Xavi otkrio udarac Frenkieja De Jonga nakon zamjene u pobjedi Valencije

Glavni trener FC Barcelone Xavi Hernandez otkrio je vijest o ozljedi koju je zadobio njegov zvijezda vezni igrač Frenkie de Jong na svojoj konferenciji za novinare nakon utakmice Pobjeda 1-0 nad Valencijom u La Ligi.

Nizozemac je zamijenjen Franckom Kessiejem u poluvremenu, što je izvorno tvrdnja da je tehnička odluka Xavijevog brata Oscara Hernandeza od strane različitih medija.

Oscar Hernandez vodio je Blaugranu zbog suspenzije koju je Xavi dobio u šokantnom porazu od Almerije prošle nedjelje.

Zbog toga je legendarni bivši broj '6' bio prisiljen gledati akciju s tribina Camp Noua i vidio kako njegova momčad od 10 igrača pati na putu do tri boda.

U početku kritičan prema neuspjehu svoje strane da završi utakmice u intervjuu neposredno nakon utakmice, Xavi je upitan zašto je De Jong zamijenjen u intervalu na njegovoj tiskovnoj konferenciji nakon utakmice.

"Frenkie je imao problem s tetivom, već je bio umoran od Bernabeua", Xavi , rekao je, u odnosu na gostujuću pobjedu od 1-0 nad Real Madridom u četvrtak u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja.

"Nema ozljede, ali to su problemi koji bi se mogli pogoršati, promijenili smo ga na poluvremenu da bude oprezan", inzistirao je.

Sada će se Xavi i Culers diljem svijeta nadati da je De Jong doista još uvijek u formi. Ako ne, pridružit će se rastućoj listi ozlijeđenih na kojoj se već nalaze Pedri, Ousmane Dembele i Robert Lewandowski.

Dobivajući udarce u različito vrijeme od prijelaza u 2023., trio je rekao da je olovkom u domaćem nastavku El Clasica protiv Madrida u La Ligi 19. ožujka odredio svoj povratak.

Utakmica bi mogla odlučiti utrku za naslov, s Barcom koja ima 10 bodova prednosti ispred Real Madrida sve dok Los Blancosi ne počnu sa Real Betisom u nedjelju kasno navečer.

De Jong ima punih sedam dana za odmor ako bude potrebno i bit će prijeko potrebni za sljedeći izlet Katalonaca uoči spomenutog Clasica.

Ovo je susret između Barce i Athletic Bilbaa na San Mamesu, u obično jednoj od najtežih utakmica na gostovanjima u španjolskom nogometu koja se igra pred burnom publikom.