Team Stange Racing osvaja još jednu pobjedu tijekom nedjeljne Dignity Gold GT Sprint Race Doubleheader u Velocitti i zauzima drugo mjesto u ukupnom poretku u Championship bodovima

Mjesto/datum: CHICAGO, Illinois – 5. travnja 2022. u 4:08 UTC · 2 min čitanja
Izvor: Team Stange Racing

Objavljeni su rezultati drugog vikenda Dignity Gold GT Sprint utrke u Velocitti u São Paulu u Brazilu, a Team Stange Racing je odnio pobjedu u prvoj utrci i završio dan na drugom mjestu u ukupnom bodovnom prvenstvu.

U nedjeljnoj početnoj utrci (utrka 3 u ukupnom rasporedu), Pedro Costa iz Team Stangea s brojem 77 Dignity Gold Ford Mustang startao je na 10. mjestu i odmah jurišao na prednji dio čopora. Zauzeo je drugo mjesto u PRO kategoriji, ali mu je na kraju dodijeljena pobjeda nakon što je prvoplasirani kažnjen s 20 sekundi zbog nepropisnog udarca i guranja drugog automobila s puta.

Costa je rekao:

“Motosport je stvarno impresivan, a za mene je doći iz PROAM-a i sada pobijediti na PRO-u vrlo korisno. U izvrsnoj smo poziciji da se borimo za prvenstvo. Možemo se boriti za naslov, ali bit će potrebna dosljednost kako bismo osigurali da stvari ostanu takve.”

Drugu utrku (ukupna utrka 4) pobijedio je Thiago Camilo u automobilu broj 21, koji je projektirao i održavao Team Stange Racing. Pedro Costa iz tima Stange doživio je nesreću u prvom krugu koja je rezultirala gubitkom prednje karoserije i haube broja 77. Costa je, međutim, uspio zadržati automobil i na kraju je završio na 11. mjestu.

John Stange, Jr., predsjednik i izvršni direktor Team Stange Racinga, izjavio je:

“Bio je to još jedan uspješan vikend za Team Stange, Pedra Costu i naš automobil broj 77. Zadovoljstvo nam je što smo ukupno drugoplasirani za bodovno prvenstvo i dok se počinjemo pripremati za treći vikend Dignity Gold GT Sprint Race 1. svibnja, sviđa nam se zamah koji imamo. Nastavit ćemo vrijedno raditi prema našem cilju osvajanja prvenstva.”

O Team Stange Racingu

Team Stange Racing proširio se na IndyCar seriju 2019., zauzevši 22. mjesto na Indianapolis 500. Njegov cilj za 2022. i dalje je dosljedno natjecati se za pobjede u NASCAR Cup Seriji i višestruke formule utrka u SAD-u i na međunarodnoj razini. Team Stange Racing ima za cilj izgraditi carstvo moto sporta gledajući druge motosportske discipline koje će se natjecati 2023. zajedno s NASCAR-om i GT Sprint utrkom u Brazilu. Za više informacija pratite Team Stange Racing na Instagramu, Facebooku i Twitteru.