Xavi govori o Raphinhinom bijesu zbog zamjene i ozljedi Pedrija nakon trilera FC Barcelona-Manchester United

Menadžer FC Barcelone Xavi Hernandez osvrnuo se na Raphinhin bijes zbog zamjene i Pedrijevu ozljedu u Triler playoffa Europske lige protiv Manchester Uniteda.

Brazilac je izjednačio na 2-2 u prvoj utakmici na Camp Nou, a također je asistirao za prvi pogodak Marcosa Alonsa.

Tada je razumljivo da nije mogao sakriti svoj bijes što je bio zakačen za Ferrana Torresa oko 10 minuta prije kraja, o čemu su Xavija pitali nakon utakmice nakon zastoja.

“Razumijem Raphinhin bijes. Učinio sam to za dobrobit momčadi, nikad ne radim promjene kako bih ciljao na bilo koga," rekao je Xavi.

“Ispričao mi se, ali ne mora. Od svojih igrača uvijek tražim ambiciju i on je bio [ambiciozan]. Smetalo mi je i kad su me smijenili - objasnio je legendarni veznjak, osvrnuvši se na svoje igračke dane.

“Ispričao mi se i rekla sam mu da je sve u redu. Vi to možda vidite kao nešto negativno, ali ja vidim suprotno.”

Zabrinjavajuće za Xavija, jedan od njegovih najboljih playmakera u centru parka, Pedri, odšepao je prije poluvremena udarcem i mogao bi biti upitan za drugu utakmicu na Old Traffordu.

“Primijetio je nelagodu u kvadricepsu. Vidjet ćemo kako će biti sutra i što će testovi reći”, rekao je Xavi.

Menadžer je pohvalio protivnike i nazvao United "vrijednom i fizički odličnom momčadi".

'Obje momčadi su imale šanse. Pogotovo mi smo uspjeli zabiti pobjednički gol. Već sam rekao da će se izjednačenje odlučiti na Old Traffordu i tako će i biti”, rekao je Xavi.

“Dobro su nas pritisnuli. To je momčad koja pobjeđuje u mnogim fizičkim duelima. Bilo nam je teško izvući loptu, ali smo nakon poraza nastavili dobro pritiskati. United ima sjajne nogometaše. Inzistiram: igrali smo sjajnu momčad,” naglasio je Xavi.

Iako je Xavi smatrao da je Barca trebala dobiti jedanaesterac, 2-2 je vjerojatno bio pošten rezultat u utakmici u kojoj je United dominirao krajem prvog poluvremena, a Barca u završnoj fazi drugog.

Međutim, još jednom je Xavi pokazao izvrsne vještine upravljanja ljudima u načinu na koji se nosio s Raphinhinim ponašanjem i bez sumnje je potaknuo krilnog napadača da igra čak i bolje nego što se moglo vidjeti na prikazivanju koje mu je donijelo najveće ovacije katalonske publike do sada. četvrtak navečer.