Rezultat, ocjene igrača i ono što smo naučili

FC Barcelona povećala je zaostatak od 11 bodova na vrhu La Lige pobijedivši Villarreal 1-0 u gostima u nedjelju navečer. Evo rezultata, ocjena igrača i onoga što smo naučili.

Villarreal 0-1 FC Barcelona

Pedri, 18

Marc-Andre Ter Stegen

Zatvorio je kut za udarac Josea Luisa Moralesa u kasnom prvom poluvremenu. No, kao što se vidi protiv Seville, nije imao puno posla zbog toga koliko dobro općenito funkcionira njegova zadnja linija. 7

Alejandro Balde

Igrao je lošu loptu preko šesnaesterca u prvom poluvremenu, ali je bio jak u hvatanju. Drugo poluvrijeme započeo je lijepim slalomskim driblingom u Villarrealovom prostoru. Nije tako impresivan kao Jordi Alba prošli tjedan, ali još uvijek stabilan. 7

Andreas Christensen

Solidno od Danca kao i uvijek. Činilo se kao da nema stvarno velikih trenutaka o kojima bi mogao govoriti, ali je uvijek bio na pravom mjestu u pravo vrijeme da otkloni svaku potencijalnu opasnost kao što se vidjelo u blokadi u nadoknadi vremena nakon prijetećeg dodavanja blizu njegovog šesnaesterca s 18 jardi. 7

Ronald araujo

Komentatorski tim Movistara nazvao ga je 'nepobjedivim' kada se vraća unatrag kako bi ugasio potez Yeremyja Pina i uklonio opasnost unutar 10 minuta. Dobio je žuti karton zbog laganog igranja rukom i propustit će sljedeću utakmicu. Ali sve zasluge koje je zbog toga izgubio iskupljene su još jednim izvrsnim čišćenjem kojim je Pino bio spriječen da postigne pogodak oko sat vremena. Imao je broj španjolskog reprezentativca cijelu noć. 9

Jules Koundé

Napravio je obrok od čišćenja koje je odigrao Jose Luis Morales u približavanju poluvremena, iako Pedrijevo dodavanje nije bilo najbolje. Blokirao je opasan ubačaj sredinom drugog poluvremena i još jedan na smrt. 7

Frenkie de Jong

Počelo je tihih prvih 20 minuta, a zatim je postupno preuzelo igru. Započeo je potez koji je doveo do Pedrijeva gola, a također je postavio Lewandowskog s lijepim loptom. Njegovih šest presječenih lopti i snažnih napada značilo je da je dao Barci fizički otkucaj srca i nije samo diktirao tempo svojim igranjem. Stvorio je najviše prilika u prvom poluvremenu i završio sve svoje driblinge. 9 – ČOVJEK UTAKMICE

Franck Kessie

Bilo mu je teško krenuti kreativno zbog toga koliko je često primao grube stvari Villarreala, a članovi oporbe često su se pretvarali da ih je faulirao. Ponekad je bilo lako zaboraviti da je bio na terenu i da je bio bolji protiv Seville, ali je ovdje imao manje napadačku ulogu. 6

pedri

Počelo je izvrsno sa ukusnom ubačenom loptom za Lewandowskog i postalo još bolje. Još jedan ubačaj s desnog krila spojio je s Andreasom Christensenom, ali nije bio dovoljan da se zaprijeti golu. U 17. minuti završio je odličan potez za 1-2 s Lewandowskim i doveo Barcu u vodstvo. Kasnije u prvom poluvremenu oslobodio je Raphinha, ali Brazilac to nije mogao iskoristiti. Manji promašaj bio je loš pas za Koundea koji Francuz nije uspio dočekati, što je Jose Luis Morales ušao u udarcu poluvremena. Tiši u drugom poluvremenu, ali njegovih prvih 45 bilo je više nego dovoljno za priču. 9

Gavi

Igrao je više središnje u ranim dijelovima utakmice, a Xavi ga je prekorio zbog neprecizne lopte prema krilu kada je pokušavao izbaciti Lewandowskog. Imao sam tešku večer, ali kao i uvijek, nikada nisam posustajao. Počeo sam biti više uključen s oko sat i po četvrtine da bih igrao s boljom distribucijom. 7

Robert Lewandowski

Još jedna mješovita torba iz Pole. Propuštena prilika za postizanje gola nakon divnog dodavanja Pedriju na rana vrata i pogodivši ravno u Pepa Reinu. Pružio je asistenciju Pedriju s lijepim potezom 1-2, ali je onda propustio još jednu priliku nakon lijepog Frenkiejevog ubacivanja, što nije bilo najlakše. Raphinha je trebao bolje proći svojim dodavanjem u drugom poluvremenu. 7

Raphinha

Mogao je doći više u središte jer je Kounde bio na desnoj strani. Poput Gavija, njegova distribucija prema krilima bila je malo teška. Iako je bio važan u pripremama za Pedrijev gol, nije uspio iskoristiti dva sjajna dodavanja Pedrija i Lewandowskog. Bila je to Xavijeva prva zamjena za Ferrana Torresa u 10 minuta viška i dobio je žuti karton; činilo se da je trener ipak zadovoljan s njim. 6

Što smo naučili:

Barca sada ima 11 bodova prednosti nakon što je odbila biti maltretirana od strane teškog protivnika i izvukla je još jednu pobjedu na gostovanju i ostala neporažena u 16 mečeva.

Ljudi poput Pedrija, Ronalda Arauja i Frenkieja de Jonga ponovno su se pokazali kao veliki igrači i nedodirljivi u početnih 7. Ali bilo je puno manje zauzetih, ali još uvijek solidnih nastupa u cijeloj momčadi, stoga i obilje ocjena 'XNUMX'.

Neke zvijezde s ruba poput Frencka Kessieja i Raphinhe nisu uspjele iskoristiti priliku da impresioniraju, ali za sada nisu ugrožene zbog ozljeda Sergia Busquetsa i Ousmanea Dembelea.

Barca je bila dobra, ali možda će morati biti bolja protiv Manchester Uniteda u četvrtak u Europskoj ligi.