Xavi Hernandez je ovom promjenom ponovno pokazao stručno upravljanje u igri u FC Barceloni

Xavi Hernandez je još jednom pokazao izvrsno upravljanje u igri s promjenama koje je napravio tijekom uzbudljive pobjede FC Barcelone 3-2 na gostovanju kod Levantea u La Ligi u nedjelju navečer.

Unatoč tome što su dosuđivali tri jedanaesterca, posljednji udarac Luuka de Jonga glavom duboko u sudačkoj nadoknadi značio je da je Blaugrana uspjela ostvariti svoj prvi trijumf na Estadi Ciutat de Valencia od 2018. za vrijeme vladavine Ernesta Valverdea.

Barca je od tada također imala četiri trenera, ali još jednom je pronicljiva promjena Xavija Hernandeza, njegova druga u četiri dana, preokrenula ravnotežu utakmice na glavu kada su čipovi pali.

U četvrtak, protiv Eintrachta iz Frankfurta u vatrenom Deutsche Bank Parku, Katalonci su također gubili 1-0 u svom prvoligaškom četvrtfinalnom okršaju Europske lige.

U drugom poluvremenu Xavi je potom doveo Ousmanea Dembelea i Frenkieja de Jonga koji su preokrenuli sreću Blaugrane i krenuli u potez kojim je Ferran Torres izjednačio. Zbog toga, Barca sada ide u uzvrat na Camp Nou ovog tjedna s izjednačenom ravnotežom i s potpuno drugačijim stavom od onoga što je još uvijek zaostajala.

Ova kameja bila je dovoljna da par započne sinoć. Ali opet s Barcinim zaostatkom od 1-0 i Levanteom koji se spremao ispaliti drugi penal koji je promašen, Xavi je odmjerio kako može produžiti Barcin niz od 14 utakmica bez poraza na 15 i predstavio Pedrija i Gavija.

Ubrzo se par udružio kako bi pronašao Dembelea koji je potom upisao svoju 11. asistenciju u sezoni za meč Karima Benzeme i Lionela Messija kada je Pierre-Emerick Aubameyang glavom pogodio svoj ubačaj.

Samo četiri minute kasnije, Gavi je potom krenuo u senzacionalnu vožnju u slalomu na Dembeleovom desnom krilu i odabrao Pedrija koji je postigao svoj treći gol u pet utakmica dok je Barca završila svoj povratak.

Nažalost, treći jedanaesterac za Levantea značio je da su domaćini riješili rezultat, ali je udarac glavom Luuka de Jonga na smrt značio da je Barca kući otišla s tri boda.

"Uložili smo veliki trud, ali nismo igrali dobro u prvom poluvremenu," primijetio je Xavi nakon toga. “Moramo biti samokritični. Bili smo bolji u drugom poluvremenu i imamo Luuka i [Marc Andrea] ter Stegena koji čine razliku.”

“[Ovo su] tri zlatna boda za ostanak u borbi, mi smo još uvijek drugi i ne možemo pomaknuti. Bez dobre igre smo pobijedili,” zaključio je izbornik.

No zahvaljujući njegovom oštroumnom upravljanju u igri Barca još uvijek ima šansu za udarac u La Ligi i ostaje favorit na kontinentu.