Shake Milton učvršćuje svoju ulogu u rotaciji Sixersa

Tijekom prvih pet utakmica Philadelphia 76ersa u NBA sezoni 2022.-23., petogodišnji stražar Shake Milton odigrao je ukupno šest minuta, sve protiv Indiana Pacersa. Dobio je četiri DNP-a tijekom tog dijela, a igrao je štedljivo iu sljedeće tri utakmice Sixersa.

Milton je počeo dobivati ​​redovnu minutažu kada je početni bek James Harden pretrpio istegnuće tetive desnog stopala početkom studenog, iako je još uvijek u prosjeku provodio samo 15-20 minuta s klupe. To se promijenilo kada je Tyrese Maxey pao s malim prijelomom lijevog stopala protiv Milwaukee Bucksa sredinom studenog.

Milton je počeo u svakoj od sedam utakmica Sixersa od tada i imao je prosjek od 21.9 poena uz 56.3 posto šuta, 6.1 asistenciju, 5.9 skokova i 2.0 trice uz 48.3 posto šuta iz dubine. Četiri od tih utakmica također su odigrane bez zvjezdanog centra Joela Embiida, ali Milton i ostatak prateće ekipe Sixersa pomogli su timu da postigne 3-1 u toj dionici.

Milton misli da će se vratiti na klupu kada se Maxey i Harden vrate—potonji bi se mogao vratiti u ponedjeljak, prema Shams Charania iz The Athletica. Ali čak i kada se Sixersi vrate u punoj snazi, Miltonova vruća igra u posljednje vrijeme trebala bi mu pomoći da zadrži mjesto u rotaciji.

Igra razigravača bila je jedno od najvećih pitanja Sixersa u ovoj sezoni. Harden je jedan od najboljih voditelja lige, ali Maxeyjeva snaga prvenstveno je u zabijanju. Sixersima je trebao još jedan igrač koji bi vodio u minutaži bez Hardena, bilo da je to bio Maxey, Milton ili vansezonski dodatak De'Anthony Melton.

Milton je posljednjih dana pokazao da je dorastao zadatku. Imao je sedam ili više asistencija u četiri uzastopne utakmice, uključujući rekordnih 10 u karijeri u pobjedi Sixersa nad Orlando Magicom 107-99 prošlog petka (uz 24 poena uz šut 7-13 i devet skokova). Prije toga, imao je samo šest utakmica uz sedam ili više asistencija u prve četiri sezone zajedno.

"Bio je sjajan", rekao je napadač Tobias Harris o Miltonu nakon pobjede u petak. “On je vani, pronalazi svoj tok, vodi tim. Uvijek je bio vrlo dobar strijelac na parketu, ali u ovim zadnjim utakmicama, koliko god je bilo, on jednostavno pokazuje cijeli svoj arsenal u napadu i stvarno kako može doći do svojih mjesta i podignuti se, pucati i stvarati igre. ”

Ovaj nedavni potez je naizgled ohrabrio Miltona da preuzme veću ofenzivnu ulogu, znajući da Sixersi nemaju Maxeya ili Hardena na koje bi se mogli osloniti. On je gurao tempo u tranziciji i ne boji se agresivno napasti koš radije nego prepustiti se suigraču.

Tijekom svojih prvih 11 nastupa ove sezone, Milton je imao Ukupno 52 pogona do koša za 155 minuta. Šutirao je 9 od 20 u tim igrama i skupio pet asistencija i šest izgubljenih lopti uz 21 dodavanje. Prije poraza protiv Cleveland Cavaliersa u srijedu, Milton je postigao 20 od 38 poena na svom 84 pogona i ima 10 asistencija i samo dvije izgubljene lopte na svojih 37 dodavanja u posljednjih šest utakmica Sixersa.

"Mislim da samo gledam igru ​​i, iskreno, malo više imam loptu", rekao je Milton nakon pobjede nad Orlandom u petak, na pitanje što je potaknulo njegovu snažnu igru ​​u posljednje vrijeme. “Imati više vremena, ne osjećati se kao da moram forsirati. Tako da samo čitam igru ​​i prihvaćam ono što mi obrana daje, a povrh toga, čak i kad griješim, dečki me tapšu po leđima, govore mi da nastavim, da budem agresivan, da nastavim pokušavati vidjeti pod. Tako da samo stvarno gradite samopouzdanje radeći tako nešto.”

Izložio je cijeli niz svojih trikova protiv Orlanda u nedjelju, skupivši rekord sezone od 29 koševa uz šut 10 od 13 (uključujući 3 od 6 iz dubine) uz sedam asistencija, pet skokova i ukradenu loptu. u pobjedi 133-103.

Nakon te utakmice govorio je o svom načinu razmišljanja dok su Sixersi tako kratki.

"Osjećam se kao da sam samo agresivan, biram svoja mjesta", rekao je Milton novinarima. “Moji suigrači jako dobro rade govoreći mi da idem, govoreći mi da budem agresivan. Samo što su ljudi dolje, to daje priliku drugima da napreduju. I mislim da su svi u timu na to gledali kao na nešto što možemo učiniti. Možemo se okupiti, igrati snažno i imati neke prilike da se neke stvari dogode i nadamo se da ostvarimo nekoliko pobjeda.”

Iako se Embiid vratio u ponedjeljak protiv Atlanta Hawksa, Milton se nije povukao u drugi plan. Skupio je 21 poen uz šut 9 od 20, uz sedam asistencija i pet skokova u pobjedi 104-101, uključujući ovaj pokušaj za tricu koji je pomogao Sixersima da se vrate u igru ​​nakon što su pali u ranu utakmicu. dvoznamenkasti deficit.

Nakon pobjede u ponedjeljak, glavni trener Doc Rivers raspravljao je o ravnoteži između Miltona i podrške Sixersa koji ostaju agresivni i hrane velikog momka.

"Mislio sam da smo večeras vidjeli Joela umjesto da igramo", rekao je Rivers. Tako da se i mi moramo vratiti našoj brzini. Mislio sam da je Shake imao dva ili tri puta večeras gdje mora ići, ali umjesto toga, on ga podiže i baca [Embiidu]. I to se događa. [Embiid] je prilično dobar, želiš mu dati loptu. Ali i dečki moraju nastaviti igrati. Joel je to vidio. Joel je pokušavao dovesti loptu do momaka. Dakle, imamo nešto za obaviti, ali to je lak posao. Vrlo je popravljivo.”

Kada se Harden i Maxey vrate, Milton će neizbježno igrati manje minuta. Ali bljeskovi koje je pokazao dok je vodio momčad u njihovoj odsutnosti trebali bi ohrabriti Riversa da mu povremeno preda ključeve napada. Što više odmora Sixersi mogu kupiti za svoje tri zvijezde tijekom 82 utakmice regularne sezone, to će biti bolje opremljeni za doigravanje.

Milton je u posljednjoj sezoni svog trogodišnjeg ugovora vrijednog 5.0 milijuna dolara. Ako nastavi igrati jednako dobro kao u posljednje vrijeme, spremit će se za pozamašnu povišicu kad sljedećeg ljeta postane neograničeni slobodni agent.