Ono što je trener FC Barcelone Xavi Hernandez rekao je 'jedna od najnepravednijih' stvari kojima smo ikada svjedočili

Glavni trener FC Barcelone Xavi Hernandez osvrnuo se na jednu od "najnepravednijih" stvari koje je ikada vidio u nogometu.

Momčad legendarnog veznjaka u nedjelju je na Camp Nouu pobijedila Cadiz s 2-0, čime je zadržala prednost od osam bodova ispred ljutog rivala Real Madrida na vrhu La Lige.

Pobjeda je omogućena golom i asistencijom Sergija Roberta, koji je zabio, a zatim postavio Roberta Lewandowskog u briljantnih nekoliko minuta pred poluvrijeme.

Nakon zvižduka za kraj, Xavi je branio svog kolegu iz La Masije koji je zamijenio ozlijeđenog Pedrija tijekom prve utakmice doigravanja Europske lige u četvrtak i spreman je za start u uzvratnoj utakmici na Old Traffordu ovog tjedna.

"Kritika Sergija Roberta jedna je od najnepravednijih koje sam vidio," rekao je Xavi.

“Uvijek se dobro ponaša gdje god igra, nikad se ne žali, ima spektakularan stav. On je sjajan kapetan, nesebičan je i on je Barca skroz u potpunosti,” dodao je Xavi.

Iako je Xavi ovdje možda malo pretjerao s obzirom na njegovih 30 i nešto godina u igri otkako ga je Barca otkrila kao predtinejdžera, nemoguće je ne primijetiti mržnju koju Roberto dobiva od određenog dijela baze navijača na internetu.

Pobjeda nad Cadizom sigurno je teško gledala neke obožavatelje na Twitteru koji žele potpisati Roberta i Ferrana Torresa za 55 milijuna eura (58 milijuna dolara).

Unatoč Robertovoj solidnoj statistici, Torres je izabran za igrača utakmice i smatra da je prvo poluvrijeme bilo najboljih 45 minuta koje je odigrao u dresu Barce otkako je došao iz Manchester Cityja u siječnju 2022.

Za razliku od Ansua Fatija, Torres je maksimalno iskoristio svoju priliku da zablista u rijetkom startu ispred Raphinhe, što je Xavi primijetio.

"Napravio je korak naprijed kako bi stekao samopouzdanje", priznao je glavni trener.

Međutim, Torres se radije fokusirao na momčadski rad u svom intervjuu nakon utakmice, rekavši da je ugodno vodstvo Katalonaca na prvenstvenoj tablici "odraz našeg rada".

“Vrlo smo naporno radili od početka sezone i sada smo u sjajnom trenutku,” nadalje je ustvrdio.