Oštar početak, dramatična završnica omogućuju Vikinzima da preuzmu isključivo prvo mjesto

Evo činjenica: Minnesota Vikingi sami su na prvom mjestu NFC Sjevera nakon pobjede 29-22 nad Chicago Bearsima. Quarterback Kirk Cousins ​​postavio je timski rekord počevši utakmicu sa 17 uzastopnih pogodaka. Obrambeni bek Cameron Dantzler donio je pobjedu otrgnuvši loptu iz ruku bivšeg Vikinga Ihmira Smith-Marsettea i prekinuvši posjed Chicaga koji je mogao završiti izjednačujućim touchdownom.

Postoje brojne stvari koje Vikingsi mogu slaviti dok se tim priprema za put u južnu Floridu kako bi se suprotstavio timu Miami Dolphins koji je pao na svog trećeg beka. Riječ je o momčadi koja nije predodređena da u završnici prvog poluvremena i četvrte četvrtine ispušta bodove koji prebacuju utakmicu u korist suparnika. To je bio potpis momčadi tijekom sezone 3. kada su stalno pogađali stvari na kraju poluvremena/utakmice.

Odajte priznanje glavnom treneru početniku Kevinu O'Connellu što je eliminirao tu brutalnu naviku. Bilo da je riječ o njegovom znanstvenom planiranju ili slučajnosti, Vikinzi više nisu programirani da odustanu u najgorem mogućem trenutku – iako su predali TD Bearsima s 1:08 do kraja u prvom poluvremenu. O'Connell je također demonstrirao svoju vještinu igranja igre tijekom prvog poluvremena dok su Vikinzi igrali svoj najbolji nogomet u posljednje vrijeme i izgradili vodstvo od 21-3 u prvom poluvremenu.

Onda je prestalo. Nakon što je Darnell Mooney iz Bearsa napravio cirkusku hvataljku koja je njegovoj momčadi donijela prednost od 39 jardi u prvoj utakmici nakon dvominutnog upozorenja, Vikinzi su izgubili samopouzdanje. Umjesto da nadograđuju svoju izvedbu u prvom poluvremenu u kojoj je Justin Jefferson, koji je primao široku loptu, slobodno trčao u sekundarnoj utakmici Chicaga i hvatao hvatanje za hvatanjem, Vikinzi su igrali nesigurni nogomet s obje strane lopte.

Bearsi su se uspjeli okupiti iza svog drugogodišnjeg beka Justina Fieldsa, koji je odigrao najbolju utakmicu u svojoj NFL karijeri. Završio je 15 od 21 dodavanja za 208 jardi s 1 touchdownom i također je trčao 8 puta za 47 jardi. Postojao je osjećaj da će utakmica koja je očito bila u stupcu pobjeda uskoro izmaći.

Ta je ideja postala vjerodostojna kada je Chicago PK Cairo Santos spojio pogodak iz igre s 51 jarda koji je doveo Bearse do vodstva od 22-21 s preostalih 9:26. Ali umjesto da krene na 3-and-out ili okrene loptu bolesnim interceptionom, Cousins ​​je poveo Vikinge na 17-play, 75-yard touchdown drive koji je trajao sedam minuta izvan vremena.

Cousins ​​je dovršio akciju pogotkom na jedan jard, a zatim je pogodio Jeffersona vitalnom konverzijom od dva poena koja je Minnesoti donijela prednost od sedam poena.

Cousins ​​je završio utakmicu dovršivši 32 od 41 dodavanja za 296 jardi uz 1 touchdown i 1 presretanje uz njegov TD trčanje za zeleno svjetlo. Zna da je njegova momčad propustila priliku odvesti utakmicu nakon što je izgradila svoju ranu prednost.

"Moramo igrati bolje kroz niz utakmica kako bismo se mogli povući i ne živjeti u ovim utakmicama u zadnje dvije minute," rekao je Cousins. “To će biti izazov za dalje. Ako pobjegnemo ispred nekoga, kako se možemo samo povući i ne zadržavati se?"

Nakon što je bek doveo Minnesotu u vodstvo, ostalo je više nego dovoljno vremena da Medvjedi odgovore. Međutim, kao što je prethodno navedeno, ovo nisu isti stari Vikinzi. Činilo se da Fields ima Chicago u pokretu, ali Dantzler je prekinuo mogućnost povratka kada je uzeo loptu iz ruku Smith-Marsettea.

Igra se nije dogodila slučajno jer je Dantzler bio vrlo upoznat s navikama primača jer je igrao i vježbao s timom prošle godine. "Lubav je s loptom," rekao je Dantzler od Smith-Marsette. “Vidio sam priliku i iskoristio je.”

Kao rezultat toga, Vikinzi su dobili utakmicu na veliku igru ​​obrane. Skol!

Jesu li prvoplasirani Vikinzi sjajna ekipa? Ne još, ali postoje znakovi poboljšanja koji su dobar slutnja za budućnost.