Vikings Forge Record Comeback protiv Coltsa nakon brutalnog prvog poluvremena

Minnesota Vikingsi upisali su svoje ime u NFL knjigu rekorda, ostvarivši najveći povratak u povijesti lige u svojoj 39-36 pobjedi nad Indianapolis Coltsima. To je značajno postignuće, ono koje je nadmašilo nezaboravnih 32 poena povratka Buffalo Billsa iz 1992. kada su porazili Houston Oilerse u spektakularnoj utakmici doigravanja.

Bilo je veselja i slavlja na stadionu US Bank kada je pogodak Grega Josepha s 40 jardi pogodio ravno i istinito kroz vratnice, završivši ep s uzvičnikom. Navijači su bili u delirijumu, a igrači gotovo jednako sretni.

Bez obzira na to što se dogodi ostatak sezone, Vikinzi 2022. uvijek će imati "The Comeback" u svom životopisu.

Quarterback Kirk Cousins ​​bio je oduševljen na kraju utakmice, te svojom ulogom u dodavanju za 460 jardi i 4 touchdowna. “Tako nešto se ne događa prosječnim ljudima,” rekao je Cousins. “Dakle, ponosan sam.”

Nakon što svi 'attaboys' izblijede u daljini, stvarnost subotnje utakmice će doći kući. Čvrsta, odlučna igra u drugom poluvremenu je jedna stvar, ali način na koji su Vikinzi izašli na početku utakmice i način na koji je prvo poluvrijeme bilo osporeno je nešto sasvim drugo.

Bio je to truli napor od početnog udarca do zadnjih sekundi, a ni to ne treba zaboraviti. Protivnik je očito jedna od najgorih momčadi u NFL-u. Otkako je vlasnik Jim Irsay otpustio Franka Reicha i angažirao neiskusnog Jeffa Saturdaya da trenira momčad u studenom, Coltsi su se okrenuli nizu neugodnih pokušaja koji su ih ostavili blizu dna lige.

Da, Coltsi su dobili 4 utakmice ove sezone, a postoje timovi poput Texansa, Bearsa i Broncosa koji imaju lošije rezultate, ali teško je zamisliti momčad koja zapravo igra lošije od Coltsa.

Taj tim je došao i tukao Vikinge 30 minuta. Bilo je jasno od trenutka kada je Dallis Flowers uzvratio početni udarac s 49 jardi da momčad glavnog trenera Kevina O'Connella nije bila spremna za igru. Budući da su Vikingsi pokazali sličan nedostatak pripreme u svojoj prethodnoj utakmici protiv Detroit Lionsa, ovo je vrlo zabrinjavajuće.

Jedna je stvar zaostajati za nadirućim Lavovima na gostovanju, a sasvim je druga biti pretučen kod kuće od slabića iz Indianapolisa.

Jednostavno je u prvom poluvremenu sve krenulo po zlu. Coltsi su morali igrati gotovo cijelo poluvrijeme bez trkača Jonathana Taylora, ali su se mogli kretati gore-dolje po terenu s Mattom Ryanom, Zackom Mossom, Deonom Jacksonom i Michaelom Pittmanom koji su činili štetu. Ovo nije baš NFL-ov ekvivalent Redu ubojica. Ryan je starac koji radi na isparenjima, a ostali su jednostavno Prosječni Joes koji ne bi trebali biti u mogućnosti potvrditi svoju zajedničku volju.

Posebni timovi su jako podbacili, s blokiranim ispucavanjem koje je rezultiralo touchdownom, a Cousins ​​je pridonio katastrofi u prvom poluvremenu svojim presretanjem u drugoj četvrtini koje je slobodni sigurnosni Julian Blackmon vratio sa 17 jardi za touchdown.

Nade usred sezone da će Vikingsi nastaviti nizati pobjede i biti legitimni kandidat za predstavljanje NFC-a u Super Bowlu su nestale. Unatoč ranijih 10 pobjeda, zalutali su. Obrana se redovito gura i bila je među najpopustljivijim jedinicama u ligi, a nitko ih nije smatrao legitimnom prijetnjom da učine bilo što osim poraza u prvom ili drugom krugu doigravanja.

Ali onda se dogodilo drugo poluvrijeme i Vikinzi su učinili nešto što nijedna druga NFL momčad nikada prije nije. Cousins ​​je bio otporan i prilično briljantan u vođenju momčadi. Dalvin Cook je istrčao 95 jardi, a njegov briljantni touchdown od 64 jarde nakon što je uhvatio dodavanje u četvrtoj četvrtini bila je glavna igra povratka. KJ Osborn odigrao je najbolju utakmicu u karijeri, a Justin Jefferson bio je uobičajeno spektakularan.

Obrana se konačno nametnula, budući da je linijski branič Eric Kendricks imao 12 napada i jedan sack, Za'Darius Smith iznudio je 2 promašaja, Danielle Hunter je imala 1.5 sack, a Chandon Sullivan je bio posvuda po terenu. Trebalo mu se pripisati zasluga za postizanje izjednačenog touchdowna kada je povratio promašaj i vratio ga u krajnju zonu, ali su službene osobe zaustavile igru ​​jer su primijetile da je Jackson pao zbog kontakta. Nije bilo ni blizu.

Bila je to pobjeda koja je zaslužila mjesto u knjizi rekorda i potvrdila podjelu. To nije izbrisalo mnoge probleme koje ova momčad ima, ali je ona koja će živjeti godinama.

To je nešto na čemu se može graditi s još samo 3 utakmice preostale u regularnoj sezoni.