Steph Curry 'Optimističan' Bit će spreman za otvaranje NBA doigravanja Warriorsa, ali će se suočiti s ograničenjem minuta

Steph Curry nije igrao više od mjesec dana zbog naprezanja lijevog stopala 16. ožujka, ali očekuje povratak u prvu utakmicu doigravanja Golden State Warriorsa s Denver Nuggetsima u subotu navečer.

"Cilj je oduvijek bila prva utakmica, cilj i dalje ostaje prva utakmica", rekao je Curry o suigraču Draymond zelena's podcast.

“Vrlo optimističan da će to biti prva utakmica. A znamo koje je doba godine. Dvije godine nismo bili u doigravanju, pomalo je čudno razmišljati o tome. Tako sam luda jer znam koliko volim to okruženje. Ne želim ništa od toga propustiti.”

Curry je u potpunosti sudjelovao na treningu Warriorsa u četvrtak i bit će ponovno procijenjen u petak prije nego što se donese bilo kakva odluka, prema Kendra Andrews s ESPN-a. On će tada biti pod ograničenjem minuta kada se vrati, Andrews prijavljen.

"Steph se borio, tri segmenta od šest minuta", rekao je trener Warriorsa Steve Kerr. “Osjećao se dobro i tako je vrijedan radnik, toliko je naporno radio na svojoj kondiciji i svom ritmu posljednjih nekoliko tjedana. Samo ćemo uzeti dan po dan i vidjeti kamo sve ide.”

Curry je izjednačen s trećim najvećim postotkom pobjeda u povijesti NBA poslijesezone među igračima koji su odigrali najmanje 100 utakmica. On je na 77-35 (.688), zaostaje samo od suigrača Greena i Klaya Thompsona (86-37/.699).

Curry je prosječno bilježio 25.5 poena, 6.3 asistencije i 5.2 skoka u 64 utakmice tijekom regularne sezone. Bez njega, Warriorsi su krajem ožujka ostvarili rezultat 1-6, ali su sezonu završili s nizom od pet pobjeda i tako izborili 3. nositelja Zapadne konferencije.

Warriorsi su osvojili tri NBA naslova 2015., '17. i '18., ali Kerr rekao je novinarima U četvrtak “nema nikakva očekivanja” u ovogodišnjoj posezoni u odnosu na prethodne godine.

"To ga čini stvarno zabavnim", rekao je. “… To je potpuno drugačiji izazov i jedinstven.”