Dobri, loši i ružni iz pobjede Green Bay Packersa nad Dallas Cowboysima

Mike McCarthy je s gađenjem bacio svoju slušalicu.

Aaron Rodgers je skočio visoko koliko 38-godišnjak može, udario šakom i savio se.

McCarthyjev povratak u Green Bay bio je pokvaren. Niz poraza Packersa je prekinut.

Kicker Mason Crosby postigao je pogodak s 28 jardi nakon 3:09 do kraja produžetka u nedjelju, podigavši ​​Packerse do nevjerojatne pobjede 31-28.

Green Bay je popravio rezultat na 4-6, prekinuo svoj prvi niz od pet poraza od 2008. godine i zasad spasio sezonu. Dallas, koji je propustio vodstvo od 14 poena u drugom poluvremenu, pao je na 6-3.

Evo dobrih, loših i ružnih stvari iz pobjede Green Baya nad Dallasom.

DOBRO

CHRISTIAN WATSON: Packersov novi izbor u drugoj rundi bio je veliko razočaranje većinu svoje prve sezone, boreći se s ozljedama i ispadanjima.

Watson je propustio veći dio trening kampa nakon operacije koljena. Propustio je tri utakmice zbog ozljede tetive koljena — a u posljednje dvije utakmice je ispao s potresom mozga i ozljedom prsa. A u nedjeljnu utakmicu ušao je sa samo 10 uhvaćenih lopti.

Ali Watson je imao svoju zabavu u nedjelju, postigavši ​​prva tri touchdowna u karijeri i dajući Packersima prolaznu igru ​​život po prvi put u 2022.

Watson je pobijedio pojedinačno pokrivanje i dovukao TD dodavanje od 58 jardi od Aarona Rodgersa s 4:54 do kraja druge četvrtine, što je izjednačilo utakmicu, 7-7. Početkom četvrte četvrtine, Watson se oslobodio i dovukao TD od 39 jardi od Rodgersa koji je doveo Packerse unutar 28-21.

A Watson je trčao unakrsnu rutu s 2 i pol minute do kraja i uhvatio Rodgersov TD od 9 jardi koji je izjednačio, 28-28.

Watson je imao nekoliko ranih padova koji su se pokazali skupim. Ali više se nego iskupio s tri touchdowna koja su zadržala Green Bay u igri.

Nakon što je mjesecima bio nevidljiv, Watson je pokazao zašto se Green Bay plasirao u drugi krug i iskoristio 34th ukupni izbor na draftu u travnju iz države Sjeverne Dakote.

RUDY FORD: Ford je ušao u dan odigravši samo 12.48% obrambenih udaraca ove sezone. Ali s kornerbekom Ericom Stokesom kao ozlijeđenom pričuvom, Ford je ušao u početnu postavu i zablistao.

Packersi su premjestili igrača s mjesta Rasula Douglasa na kornerbeka, sigurnosnog Darnella Savagea na mjesto i Forda na sigurno. Ford je nastavio s najvećom igrom svoje karijere s par presječenih lopti koja su dovela do 14 koševa.

Uz vodstvo Dallasa, 7-0, sredinom druge četvrtine i suočavanje s trećim golom od Green Bayovih 11, Ford je presreo Dallasovog beka Daka Prescotta i uzvratio s 34 jarde.

Kauboji su u to vrijeme bili u rasponu za postizanje pogotka i spremali se povesti od dva poena. Ali Fordova golema igra promijenila je to - i zamah igre.

Samo tri igre kasnije, Aaron Rodgers je pogodio Christiana Watsona za touchdown od 58 jardi koji je izjednačio, 7-7.

Zatim, kada je ostalo 2:30 do kraja poluvremena, Ford je presreo Prescotta drugi put i vratio 34 jarde Cowboysima 24. Tri igre kasnije, Aaron Jones je napravio touchdown od 12 jardi i doveo Green Bay u vodstvo od 14-7.

ODAVANJE NJIHOVOG POŠTOVANJA: Packersi su odali počast Mikeu McCarthyju prije utakmice, stavivši sliku svog bivšeg glavnog trenera na JumboTron pored naslova "Dobrodošao nazad".

McCarthy je vodio Packerse do naslova Super Bowla u sezoni 2010. I McCarthy, koji je trenirao u Green Bayu od 2006-18, bio je drugi najduži trener u povijesti momčadi iza samo Earla “Curlyja” Lambeaua (1921.-'49.).

Ali McCarthy nije bio jedini bivši trener Packera ili igrač koji sada radi u Dallasu koji je dobio priznanje prije utakmice.

Ostali su uključivali trenera napadačke linije Joea Philbina, pomoćnika trenera Scotta Tolziena, trenera obrambenih bekova Al Harrisa, pomoćnika trenera specijalnih timova Rayna Stewarta, pomoćnika glavnog trenera Roba Davisa, trenera linebackera Scotta McCurleya, koordinatora obrambenih dodavanja Joea Whitta Jr., pomoćnika napadača trener Jeff Blasko i trener kontrole kvalitete Ryan Feder.

OVO I ONO: Green Bay je trčao 207 jardi na 39 nošenja — impresivnih 5.3 jardi po pokušaju. Packersi su rano postavili ton s 13 trčanja za 65 jardi u prvoj četvrtini (5.0) i udarali su cijeli dan. … Isaiah McDuffie, koji je zamijenio ozlijeđenog De'Vondrea Campbella, imao je momčadski rekord od 13 napada. … Aaron Rodgers odigrao je svoju najbolju partiju sezone, dovršivši 14 od 20 dodavanja za 224 jarda, tri touchdowna i bez presretanja. Rodgers je također završio s ocjenom dodavanja od 146.7. … Allen Lazard je u produžetku uhvatio loptu s 36 jardi što je pogodilo Crosbyjev udarac za pobjedu.

LOŠE

POKRIVAJ TOG ČOVJEKA: Green Bay nije imao odgovor za Dallas u sklopu CeeDee Lamba.

Lamb je završio s 11 prijema za 150 jardi i parom touchdowna. To je bio prvi put ove sezone da je Lamb pogodio granicu od 100 jardi u utakmici.

Lamb je imao TD prijem od tri jarda u drugoj četvrtini koji je doveo Dallas u vodstvo od 7-0. Zatim krajem treće četvrtine, Lamb je udario kornerbeka Jairea Alexandera za TD od 35 jardi koji je doveo Cowboyse u vodstvo, 28-14.

Lamb je jedan od opasnijih auta u ligi. Ali Cowboysi nakon toga nisu posebno nadareni, a Packersima je usporavanje Lamba trebalo biti glavni prioritet.

PROMETI PROMETA: Green Bay je imao samo 13 izgubljenih lopti u cijeloj sezoni 2021. Imaju ih već 15 u 2022.

Sredinom druge četvrtine Rodgersa je otpustio DeMarcus Lawrence, a Jayron Kearse se oporavio. To je bio treći put da je Rodgers pogriješio ove sezone i Packersi su izgubili sva tri.

Zatim je u trećoj četvrtini povratnik Amari Rodgers petljao i izgubio ispucavanje (više o tome u nastavku).

Packeri 2022. imaju malo prostora za pogreške, a promet se pokazao iznimno skupim.

OVO I ONO: Safety Johnathan Abram, igrač s kojim je Green Bay potpisao ovaj tjedan, pozvan je da izdrži početni udarac u drugoj četvrtini. Ta je kazna natjerala Packerse da započnu vožnju na vlastitoj liniji od 10 jardi. … Running back Dallasa Tony Pollard imao je 115 trčajućih jardi, dok se Green Bay borio protiv trčanja i dalje.

RUŽNO

AMARI RODGERS: Wide receiver Green Baya u drugoj godini bio je jedan od Packersovih najrazočaravajućih odabira drafta u trećoj rundi u posljednje vrijeme. Rodgers ima samo osam uhvaćenih lopti u karijeri i izgubio je posao kao povratnik Green Baya ranije ove godine. Ali Packersi su nastavili tjerati Rodgersa na povratne udarce, iako je ušao u igru ​​s prosjekom od samo 7.0 jardi po povratu i teško se borio sa sigurnošću lopte. Odanost Green Baya Rodgersu pokazala se skupom - ponovno - u nedjelju.

Sredinom treće četvrtine, Rodgers je po peti put ove sezone promašio ispucavanje, a Dallasov Sean McKeon se oporavio na Packersovim 45. Četiri igre kasnije, Tony Pollard je pucao u sredinu za 13 yardi touchdown koji je Dallasu dao 21 -14 vode.

Keisean Nixon zamijenio je Rodgersa na povratnim udarcima do kraja utakmice. Do tada je, međutim, šteta bila učinjena.