Pružio je ljupku i pametnu asistenciju za Albu vanjskim zakucavanjem noge, čime je zabilježio svoju najbolju izvedbu za Barcu otkako je došao iz AC Milana na besplatnom transferu. 8

Ansu Fati

Nije uspio pobijediti svog igrača u brzom prodoru s lijevog krila, ali je doduše imao malo vremena da uđe u igru. 6

Ferran Torres

Ubacio je lošu loptu u kazneni prostor u 90. minuti, što je bio jedan od nekoliko dodira u kratkoj epizodi. 6