Dobro, loše i ružno od poraza Green Bay Packersa do Buffalo Billsa

Aaron Rodgers, sada ima 18 godinath NFL sezone, bio je samo sezona-godina profesionalac.

Aktualni novaci Quay Walker i Romeo Doubs imali su samo šest godina. A glavni trener Matt LaFleur bio je trener bekova u Northern Michiganu.

Godina je bila 2006. — i to je posljednji put da su Green Bay Packersi bili 3-5. Do nedjelje navečer.

Uspješni Packersi otišli su u Buffalo — vjerojatno najbolju momčad NFL-a — i trenirali su ih moćni Billsi.

Quaterback Buffala Josh Allen bacio je dva touchdowna, obrana Green Baya opet se mučila i Billsi su ostvarili pobjedu 27-17.

Buffalo je poboljšao rezultat na 6-1 i ima najbolji rezultat u AFC-u. Packersi (3-5) izgubili su svoju četvrtu uzastopnu utakmicu prvi put od 2016. i izgubili su 3 i pol utakmice iza Minnesote (6-1) u NFC Northu.

Evo dobrih, loših i ružnih stvari iz pobjede Buffala nad Packersima.

DOBRO

TRČI IGRU: Packersi su učinili sve što su mogli kako bi uspostavili trčanje, posjedovali loptu i držali je podalje od Allena. I to je Green Bay napravio izuzetno dobro.

Packersi su istrčali rekordnih 208 jardi u sezoni i prosječno 6.7 jardi po nošenju. A da je obrana igrala bolje, ovaj ofenzivni pristup bi možda bio dovoljno dobar da izazove veliki poremećaj.

Aaron Jones pretrčao je rekordnih 143 jarde u sezoni s 20 nošenja i također je uhvatio četiri dodavanja. Jones je imao dugu rundu od 32 jarde i imao je prosjek od impresivnih 7.2 jarde po nošenju.

AJ Dillon također je trčao 54 jarda na 10 nošenja (5.4), a oba beka su učinila veliku štetu nakon kontakta.

Green Bay je u prvom poluvremenu imao 83 trčanja, što mu je pomoglo da kontrolira loptu gotovo 17 minuta. Packersi su tada trčali 125 jardi u drugom poluvremenu unatoč činjenici da je njihova igra dodavanja bila neprikladna do posljednjih minuta.

Ako Green Bay slijedi ovaj nacrt u narednim tjednima, možda ipak može spasiti ovu razočaravajuću sezonu.

ROMEO DOUBS: Nitko nije trebao dizač samopouzdanja više od Doubsa, debitanta koji nije imao pogodak prošli tjedan na svoje četiri mete.

Doubs je trebao postići upravo to s cirkuskim hvatanjem od 19 jardi za touchdown sredinom druge četvrtine koje je dovelo Packerse unutar 14-7.

Doubs je okretao kornerbeka Tarona Johnsona, a zatim se Doubs morao sam vratiti kako bi napravio izvrstan ulov. Doubs je napravio briljantan posao s obje noge, zadržao kontrolu nad loptom i napravio jedan od najdojmljivijih hvatanja Packersa ove sezone.

Doubs je također uhvatio 26 jardi u četvrtoj četvrtini i završio večer s četiri hvatanja za 67 jardi.

OVO I ONO: Cornerbacks Rasul Douglas i Jaire Alexander su imali presretanja u četvrtoj četvrtini. Allen je bacio samo četiri presretanja u prvih šest tjedana sezone. … Rookie Samori Toure imao je svoj prvi touchdown u karijeri, ubacivši 37 jardi od Rodgersa u četvrtoj četvrtini.

LOŠE

CHRISTIAN WATSON: Izbor Green Baya u drugom krugu drafta imao je frustrirajuću godinu.

Watson je propustio veći dio trening kampa nakon operacije koljena. Također je propustio tri utakmice zbog ozljede tetive - uključujući posljednja dva natjecanja.

Watson se vratio u nedjelju, ali je izdržao samo osam igranja.

Na trećini i 15, Rodgers je pogodio Watsona na srednjem ekranu za 12 jardi. Ali Watson je pretrpio potres mozga na napadu Tremainea Edmundsa i nije se vratio.

"Mislim da u bilo kojem napadu želite brzog igrača na terenu, barem na jednoj od vaših pozicija primača, koji će otvoriti stvari", rekao je prošli tjedan o Watsonu trener širokih primača Packersa Jason Vrable. “Ljudi prirodno poštuju njegovu brzinu. Snažan je, velik je. Svi vi možete vidjeti te stvari.

“Očito, kada gledate snimku i vi ste obrana, morate poštovati tu brzinu jer će on trčati pored ljudi. Odradio je sjajan posao oporavljanja i povratka i osjeća se sjajno, tako da sam uzbuđen što vidim gdje je u ovoj igri.”

Watson je bio spreman prije natjecanja. Ali kao i previše puta ove sezone, Watson je bio u teškoj formi kada je utakmica završila.

GUBITAK LINEBACKERA: Linebacker početnik Green Baya Quay Walker dobio je nesportski jedanaesterac i izbačen je iz igre nakon što je gurnuo uski kraj momčadi Buffala na treningu Zacha Davidsona na bočnoj liniji Billsa.

Bila je to besmislena, sebična odluka jer se činilo da Davidson pokušava spriječiti Walkera da padne.

Samo nekoliko minuta kasnije, unutarnji bek Packersa De'Vondre Campbell napustio je igru ​​zbog ozljede desnog koljena, ostavljajući Green Bay izuzetno tankim na poziciji.

Bez Walkera i Campbella, Packersi su u drugom poluvremenu igrali s Isaiahom McDuffiejem i Ericom Wilsonom na poziciji unutarnjeg beka.

ČETVRTI NEUSPJEH DOLJE: U zaostatku, 27-10, početkom četvrte četvrtine, Packersi su došli do Buffalovih 26 i suočili se s četvrtim i 1.

Green Bay je cijelu noć vodio loptu po volji i poslao Jonesa u sredinu. Obrambeni igrač Buffala Von Miller digao je u zrak desnu stranu ofenzivne linije Packersa, što je otvorilo put kornerbeku Taronu Johnsonu da utrči nedirnut i izbaci Jonesa zbog gubitka od 1 jarda.

POD PRITISKOM: Buffalo je imao nevjerojatan pritisak cijelu noć, posebno u sredini.

Tackles Ed Oliver i Tim Settle imali su ogroman utjecaj cijelu noć. I dok je Rodgers samo dva puta dobio otkaz, bio je pod prisilom na mnogim svojim ispadanjima.

Green Bay je igrao bez lijevog beka Elgtona Jenkinsa (noga), koji je kasno ogrebao. I rookie Zach Tom, koji je zamijenio Jenkinsa, na trenutke je bio svladan.

OVO I ONO: … Quaterback Packersa Aaron Rodgers izveo je svoje četvrto presretanje u 2022. Rodgers je imao samo četiri presretanja u cijeloj 2021. i 2019. i samo dva INT u 2018. … Sammy Watkins, koji je prve tri sezone svoje karijere proveo u Buffalu, imao je razočaravajuće povratak kući. Watkins je uhvatio samo jedno dodavanje za tri jarda. … Keisan Nixon imao je povratni udarac s 49 jardi na početku drugog poluvremena koji je izbrisan nakon što je Innis Gaines izbacio loptu na čekanje. … Green Bay je pao na 0-7 svih vremena kod Buffala.

RUŽNO

OBRANA: Obrana Green Baya ima sedam izbora prvog kruga drafta, uključujući šest startera. U sezoni u kojoj je napad u tranziciji, Packersi su planirali osloniti se na svoju obranu 2022. godine.

Pa taj plan nije uspio.

Green Bayu je očajnički trebala njegova obrana da zablista rano ako se nadao da će ostati uz moćne Billse. Umjesto toga dogodilo se suprotno.

Buffalo je imao tri uzastopna touchdowna u prvom poluvremenu na putu do vodstva od 24-7 na poluvremenu.

Allen je pogodio tight end Dawsona Knoxa za TD od 1 jarda, pronašao Stefona Diggsa za rezultat od 26 jardi, a Isaiah McKenzie je postigao touchdown od 7 jardi.

Buffalo je završio poluvrijeme s ukupno 234 jarda i prosječno 9.0 jardi po igri. Bills je također trčao 107 prvih pola jarda i prosječno 8.2 jarda po nošenju.

Obrana Green Baya bila je bolja u drugom dijelu. Do tada je, međutim, bilo premalo, prekasno.

"Koliko ćemo biti dobri u obrani?" Packers vanjski linebacker Preston Smith rekao je prošli tjedan. “Želimo biti sjajni i ovo će biti utakmica u kojoj ćemo dokazati koliko možemo biti dobri i koliko možemo biti dobra obrana te ćemo pokazati naš potencijal i ono od čega smo sazdani. Dorasli smo izazovu.”