Dobro, loše i ružno od poraza Green Bay Packersa od Philadelphia Eaglesa

Pjesma ostaje ista.

I čovječe, je li ovo bila brutalna balada za Green Bay Packerse.

Nade Green Baya nakon sezone bile su na održavanju života do nedjelje. Sada možete izvući utikač.

Domaćin Philadelphia skupila je ukupno 500 jardi, zabila u sedam od 10 posjeda i srušila Green Bay, 40-33. To je najviše poena koje su Packersi dopustili od 20. studenog 2016., kada je Washington zabio 42 protiv njih.

Green Bay je izgubio sedmi put u osam utakmica — prvi put da se to dogodilo od 2008.

Packersi su također pali na 4-8 prvi put od 2006. A samo dvije momčadi u NFC-u - Chicago (3-9) i Los Angeles Rams (3-8) - imaju lošije rezultate u konferenciji od Green Baya.

Dodavanje uvrede ozljedi, bek Aaron Rodgers izbačen je iz igre krajem treće četvrtine zbog ozljede iskosa. A sezona koja je započela s velikim obećanjima službeno je postala jedna od najrazočaravajućih u povijesti momčadi.

Evo dobrog, lošeg i ružnog iz pobjede Philadelphije nad Packersima, počevši od ružnog.

RUŽNO

JURIVA OBRANA: Obrana Packersa djelovala je kao da igraju flag football veći dio noći, s nultim interesom za rješavanje ili usklađivanje s fizikalnošću Eaglesa. A oni koji traže da se otpusti obrambeni koordinator Joe Barry imaju više streljiva nego ikada.

Philadelphia je trčala za nevjerojatne 363 jarde, uključujući 183 samo u prvom poluvremenu. Quarterback Jalen Hurts (157) i running back Miles Sanders (143) zasjenili su 100 jardi trčanja, što je prvi put da su Eaglesi imali dva trčača na 100 jardi od 14. tjedna 2020.

Hurtsov rekord u karijeri prije nedjelje iznosio je 106 jardi trčanja. Njegovih 157 trčajućih jardi - što uključuje 102 samo u prvom poluvremenu - bilo je peto najviše u eri Super Bowla za beka.

Sanders je u prosjeku postigao 7.4 jarde po nošenju dok je jurio 143 jarde i postigao je dva touchdowna u trku. Kenneth Gainwell također je trčao za 39 jardi i touchdown.

Packersi su u večer ušli kao 26. na ljestvicith u ligi u dopuštenim jardima (135.8). Do kraja večeri ta je brojka porasla na 154.8, a Packersi su pali na 31. mjesto u ukupnoj brzinskoj obrani.

BRUTALAN START: Samo šest minuta u igri, Packersi su već bili u rupi od 13-0. Eaglesi su vozili 75 jardi za touchdown u svom uvodnom napadu koji je završio pogotkom Kennetha Gainwella. Rodgers je bio presretnut u prvom posjedu Green Baya, a tri igre kasnije, Philadelphia Miles Sanders je otkinula TD trčanje od 15 jardi.

LOŠE

DOBRO BOLI: Kvoterbek Eaglesa Jalen Hurts pokazao je zašto je jedan od vodećih kandidata za titulu MVP lige.

Hurts je bio nevjerojatno oštar bacajući loptu, dovršivši 16 od 28 bacanja za 153 jarda i dva dodavanja za touchdown. Hurts je također trčao 157 jardi i imao prosjek od 9.9 jardi po nošenju.

"On predstavlja gomilu izazova za bilo koju obranu, kako u džepu, tako i izvan džepa", rekao je trener Packersa Matt LaFleur o Hurtsu prošli tjedan. "Očito ima mnogo oružja oko sebe kojima može baciti loptu i ti momci su igrali na stvarno visokoj razini."

To je bila priča još jednom u nedjelju, kada su Hurts i Eagles uništili obranu Green Baya.

TEŠKA GODINA: Rodgers je bacio par presretanja, čime je njegov ukupni broj u sezoni porastao na devet. To mu je najviše u sezoni od 2010.

U trećoj ofenzivnoj igri Green Baya, Rodgersovo dodavanje odbijeno je i presjekao Josiah Scott. Zatim je u prvoj seriji Green Baya u drugoj četvrtini rezervni sigurnosni Reed Blankenship Eaglesa skočio ispred Tylera Davisa i presreo Rodgersa.

Rodgers, koji je tri puta dobio otkaz, kasnije je izbačen iz igre zbog ozljede iskosa.

RASUL DOUGLAS: Green Bayov kornerbek bio je iznenađenje sezone 2021., kada je pokupljen s ulice i predvodio Packerse s pet presretanja — uključujući dva koja je vratio za touchdown.

Stvari nisu bile tako ružičaste u 2022., a u nedjelju su postale još ružnije.

Douglas je predao TD od 30 jardi neposredno prije poluvremena trećem strelcu Eaglesa Quezu Watkinsu koji je doveo Philadelphiju u vodstvo od 3-27. Zatim je Eagles u svom prvom posjedu u drugom poluvremenu AJ Brown udario Douglasa za TD od 20 jardi koji je povisio vodstvo Philadelphije na 11-34.

OVO I ONO: Keisean Nixon ispustio je početni udarac u endzoni. Umjesto da ostane na mjestu, Nixon je istrčao loptu i zaustavljen je nakon samo 10 jardi na Packersovoj liniji od 9 jardi. … Mason Crosby je promašio ključni dodatni poen zbog kojeg je utakmica ostala neriješena 20-20 u drugoj četvrtini. Crosby je ušao u večer 21 od 22 s dodatnim bodovima. … Packersi su imali posljednju priliku vratiti loptu i pokušati izjednačiti. Umjesto toga, Sanders je nosio tri puta za 11 jardi i prvim pogotkom koji je završio utakmicu.

DOBRO

JORDANSKA LJUBAV: Rezervni bek Packersa gurnut je u akciju u četvrtoj četvrtini nakon što je Rodgers otišao s ozljedom iskosa.

Sve što je Love učinio bilo je uskočiti i voditi akciju s četiri igre i 75 jardi. Love je bio 3-za-3 u vožnji od 75 jardi, uključujući TD dodavanje od 63 jarda za Christiana Watsona na prijelaznoj ruti kojom je početnik došao do kuće.

Love je završio večer 6-od-9 za 113 jardi i imao je ocjenu beka od 146.8. Vodio je Packerse do 10 poena u svoja dva napada.

Budući da je Green Bay izvan natjecanja za doigravanje, mnogi će tražiti da Love igra. U nedjelju je sjajno startao.

CHRISTIAN WATSON: Watsonov TD u četvrtoj četvrtini bio je njegov šesti u zadnje tri utakmice. Watson je postao prvi početnik u Green Bayu nakon Billyja Howtona 1952. koji je uhvatio touchdown u tri utakmice zaredom.

Watson je imao tri TD-a 13. studenog protiv Dallasa, dva protiv Tennesseeja 17. studenog i još jedan protiv Eaglesa. Nakon nevjerojatno tihe prve polovice sezone, Watson igra jednako dobro — ili bolje — od bilo kojeg novaka u ovogodišnjoj klasi hvatača.

GDJE JE RUDY?: Sigurnost Packersa Rudy Ford ostavio je popriličan utjecaj otkako je prešao u početnu postavu u 10. tjednu.

13. studenog, Ford je imao par presječenih lopti u pobjedi protiv Dallasa. U nedjelju je Ford oduzeo najboljeg primača Eaglesa, AJ Browna, a povratnik iz Green Baya Quay Walker se oporavio.

Walker je vratio promašaj na 63 jarda na Eaglesovu liniju od 13 jardi, a tri igre kasnije, Rodgers je bacio dodavanje za touchdown Aaronu Jonesu.

OVO I ONO: Packersi su zaustavili Eaglese i na trećem i jednom i na četvrtom i jednom u prvoj četvrtini. Jalen Hurts se pokušao prišunjati za prvi down u obje igre, ali Kingsley Enagbare i Rasul Douglas obojica su se borili bez uspjeha. … Linebacker Justin Hollins, koji je potpisao samo tri dana ranije, otpustio je Hurts u drugoj četvrtini. … Povratak Keiseana Nixona s početnog udarca od 1 jarda na početku drugog poluvremena bio je za Green Bay najduži otkako je Jeff Janis vratio jedan unazad 1 jardi 52. studenoga 70. Nixon je kasnije to nadmašio povratom od 22 jarda krajem četvrte četvrtine.