Parris Todd osvaja trostruku krunu na otvaranju APP Toura 2023

Prvi događaj u 2023 Udruga Pickleball profesionalaca (APP) turneja je u knjigama. Proteklog vikenda, APP Sunmed Punta Gorda Open održano je u kompleksu PicklePlex u sklopu Florida Southwestern State Collegea u Punta Gordi na Floridi. Gotovo 700 profesionalnih i amaterskih igrača borilo se na 16 namjenskih terena PicklePlexa u sjevernom predgrađu Fort Meyera pod vedrim nebom.

Ovo je početak prijelazne godine za APP. Brojni njihovi najbolji igrači na turneji iz prošle godine potpisali su ekskluzivne ugovore sa svojim konkurentom za 2023., a brojni njihovi vodeći seniorski profesionalni prvaci iz 2022. najavili su timsko natjecanje. Međutim, za one koji su mislili da je APP u nevolji ne čitaju lišće čaja u sportu.

Gotovo 40 ženskih profesionalaca sudjelovalo je u izvlačenju pojedinačnih ili parova, 45 muških profesionalaca ušlo je u pojedinačno izvlačenje (ostavljajući ogromnu listu čekanja iznad ukupnog izvlačenja od 32 igrača koje je događaj mogao podržati), a izvlačenja seniorskih profesionalaca bila su jednako puna kao i normalno jesu. Pro Pickleball je živ i zdrav, a APP radi punom parom.

Događaj je istaknut nastupom Parrisa Todda, koji je za vikend osvojio "Triple krunu". Osvojila je Pro pojedinačno, Pro parove i mješovite Pro parove. Hunter Johnson dobio je "double" vikenda (pobijedivši sam u Pro Singlesu i udruživši se s Toddom u Mixedu), ali je malo zaostao u Muškim profesionalnim parovima. Sjajan vikend za Todda, koji potječe iz obližnjeg Fort Meyera i uživao je igrajući na skoro domaćem terenu.

Rezimirajmo radnju.

--------

Pregled muških profesionalnih singlova:

Broj 1 Hunter Johnson osvojio je prvu titulu u Pro Singlu za muškarce u 2023. i nastojat će nadograditi svoje 6. mjesto u APP Pro Singlesu prošle godine. U finalu se suočio s početnikom iz Richmonda u Virginiji, profesionalcem broj 11 Jhonnatanom Medinom Alvarezom, koji je izbacio tri prva 10 nositelja kako bi došao do finala Winner's bracketa, a zatim koji je izbacio broj 3 Yatesa Johnsona (Hunterov brat ) kako biste osvojili zlatnu medalju u nedjelju. Unatoč tome što je Hunteru oduzela gem u finalu pobjedničkog niza, Medina Alvarez nije mogla ništa postići u meču za zlatnu medalju, a Hunter Johnson nije mogao promašiti, što je rezultiralo pobjedom od 3,5 zlatne medalje za igračicu iz Teksasa.

Zlato: Hunter Johnson. Srebro: Jhonnatan Medina Alvarez. Bronca: Yates Johnson

--------

Rekapitulacija muških profesionalnih parova

Broj 1 nositelji Kyle Yates & Andrei Daescu krstarili su ždrijebom, ispustivši samo jednu partiju na putu do zlatne medalje. U finalu pobjedničkog niza pobijedili su Johnson Brothers Hunter & Yates kako bi zajamčili mjesto u nedjeljnom finalu. Johnson & Johnson (nije u srodstvu s korporacijom), koji je napredovao do krugova medalja kao broj 7 nositelja, zatim je izgubio u teškom izjednačenom meču od iskusnog tima Joey Farias & Andreas Siljestrom (5. nositelji) i zadovoljio se broncom. Farias & Siljestrom nisu mogli puno učiniti s Yates & Daescuom, izgubili su u konačnici 6,6. Potražite više ove godine od braće Johnson, dok se u potpunosti okreću Pickleballu nakon početnih profesionalnih teniskih karijera.

Zlato: Yates/Daescu. Srebro: Farias/Siljestrom. Bronca: Johnson/Johnson.

--------

Rekapitulacija ženskih profesionalnih singlova

Ženski profesionalni ždrijeb u pojedinačnoj konkurenciji završio je u polufinalu, a prva četiri nositelja napredovala su bez izgubljene igre. Broj 1 Parris Todd napredovala je do finala pobjedničke grupe, gdje je srušila broj 3 Ewu Radzikowsku i zaradila mjesto u nedjeljnom meču za zlatnu medalju. Radzikowska ipak nije mogla iznuditi revanš, izgubila je revanš u polufinalu protiv #2 Megan Fudge i zadovoljila se brončanom medaljom. U finalu su se u nedjelju ujutro susreli Todd i Fudge (koji su prošle godine završili na 4. i 5. mjestu APP profesionalne ljestvice pojedinačno). Todd je kontrolirao igru, a Fudge je hrabro održao drugi gem na životu, uzevši više meč lopti, ali je na kraju izgubio 5,6.

Zlato: Parris Todd. Srebro: Megan Fudge. Bronca: Ewa Radzikowska

--------

Rekapitulacija ženskih profesionalnih parova

Parris Todd udružio se s legendarnom Simone Jardim, koja je očito odgodila svoje planove za mirovinu, kako bi preuzela naslov ženskih profesionalnih parova kao broj 1 nositeljica. Borile su se protiv 4. nositeljice Megan Fudge i Alix Troung, koja je pobijedila u finalu grupe gubitnika nad 2. nositeljicom Susannah Barr i Bobbi Oshiro i osvojila zlatnu medalju. Tamo su Fudge/Truong forsirali odlučujuću igru ​​u kojoj pobjednik uzima sve nadmašivši Todda/Jardima dva puta zaredom 8,8. Ipak, u toj posljednjoj utakmici, tim broj 1 ponovno se okupio kako bi uzeo zlatnu medalju 15-8. Pobjeda je Toddu zajamčila trostruku krunu za vikend.

Zlato: Todd/Jardim. Srebro: Fudge/Truong. Bronca: Barr/Oshiro

--------

Rekapitulacija mješovitih profesionalnih parova

Dva profesionalna pobjednika u pojedinačnoj konkurenciji Todd i Hunter Johnson udružili su se u natjecanju mješovitih parova i došli do naslova kao 3. nositelji. Poremetili su tim broj 1 nositelja Simone Jardim & Andrei Daescu u finalu pobjedničkog niza i u meču za zlatnu medalju. Broj 12 nositelja Milan Rane & CJ Klinger izbacili su više najboljih nositelja u skupini pobjednika i gubitnika kako bi osvojili broncu.

Zlato: Todd/Johnson. Srebro: Jardim/Daescu. Bronca: Rane/Klinger.

--------

Senior Pro Competition Quick Recap

• muškarci seniori profi pojedinačno: #9 Steve Rogers dvaput je pobijedio #1 Marka Palusa i osvojio zlato.
  • Muški seniorski profesionalni parovi: Mircea Morariu, koji je prošle godine završio na drugom mjestu u kombiniranom poretku APP seniora profesionalaca, udružio se s Danom Granotom kako bi uzeo zlato. Tim 2. nositelja Matthew Schiller / Martin Reist pobijedio je timove s iskusnim seniorskim profesionalcima poput Paula Olina i Johna Sperlinga i osvojio srebro.
  • žene seniorke pojedinačno: Beth Bellamy, dominantna ženska seniorska profesionalka broj 1 od 2022., nastavila je tamo gdje je stala sa zlatom u singlu, pobijedivši u finalu broj 6 Jenny Marcos.
  • Ženski seniorski profesionalni parovi: Bellamy se udružio s Nathalie Bagby kako bi preuzeo titulu Pro Doubles kao nositelji broj 1 i osvojio duplo. Ovo je bilo jedino izvlačenje vikenda koje je završilo zlato/srebro/broncu do nositelja.
  • Mješoviti seniorski profesionalni parovi: Tim 4. nositelja Eva Welsher & Jose Derisi izdržao je u igri za zlatnu medalju protiv prvih nositelja Bellamy & Jaime Oncins De Oliveira, pobijedivši u igri u kojoj pobjednik uzima sve 15-12 za zlato i uskrativši Bellamyju Trostruku krunu.