Tom Brady mogao bi se vratiti 2023., ali to ne bi trebao biti s Tampa Bay Buccaneersima

Ako se Tom Brady vrati za 24. sezonu, to bi trebao biti s drugom momčadi.

Nakon što su Tampa Bay Buccaneers poraženi 35-7 protiv San Francisco 49ersa, jedna je stvar postala vrlo jasna — Brady neće osvojiti još jedan Super Bowl s ovom momčadi.

Možemo ga zašećeriti pokazujući prema ofenzivnoj liniji i ključnim ozljedama s kojima se jedinica suočava - početni igrač Tristan Wirfs i početni centar Ryan Jensen i dalje su po strani - ali problemi nadilaze samo poroznu ofenzivnu liniju.

Dok je Brady pretrpio treći najgori poraz u svojoj 23-godišnjoj karijeri, napadač se mučio s još jednim lošim napadom, ostavši bez poena u prvom poluvremenu i pretvorivši samo 4-za-16 na trećinu konverzije. Povrh svega, Tampa Bay je napravio osam penala za 62 jarde u usporedbi s dva penala San Francisco 49ersa za 15 jardi.

U igri koja pokazuje koliko su Buccaneersi bili aljkavi ove sezone, Mike Evans je poništio dodavanje od 68 jardi za touchdown u prvoj četvrtini zbog zadržavanja Donovana Smitha.

"Ukratko, razbili su nas", rekao je glavni trener Todd Bowles nakon utakmice. “Igrali smo loše u svim fazama. Loše smo trenirali. Izbačeni smo. Svaka čast Kyleu (Shanahan) i njegovim momcima, napravili su sjajan posao. Dobili smo guzicu u napadu, dobili smo guzicu u obrani.”

Osim čvrste obrambene jedinice, Buccaneersi ne briljiraju ni u jednom pogledu. Igra dodavanja je spora i uvelike se oslanja na odbacivanja bekova Leonarda Fournettea i Rachaada Whitea kako bi se suprotstavili nesposobnoj ofenzivnoj liniji. Fournette je predvodio Tampa Bay u prijemima (šest), dok je White zauzeo drugo mjesto (pet) u porazima.

Tekuća igra i dalje je nezadovoljna, a White samo daje flaster za ofenzivni napad koji je navikao oslanjati se na 45-godišnjeg Bradyja da izvede 50 i više pokušaja dodavanja u igri.

Nakon što je završio 35-7 poraz od San Francisca s 55 pokušaja dodavanja, to je bio peti put da je bacio najmanje 50 pokušaja dodavanja u utakmici ove sezone. Ušao je u igru vodeći u ligi u pokušajima dodavanja (524) i ima prosjek od 44.1 dodavanja po utakmici. Iz perspektive, Brady je na putu za 751 pokušaj dodavanja u sezoni.

Taj bi broj premašio 719 pokušaja dodavanja koje je bacio prošle sezone i tako bi srušiti rekord u pokušajima dodavanja u jednoj sezoni postavio Matthew Stafford sa 727 pokušaja dodavanja.

Razlika je u tome što je Stafford to učinio u dobi od 24 godine 2012., dok Brady to radi već drugu sezonu zaredom u svojim srednjim 40-ima.

"Svatko mora igrati bolje," rekao je Brady. “Jednostavno nismo često igrali konstantno dobro. Nismo igrali četiri četvrtine. Igrali smo se malo, ponekad. Danas nikako. U nekim smo utakmicama igrali dobro pet minuta, a ne igramo dobro 55 minuta. U nekim utakmicama igramo dosta dobro jedno poluvrijeme. Niti jednu utakmicu nismo igrali konstantno dobro.”

Treniranje, napadačka linija, trčanje i igranje su jednostavno loši. I pogodi što? Buccaneersi nisu ni približno tako složeni na ofenzivnom dijelu da bi se suprotstavili svim lošim osobinama bez Roba Gronkowskog i Antonia Browna.

Ono što imamo ovdje je momčad Buccaneersa koja se nalazi u posljednjim fazama borbe za mjesto u doigravanju u truloj diviziji NFC South. To je podjela u kojoj vode samo jednu utakmicu u odnosu na 5-8 Carolina Panthers, koji su prethodno porazili Tampa Bay s PJ Walkerom na poziciji beka samo nekoliko dana nakon što su zamijenili Christiana McCaffreya ranije tijekom sezone.

Dok će Buccaneersi i dalje kontrolirati svoju sudbinu u doigravanju sve dok pobijede Atlanta Falconse i Panthere u posljednje dvije utakmice sezone, sve je moguće za ovu neuglednu momčad.

Brady će ove sezone biti slobodan igrač. I dok još uvijek nije jasno što točno nosi njegova budućnost, što is Jasno je da postoji vrlo realna šansa da se vrati igrati još jednu sezonu. Kao Ian Rapoport i Tom Pelissero iz NFL mreže izvijestio je neposredno prije poraza Bucsa da su "sve opcije" na stolu za Bradyja — uključujući igranje za drugu momčad sljedeće sezone.

As Jeff Howe iz Athletica nedavno primijetio, ne bi trebalo nedostajati potencijalnih prosaca za veteranskog beka - 49ers, Las Vegas Raiders, New England Patriots i Tennessee Titansi sva su moguća mjesta za slijetanje vječnog čuda.

Brady je možda izgubio korak od prošle sezone. Čini se da promašuje otvorene primače češće nego prethodnih sezona i očito je da pokušava minimizirati količinu udaraca koje njegovo 45-godišnje tijelo prima jednostavnim bacanjem nepotpunih dodavanja.

Ne pomaže ni njegov postotak touchdowna (3.1%, 27. mjesto) i jardi po pokušaju (6.4 jarda, 30. mjesto) mjesto prema dnu lige.

Ali to je razlog više zašto bi Brady trebao potražiti tim s boljom sporednom postavom kako bi prikrio neke svoje nedostatke u posljednjoj fazi svoje karijere ako planira igrati još jednu sezonu.

Buccaneers će ući u sezonu 2023 nad $ 45 milijuna u negativnom što se tiče prostora za kapice, drugi najgori broj bilo koje momčadi u ligi. To znači da će Tampa Bay morati napraviti velike korake samo kako bi stvorio prostor za kapicu za sljedeću sezonu.

Ako Brady želi priliku odjahati u zalazak sunca s još jednim prstenom, morat će donijeti tešku odluku ulaskom izvan sezone.