Moguć prijevremeni Pedrijev povratak za okršaj Athletic Cluba u Bilbau

Playmaker FC Barcelone Pedri mogao bi napraviti iznenađenje, prerano se vratiti nakon ozljede za vikend, prema izvješćima.

Španjolski reprezentativac je posustao prije poluvremena u konačnoj 2-2 prvoj utakmici doigravanja Europske lige protiv Manchester Uniteda na Camp Nouu sredinom veljače.

Nakon testova obavljenih sljedećeg jutra, bio je dijagnosticiran s kucanjem na "rectus femoris desnog bedra" i od tada nije nastupao za Blaugranu.

Barca se očito mučila bez 20-godišnjaka. Nakon što ih je United izbacio iz spomenutog kontinentalnog natjecanja uzvratnom pobjedom od 2-1 u uzvratnoj utakmici, pretrpjeli su šokantan poraz od 1-0 u gostima kod Almerije čime su propustili priliku za 10 bodova više od Real Madrida na vrhu La Lige.

U sljedećoj utakmici, prvoj utakmici polufinala Kupa kralja, Barca je ostvarila hrabru pobjedu od 1-0 nad svojim ljutim rivalom na Bernabeuu, ali je opet patila bez Pedrijeve uobičajene kontrole tempa dok se cijelo vrijeme borila na zadnjim nogama.

Nakon isključenja Ronalda Arauja u ranom drugom poluvremenu, sličan se scenarij odigrao u jučerašnjoj 1-0 pobjedi nad Valencijom. Barca je ovaj put uspjela povećati svoju prednost u odnosu na Madrid sa sedam na devet bodova nakon što su Los Blancosi remizirali protiv Real Betisa, ali uslijedila je 35-minutna borba da zadrži vodstvo koju je Raphinha glavom dodijelio nakon četvrt sata i ostavio Xavija požaliti neuspjeh u ubijanju igara.

Ipak, menadžer bi trebao biti pojačan povratkom Roberta Lewandowskog nakon vlastitog udarca u bedro i Gavija nakon suspenzije u sljedećem izletu Blaugrane. I prema AS, Pedri bi također mogao igrati u Bilbau protiv Athletic Cluba u nedjelju.

Nije se očekivalo da Pedri obuče svoj dres s brojem '8' do ligaškog Clasica 19. ožujka protiv Madrida na Camp Nouu koji bi mogao odlučiti utrku za naslov, no izvor iz svlačionice rekao je da je igranje na San Mamesu "teško, ali ne i nemoguće ”.

Xavi i njegov stožer nisu donijeli konačnu odluku po tom pitanju, a očekuje se da će biti finalizirana u narednim danima. U svakom slučaju, čak i kad bi se izborio za momčad, Pedri će početi s klupe, a kasnije će dobiti najviše 20 do 25 minuta igranja.

Ovo je mudar postupak koji treba poduzeti za ono što je tipično jedno od najtežih terena u Španjolskoj za igranje, te stoga ne bismo riskirali ponovno varanje igrača prije vitalnih susreta s Madridom u ligi i Kupu kralja gdje je magija 'Pedri Potter' bit će najpotrebniji.