Američki heroj Svjetskog kupa Christian Pulisic prebačen u bolnicu zbog ozljede—ali obećava da će igrati u subotu

Gornji red

Američki napadač Christian Pulisic prebačen je u bolnicu na daljnju procjenu nakon što je zadobio snažan udarac od iranskog vratara dok je postigao jedini gol u utakmici 1-0 u utorak pobjeda za SAD, u onome što je već hvaljeno kao jedan od najpoznatijih golova u povijesti američkog nogometa, ali je nogometna zvijezda u utorak obećala da će biti spremna igrati sljedeću utakmicu.

Ključne činjenice

Rekao je glasnogovornik američkog nogometa Forbes Pulišić je s "ozljedom trbušne šupljine" prevezen u bolnicu i napravljene su snimke.

Napadač je podijelio Snapchat pošta iz bolnice kasnije tijekom dana rekavši: "Pa, jebote... ponosan na svoje dečke, bit ću spreman u subotu, ne brinite."

Pulišić je u utorak postigao pobjednički pogodak u 38. minuti, a potom se odmah sudario s iranskim vratarom Alirezom Beiranvandom i pao na nekoliko minuta.

Pulišić se nakratko vratio u igru, no činilo se da je oštećen zbog udarca, te je zamijenjen izvan igre na početku drugog poluvremena.

Pogodak je bio neophodan u utakmici koju mora pobijediti SAD, koji bi bio eliminiran remijem ili porazom od Irana.

Što gledati

SAD će igrati protiv Nizozemske u utakmici osmine finala u subotu u 16 ujutro po istočnom vremenu.

Ključna pozadina

SAD je dominirao u prvom poluvremenu utakmice u utorak, s Pulišićevim pogotkom koji je poslužio kao potreban pogodak za postizanje pogotka malo prije poluvremena. Američki tim je u drugom poluvremenu pokazao veću obrambenu prisutnost, odbijajući val za valom napada dok je iranski tim očajnički gurao za izjednačeni gol koji bi im omogućio da završe iznad SAD-a u skupini B i kvalificiraju se za osminu finala. Pulisic, 16, naširoko se smatra jednim od najvećih američkih muških nogometnih talenata svih vremena. Igra klupski nogomet za Chelsea u Londonu, a bio je dio momčadi Chelsea koja je osvojila Naslov UEFA Lige prvaka 2021., smatra se najvećom nagradom u klupskom nogometu.

Daljnje čitanje

SAD pobjeđuje Iran—prolazi u osminu finala Svjetskog prvenstva (Forbes)

Havertzov gol: Kako je Chelseajeva nemilosrdna preciznost razotkrila slabost Man Cityja u finalu Lige prvaka (Forbes)