Dva važna pitanja koja je Xavi Hernandez postavio svojim igračima FC Barcelone prilikom preuzimanja

Svima je jasno da je Xavi Hernandez potpuno preokrenuo sreću FC Barcelone otkako je u studenom preuzeo Ronalda Koemana na mjestu glavnog trenera.

Blaugrana se sinoć u Frankfurtu suočila s jednim od najtežih testova do sada protiv mladog, brzog i igrivog tima Eintrachta u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige. No način na koji je Barca uzvratila svojim domaćinima nakon što je prošla golom, da bi kasnije izjednačila preko Ferrana Torresa oko 25 minuta prije vremena, bio je dokaz borbenosti koju je klupski lider u drugom nastupu svih vremena usadio u svoje ljude.

I kao otkrila by SPORT u petak ujutro, sve ovo – što uključuje pokretanje Katalonaca s devetog mjesta kada je preuzeo do sada drugog iza vodećih Real Madrida u La Ligi – ne bi bilo moguće bez dva pitanja koja je Xavi postavio svojim optuženicima prilikom preuzimanja uzde.

Prvi je bio: "Jeste li spremni kandidirati se za tim?" a drugi je bio “jeste li voljni ući u [utakmicu] u 92. minuti?”.

Stav igrača otkako je Xavi preuzeo komandu nad nemoćnom odjećom i revitalizirao je kako bi postao jedna od najuzbudljivijih europskih momčadi za gledanje emisija da da, Barcine zvijezde su više nego spremne za takve stvari.

Iako nisu uvedeni tek u navedeno vrijeme, prethodni početni igrači Frenkie de Jong i Ousmane Dembele uvedeni su pola sata ranije u 62. minuti na Deutsche Bank Park bez buke i odmah okrenuli utakmicu naglavačke.

Samo četiri minute kasnije, Francuz i Nizozemac su se udružili za poravnanje Ferrana Torresa u potezu koji je započeo Dembele, a De Jong je prošao sa španjolskim reprezentativcem umjesnom razmjenom jedan-dva u okvirima Frankfurta.

“Bio je to sjajan pogodak, čisti talent igrača: Ousmanea, Frenkieja, Ferrana. Inzistiram, zadovoljan sam rezultatom jer je to bio vrlo težak teren i protivnik s kojim se suočio,” kasnije je primijetio Xavi.

SPORT također napominje da "nije bilo negativnih odgovora" na Xavijev izvorni prijedlog, što je bila njegova "prva velika pobjeda jer je postigao neizbježnu predanost cijele momčadi".

“Nije sve samo o taktici u radu koji on radi sa svojim timom u entitetu Blaugrana”, dodaje list.

Nakon dvotjednog odmora nakon zadivljujuće pobjede od 4-0 protiv Real Madrida na Bernabeuu u El Clasicu, Barca je sada pri kraju svoje sezone i trebat će svaki pojedini član momčadi na raspolaganju kako bi prošao kroz težak niz utakmica i završiti 2021/2022 na najbolji mogući način.