Saudijska Arabija zadaje seizmički šok Argentini na Svjetskom prvenstvu

Saleh Al-Shehri iz Saudijske Arabije slavi sa svojim suigračima nakon što je postigao pogodak za rezultat 1-1 tijekom utakmice skupine C FIFA Svjetskog kupa u Katru 2022. između Argentine i Saudijske Arabije na stadionu Lusail 22. studenog 2022. u Lusail Cityju, Katar .

James Williamson – Ama | Getty Images Sport | Getty Images

Saudijska Arabija napravila je jedan od najvećih preokreta u povijesti Svjetskog prvenstva jer je Salem Al-Dawsari zadivljujućim solo naporom osigurao pobjedu od 2-1 nad Argentinom u skupini C na stadionu Lusail Iconic.

Vrijeme je stalo dok je Al-Dawsari uzeo loptu s neba i okrenuo dvojicu argentinskih braniča prije nego što je završio izvan dosega braniča Aston Ville Emiliana Martineza, proizvevši jedan od najvećih trenutaka u bilo kojem finalu Svjetskog prvenstva.

Lionel Messi doveo je jednog od favorita prije turnira u vodstvo iz jedanaesterca nakon sporne odluke VAR-a (10), ali je Saleh Al-Shehri izjednačio samo tri minute u drugoj trećini i napravio svemogući preokret.

Rezultat je prekinuo argentinski niz od 36 utakmica bez poraza, koji seže do poraza protiv Brazila prije tri godine, ali ovo je bio najveći dan u povijesti nogometa Saudijske Arabije.

“Ovo jako boli. Sanjali smo da Svjetsko prvenstvo započnemo pobjedom,” rekao je Messijev partner u napadu Lautaro Martinez. “Ali dogodilo se i sada moramo trenirati i razmišljati unaprijed.

“Izgubili smo ovu utakmicu zbog vlastitih pogrešaka, najviše u drugom poluvremenu. Postoje detalji koji čine razliku i moramo ispraviti svoje pogreške.”

Kada je Argentina zadnji put izgubila svoju uvodnu utakmicu u skupini Svjetskog prvenstva 1990. – protiv Kameruna – stigla je do finala u kojem je izgubila od Njemačke, ali to će Južnoamerikancima biti slaba utjeha sada nakon poraza od nacije koja je na 51. svjetski nogomet.