Dobri, loši i ružni iz pobjede Green Bay Packersa nad Tampa Bay Buccaneersima

Tom Brady je najbolji bek u povijesti NFL-a — i nedvojbeno najveći pobjednik u povijesti sporta.

Aaron Rodgers jedan je od najboljih bekova svoje generacije.

Ipak, ove dvije ikone rijetko su se susretale.

Kad su Rodgers i njegovi Green Bay Packersi putovali u nedjelju kako bi se susreli s Bradyjem i njegovim Tampa Bay Buccaneersima, to je bio tek peti put da su se ova dva buduća člana Kuće slavnih obračunala.

Rodgers je dobio prvi susret još 2014., ali Brady je uhvatio posljednja tri dvoboja — uključujući utakmicu NFC prvenstva 2020.

Ipak, Rodgers i Packersi su u nedjelju bili bolji od Bradyja i Buccaneersa. Na dan kada su obje obrane dominirale, Green Bay je učinio dovoljno u napadu rano, a zatim je izdržao za pobjedu 14-12.

Packers i Buccaneers sada imaju 2-1 u mladoj sezoni.

Evo dobrih, loših i ružnih stvari iz pobjede Green Baya.

DOBRO

DOMINANTNA OBRANA: Brady je bio bez svoja tri najbolja primača - Mikea Evansa (suspenzija), Chrisa Godwina (tetiva) i Julia Jonesa (koljeno).

Ipak, obrana Green Baya bila je apsolutno senzacionalna držeći Buccaneerse na ukupno 285 jardi i 4.8 jardi po igri.

Green Bay je iznudio dva udarca i oba vratio. Packersi su također dobili dvije vreće od napadača Kennyja Clarka i jednu od vanjskog igrača Rashana Garyja.

Buccaneersi su vozili 89 jardi u posljednjim minutama za touchdown koji ih je povukao unutar 14-12. Međutim, kod konverzije od dva poena, Tampa Bay je imao odgodu kazne u igri koja je gurnula loptu natrag na sedam.

Brady je pokušao pogoditi Russella Gagea u desnom kutu endzone za izjednačenje. No igrač Green Baya De'Vondre Campbell izbacio je loptu i Packersi su pobijedili.

ON JE BAAAAACK: Gotovo 21 mjesec nakon što je David Bakhtiari potrgao svoj ACL, vratio se na svoje poznato lijevo mjesto za hvatanje.

Bakhtiari je odigrao prvu seriju, a zatim je do kraja igrao s Yoshom Nijmanom.

Kad je Bakhtiari 31. prosinca 2020. potrgao ACL, bio je nedvojbeno najbolji lijevi tackle NFL-a. Te sezone, Pro Football Focus dao je Bakhtiariju ocjenu blokiranja dodavanja od 91.6, što je bio broj 1 među napadačkim napadima.

Bakhtiari je također imao svoju najbolju sezonu kada je u pitanju blokada. PFFPFF
dao mu je ocjenu 86.7, što je 17 bodova više od bilo koje od njegovih prvih sedam sezona.

Bakhtiari je imao najmanje tri operacije na koljenu od te ozljede. Nakon što je odigrao 27 udaraca u 18. tjednu prošle godine protiv Detroita, Bakhtiari više nije igrao ni u jednoj utakmici.

Taj brutalni niz završio je u nedjelju, što bi trebala biti sjajna vijest za napadačku liniju Green Baya koja napreduje.

ROMEO DOUBS: Rookie Green Baya, široki aut u četvrtoj rundi dobio je proširenu ulogu nakon što je Sammy Watkins (tetiva) u subotu otišao na popis rezervnih ozlijeđenih, a Christian Watson (tetiva) nije mogao igrati.

Doubs je završio s ekipnih osam prijema za 73 jarda i svojim prvim touchdownom u karijeri. Doubs je uhvatio svih osam dodavanja bačenih u njegovom smjeru, au početnom touchdownu Packersa uhvatio je tri dodavanja za 35 jardi i poen.

OVO I ONO: Keisean Nixon iznudio je udarac i oborio udarac na liniji od 1 jarda. … Rodgers je započeo utakmicu s 15 od 16 za 171 jard i dva touchdowna i bez presretanja. Završio je prvo poluvrijeme s ocjenom beka 143.3. … Wide receiver Packersa Allen Lazard povratio je udarac sa strane 13 sekundi do kraja. … Campbell je završio s 14 boraca, borbom za gubitak i obranjenim dodavanjem.

LOŠE

OTVARANJE POGONA
IVES
:
Nabrijana obrana Green Baya nije bila osobito dobra na početku utakmica.

Packersi su dopustili Minnesoti i Chicagu touchdowne u svojim prvim ogledima utakmice u 1. i 2. tjednu. Zatim je Tampa Bay započeo nedjeljnu utakmicu s 10-playom i 48 jardi koji je doveo do field goala Ryana Succopa.

Obrana Green Baya bila je čvrsta većinu utakmice. Ali rane borbe Packersa moraju se ispraviti.

SIGURNOST LOPTE: Packersi su vodili, 14-3, krajem druge četvrtine i stigli do linije od 5 jardi Tampa Baya.

Kod trećeg gola, Aaron Jones uhvatio je unutarnji iskosa i probijao se prema krajnjoj zoni. Jones je stigao do linije od 2 jarda, a zatim ga je Vita Vea izbušio u napadu Buccaneersa.

Jones je petljao i sigurnosni Logan Ryan se oporavio u endzoni.

Umjesto da poraste za najmanje 14, vodstvo Green Baya ostalo je na 11.

OVO I ONO: Najbolji kornerbek Packersa, Jaire Alexander, otišao je u prvoj četvrtini zbog ozljede prepone i nije se vratio. … bek Tampa Bay Tom Brady kompletirao je 13 od 14 dodavanja u prvom poluvremenu. … Packersi su pretrčali loptu 25 puta za samo 67 jardi, u prosjeku 2.7 jardi po nošenju.

RUŽNO

NAPAD U DRUGOM POLUVREMENOM: Napad Green Baya u drugom poluvremenu bio je užasan.

Sedam posjeda Packersa u drugom poluvremenu išlo je punt, punt, interception, punt, punt, punt, punt.

Nakon što je glavni trener/pozivatelj igre Green Baya Matt La Fleur dobio bolje od obrambenog osoblja Tampa Baya u prvom poluvremenu, LaFleurov napad nije mogao postići ništa u drugom poluvremenu.

LISICA: Greg Olsen jedan je od najboljih mladih analitičara na televiziji. Ali njegovi šefovi u FOX-u nemaju pojma ako misle da su gledatelji zainteresirani vidjeti "sweat kameru" fokusiranu na Olsena.

U nedjelju je u Tampi bilo 90 stupnjeva. Ljudima je bilo toplo. Razumijemo.

Ali gledateljima sigurno nije trebalo uvijek iznova pokazivati ​​kako se Olsenova majica držala na sparnoj temperaturi Tampa Baya.