Roger Penske postaje prvi vlasnik momčadi koji je osvojio Nascar Cup Series i NTT IndyCar Series Championships u istoj godini

Rogeru Penskeu nije preostalo puno toga za postići u zadivljujućoj karijeri u poslovnom svijetu i automobilističkim utrkama.

Međunarodni biznismen i najveći vlasnik auto-trkaćeg tima u povijesti postigao je još jedno impresivno postignuće u karijeri u nedjeljnoj Prvenstvenoj utrci serije Nascar Cup u Phoenixu.

Budući da je Joey Logano postao prvi vozač u timu Penske koji je osvojio dva prvenstva serije Nascar Cup, Penske postaje prvi vlasnik tima u povijesti koji je u istoj sezoni osvojio i prvenstvo Nascar kupa i NTT IndyCar serije.

Dana 11. rujna, Will Power tima Penske osvojio je 2022. NTT IndyCar Series Championship osvojivši treće mjesto na Firestone Grand Prixu u Montereyu. To je također bila Powerova druga titula u IndyCar ekipi Penske.

Bilo je mnogo sezona u 56 godina u kojima je Penske bio vlasnik trkaćih timova i trkaćih automobila, a imao je i višestruka prvenstva u prošlosti. Ali 2022. je prvi put da je osvojio najveću Nascarovu nagradu iste sezone kada je osvojio IndyCar “National Championship”.

"Mislim da smo to pokušavali 31 godinu, tako da je krajnje vrijeme," rekao je Penske, misleći na godine u kojima je bio vlasnik Nascar tima. “Kakav poseban vikend za nas.

“Joey je napravio sjajan posao. Vidjeli ste što je uspio učiniti dok je dolazio u momčad, a da imamo dva prvenstva u istoj godini, to je ono zbog čega smo ovdje. To je cilj koji imamo svake godine.

"Mislim da smo bili blizu, ali uspjeli smo ove godine."

Kada je bivši vozač Team Penskea Rusty Wallace osvojio svoju jedinu titulu prvaka serije Nascar Cup 1989., vozio je za Blue Max Racing Team Raymonda Beadlea. Pridružio se ekipi Penske 1991. i bio blizu naslova prvaka, ali ga nikad nije osvojio za Penske.

Kao ni Ryan Newman.

Zapravo, Penskeovo prvo prvenstvo u Nascar Cup seriji došlo je 2012. s Bradom Keselowskim. Te je sezone Ryan Hunter-Reay osvojio prvenstvo serije IndyCar za Andretti Autosport.

Logano je Penskeu donio drugo prvenstvo serije Nascar Cup u 2018. Scott Dixon iz Chip Ganassi Racinga osvojio je petu od svojih šest prvenstava serije NTT IndyCar te sezone.

Walt Czarnecki je potpredsjednik Team Penske Corporation kao i izvršni potpredsjednik, član Izvršnog odbora i direktor Penske Corporation.

Bio je uključen u Penske Corporation od 1970. godine kada je radio za American Motors i pridružio se Penske Corporationu 1978. godine.

"Zapravo sam gledao neke statistike ranije ovog tjedna, a od 1967. bili smo višestruki prvaci u sedam godina, sedam sezona, au tri od tih sezona smo osvojili tri prvenstva," rekao je Czarnecki. "Bilo je to ili prvenstvo IndyCar, prvenstvo vlasnika Nascar Xfinityja, prvenstvo Australian Supercars, Nascar Cup Series, ali nikada, što se tiče vaše točke, IndyCar i kup."

To se promijenilo u nedjelju u Phoenixu.

Kada jednog dana bude napisana potpuna povijest Auto Racinga, bit će napisane knjige o Rogeru Penskeu.

Od ranih dana Penske Racinga 1966. u maloj garaži na Newtown Squareu, Pennsylvania, do ogromne, mega trgovine u kojoj se nalazi Penske's IndyCar, Nascar i Porsche Penske Motorsports Sports Car operacija u Mooresvilleu, Sjeverna Karolina, brojke su impresivne.

Penske ima rekord za većinu pobjeda na utrci Indianapolis 500 kao vlasnik tima s 18, najviše IndyCar nacionalnih prvenstava sa 17 i sada tri prvenstva serije Nascar Cup.

Sveukupno, Team Penske ima 611 pobjeda u utrkama i 674 poluge.

Loganov naslov u Cup Series 2022. Penskeu daje 43 naslova prvaka od 1966.

Najveći vozači u povijesti auto utrka vozili su trkaće automobile za Rogera Penskea.

"Sjajan je timski napor za sve ovdje danas u Phoenixu da završe u krugu pobjednika, a osvajanje prvenstva je posebno", rekao je Penske. “Kakav dan za Ford. Kakav dan za Pennzoil i kakav dan za naš tim. Jednostavno je nevjerojatno.

“Trebala je 31 godina za ovo. To vam pokazuje da prilično starim. Možeš li vjerovati? ne mogu

“Bio je to potpuni timski rad i tako sam oduševljen što sam ovdje. Rekao sam Ryanu Blaneyju na radiju, 'Ti si Joeyjev pratitelj' s 10 krugova do kraja. Mislio sam da nam je dobro gdje jesmo.”

Penske je iskoristio svoj uspjeh u auto utrkama kako bi pomogao u stvaranju prilika u Penske Corporation. S automobilskim poduzećima i prijevozničkim tvrtkama diljem svijeta, Penske razumije koncept "Business-to-Business" kao i svaki poslovni i industrijski div u svijetu.

Ipak, utrke su i dalje njegova prava strast.

"To je nešto što volimo", rekla je Penske. “To je zajednička nit kroz našu tvrtku i našu obitelj. Meni cijela ova ekipa koja se svake godine okuplja kako bi se natjecala na najvišoj razini.

“Biti ovdje je posebno.

“Mislim da sam to već rekao, utrke su zajednička nit naše tvrtke. Uspjeh koji smo postigli na trkaćoj stazi stvarno je izgradio naš brend. Za mene je to dio naše svakodnevice — zapravo, to je jelovnik za svaki dan o pobjedama.

“Mislim da utrke to pokazuju tijekom vikenda. Rekao sam ljudima koji se bave investicijskim poslom, to je kao da svaki vikend imate svoju tromjesečnu zaradu, pa bi bilo bolje da je dobro.”

Bila je to posebna godina za 85-godišnju Penske. Jedan od njegova tri vozača serije NASCAR Cupa, Austin Cindric, osvojio je utrku Daytona 500 na Penskeov rođendan u veljači i otvorio trkaću godinu.

U nedjelju je Logano zatvorio godinu predajući prvenstvo Nascar Cupa u Penske.

"Pa, mrzim što moram reći da je jedan bolji od drugog, ali moram reći - kad ih sve stavim zajedno, svi su na prvom mjestu što se mene tiče", rekao je Penske. „Ono što radi kao tim, zamah koji daje ne samo trkaćem timu, već i 70,000 ljudi koji su u našoj tvrtki jer svi gledaju.

“Ne pobjeđujemo svaki dan, zar ne? Ali uči nas kako pobjeđivati ​​i kako ostati u igri, i mislim da je to ono što se radi.

“Stvarno tri super dana, super postignuća za momčad. Ne mogu reći da je jedan bolji od drugog. Baš mi je drago što sam ovdje.”

U petak, 4. studenog, bila je treća godišnjica otkako je Penske kupio slavni Indianapolis Motor Speedway, IndyCar i Indianapolis 500 od obitelji Hulman-George koja ga je posjedovala od 1945. godine.

Ostaje još jedna trkaća planina na koju se Penske mora popeti i to će mu biti sljedeći cilj početkom sljedeće godine.

To je poznata utrka izdržljivosti 24 sata Le Mansa. On se priprema za taj izazov s trkaćim timom koji se trenutno razvija u Porsche Penske Motorsportu.

“Rekao bih da je to planina na koju ćemo se pokušati popeti za godinu dana, otići u Le Mans i sigurno pobijediti,” rekao je Penske.

Roger Penske je više od vrlo uspješnog poslovnog čovjeka ili najvećeg vlasnika tima u povijesti auto utrka.

Tu je Roger Penske, čovjek, a on je pokazao i tu svoju stranu u nedjelju navečer.

Penske je slavio prvenstvo serije Nascar Cup na istoj pozornici gdje je Coy Gibbs, potpredsjednik Joe Gibbs Racinga, slavio titulu prvaka serije Nascar Xfinity 2022. svog sina Tyja 24 sata ranije.

Coy Gibbs umro je u snu u nedjelju ujutro u svojoj hotelskoj sobi. Imao je 49 godina.

Penske je u nedjelju navečer odao počast Gibbsu.

"Želim se pomoliti za Joea Gibbsa i njegovu obitelj za gubitak koji je doživio", rekao je Penske. “To je svakako važnije od pobjede ili naslova prvaka.

"Samo želim da zna da to osjećamo kao tim, ja osobno i naša obitelj."