Francuz Mbappé pogađa dva puta u dvije minute za izjednačenje Argentine na 2-2 u minutama do kraja

Gornji red

Francuz Kylian Mbappé zabio je dva pogotka u manje od dvije minute i izjednačio Argentinu na 2-2 s manje od 10 minuta do finala Svjetskog prvenstva, u uzbudljivoj potrazi za najvećim naslovom u sportu.

Ključne činjenice

Francuz Kylian Mbappé zabio je prvi gol za Francusku u 80. minuti utakmice, a zatim ga je pratio još jednim golom u utakmici u 82. minuti, zadivivši stadion u Kataru.

Utakmicom je gotovo cijelu dominirala Argentina: Messi je dobio Argentinu na ploči u 23. minuti nakon što je pretvorio jedanaesterac nakon što je suigrača Angela Di Maríju sapleo Francuz Ousmane Dembélé u kaznenom prostoru.

U 36. minuti Di María je povećao vodstvo Argentine kliničkim udarcem iz peterca nakon dva brza dodavanja s sredine terena.

Nakon što ju je argentinska napadačka briljantnost prisilila na pozadinu, Francuska je bila prisiljena napraviti dvije rane izmjene u samom prvom poluvremenu — zamijenivši Dembéléa i Oliviera Girouda za Marcusa Thurama i Randala Kolo Muanija.

Vijesti Peg

Messi — kojeg mnogi smatraju najvećim u svojoj generaciji — suočava se s napadom Francuske koju predvodi 23-godišnji Kylian Mbappé, kojeg mnogi smatraju nasljednikom argentinske zvijezde kao najboljeg igrača svijeta. Messi i Mbappé ušli su u finale kao zajednički vodeći na ljestvici strijelaca turnira s po pet golova uz tri, odnosno dvije asistencije. Argentinski navijači nadaju se dobroj predstavi Messija—koji je osvojio sve druge velike trofeje u igri. Argentinski talisman također će htjeti prevladati razočaranje porazom 1-0 od Njemačke u finalu 2014., gdje je propustio priliku zabiti nedugo nakon poluvremena. Povijest također poziva francuski tim i Mbappéa koji žele postati prvi tim u šest desetljeća koji je uzastopno osvojio Svjetsko prvenstvo—pothvat koji je posljednji postigao Peleov Brazil.